
Wall Street flink lager na tegenvallend consumentenvertrouwen
NEW YORK (ANP) - Wall Street sloot dinsdag fors lager nadat een update van het Amerikaanse consumentenvertrouwen lager uitviel dan verwacht. Daarmee keerde de vrees voor een recessie weer terug in de markt, als gevolg van de agressieve renteverhogingen van de Federal Reserve. Vorige week was juist nog sprake van een sterk herstel op de Amerikaanse aandelenbeurzen.
De Dow-Jonesindex sloot met een min van 1,6 procent op 30.946,99 punten. De breed samengestelde S&P 500 zakte 2 procent tot 3821,55 punten en de technologiebeurs Nasdaq verloor 3 procent tot 11.181,54 punten.
Nike verloor 7 procent. De omzet van het Amerikaanse sportmerk daalde het afgelopen kwartaal iets. Dat kwam vooral door zwakkere verkopen op de belangrijke Chinese markt wegens coronalockdowns. Nike gaf daarbij een voorzichtige verwachting af voor het huidige kwartaal.
JetBlue
De aandacht bleef ook uit gaan naar de overnamestrijd rond budgetmaatschappij Spirit Airlines. Concurrent JetBlue verhoogde opnieuw zijn overnamebod op Spirit. Spirit liet maandag nog weten bij het besluit te blijven om samen te gaan met branchegenoot Frontier Airlines. Spirit steeg 1,1 procent en JetBlue daalde 0,3 procent. Frontier Group, de eigenaar van Frontier Airlines, won 0,6 procent.
Walt Disney daalde 0,7 procent. Het entertainmentconcern maakte bekend dat Disneyland Shanghai deze week weer opengaat. Occidental Petroleum ging 4,8 procent omhoog. Berkshire Hathaway, het investeringsbedrijf van beurslegende Warren Buffett, heeft zijn belang in de olieproducent verder uitgebreid tot ruim 16 procent.
Robinhood Markets
Robinhood Markets verloor 2,8 procent. Het aandeel klom maandag nog 14 procent na mediaberichten dat cryptobeurs FTX de beleggingsapp zou willen overnemen. FTX ontkende echter interesse te hebben in een overname van Robinhood.
De euro was 1,0522 dollar waard, tegen 1,0527 dollar bij het slot van de beurshandel in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,9 procent meer op 111,69 dollar. Brentolie werd 2,5 procent duurder op 117,92 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag rond de slotstanden van dinsdag gesloten. Beleggers werden niet verrast door het rentebesluit van de Federal Reserve, die de rente zoals verwacht ongemoeid liet. Daarnaast kwam er van president Donald Trump geen duidelijkheid over mogelijke Amerikaanse hulp aan Israël bij het aanvallen van Iran. Daardoor ontbrak het beleggers aan richtinggevend nieuws.
3 uur geledenREDMOND (ANP) - Microsoft is van plan duizenden banen te schrappen, vooral bij verkoopafdelingen. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het Amerikaanse softwareconcern zou zijn personeelsbestand willen inkrimpen nu het steeds meer geld uitgeeft aan verdere vooruitgang met kunstmatige intelligentie (AI). Aan beleggers zou de onderneming zich namelijk verplicht voelen de kosten op andere vlakken dan AI in toom te houden.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - TenneT heeft woensdag de nieuwe bovengrondse hoogspanningsverbinding tussen Borssele en Rilland in Zeeland in gebruik genomen. Het project rond deze 48 kilometer lange verbinding heeft uiteindelijk zestien jaar geduurd. Bij de officiële opening werd opgemerkt dat dit wel erg lang was. "Het kan en moet sneller", stelde demissionair minister Sophie Hermans (VVD, Klimaat, Groene Groei, Infrastructuur en Waterstaat) volgens de netbeheerder.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Federal Reserve laat de rente in de Verenigde Staten voor het vierde rentebesluit op rij onveranderd. Daarmee wordt opnieuw duidelijk dat de koepel van centrale banken zich niet van de wijs laat brengen door de herhaaldelijke oproepen van president Donald Trump om de rente te verlagen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Woonbond waarschuwt huurders dat sommige huisbazen onrechtmatig hoge huurverhogingen proberen door te voeren. Daarover heeft de belangenorganisatie meldingen gekregen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel is bezorgd over het grote marktaandeel van chocoladefabrikant Mars in sommige productcategorieën in bepaalde Europese landen. Daarom wil de Europese Commissie de miljardenovername van Pringles-moederbedrijf Kellanova door Mars aan een uitgebreid mededingingsonderzoek onderwerpen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Triodos Bank was woensdag een grote winnaar op de beurs in Amsterdam. De bank debuteerde op het Damrak en de waarde van de betreffende certificaten van aandelen ging direct hard omhoog. Bij het slot van de handel waren de stukken ruim 21 procent meer waard.
7 uur geleden