Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street enthousiast over grote reorganisatie Estée Lauder

Wall Street enthousiast over grote reorganisatie Estée Lauder

NEW YORK (ANP) - Cosmeticabedrijf Estée Lauder heeft maandag flink aan beurswaarde gewonnen op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op een reorganisatieplan waardoor 3000 banen verdwijnen. Met die kostenbesparing wil het bedrijf onder meer teruglopende verkopen in Azië, bijvoorbeeld bij taxfreeshops op luchthavens, compenseren.

De onderneming achter de merken The Ordinary en Clinique kreeg er bij de opening 19 procent aan beurswaarde bij, wat de grootste koerssprong van het bedrijf was sinds 2011. In de loop van de handelsdag liep de koerswinst wel wat terug. Het aandeel sloot met een plus van dik 12 procent. Estée Lauder heeft in totaal zo'n 62.000 medewerkers.

Ook het moederbedrijf achter de app Snapchat kondigde een reorganisatie aan. Die onderneming schrapt 10 procent van de banen wereldwijd. Daarmee kon Snap beleggers evenwel niet tevredenstellen, want het aandeel zakte bijna 2 procent. Net als andere socialemediabedrijven ziet het bedrijf minder vraag naar het aanbieden van advertenties.

Tegenslag

Boeing hoorde ook bij de verliezers op Wall Street. De vliegtuigbouwer moet misschien de levering van zo'n vijftig 737 MAX-toestellen opschorten, omdat er opnieuw problemen aan de romp zijn gesignaleerd. Er zouden gaten zijn geboord op een incorrecte manier. Het is een nieuwe tegenslag voor Boeing nadat op 5 januari een toestel van Alaska Airlines in de Verenigde Staten tijdens de vlucht een deurpaneel had verloren. Het aandeel verloor ruim 1 procent.

Verder wist McDonald's de aandacht op zich gericht, met een koersverlies van bijna 4 procent. De fastfoodketen boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht, mede dankzij prijsverhogingen op de Amerikaanse thuismarkt. Internationaal vielen de verkopen volgens het concern echter tegen door de oorlog in het Midden-Oosten.

De belangrijkste beursgraadmeters in New York gingen eveneens omlaag. Beleggers kauwden nog na op signalen van vorige week dat de Amerikaanse centrale bank voorlopig geen haast lijkt te maken met het verlagen van de rente. De Dow-Jonesindex eindigde 0,7 procent lager op 38.380,12 punten. De brede S&P 500-index verloor 0,3 procent tot 4942,81 punten en techgraadmeter Nasdaq ging 0,2 procent omlaag tot 15.597,68 punten.

Meer uit Financieel

IMF: te vroeg om impact oorlog op wereldeconomie te schatten

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het is nog te vroeg om een goede inschatting te geven van de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de economie van de regio en de gehele wereld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Het conflict heeft volgens het fonds al wel geleid tot verstoringen bij de handel en economische activiteit. Ook zijn de energieprijzen hard gestegen en is er onrust op de financiële markten

7 minuten geleden
ECB-bestuurder: rente niet alleen afhankelijk van energieprijzen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kijkt bij het vaststellen van de rente in het eurogebied niet uitsluitend naar de energieprijzen. Dat zei de Franse centralebankpresident en ECB-bestuurder François Villeroy de Galhau dinsdag tijdens een persbijeenkomst in Parijs.

32 minuten geleden
Reisbranche: dagelijks overleg met ministerie over Midden-Oosten

LEUSDEN (ANP) - De koepelorganisatie voor reisorganisaties ANVR houdt dagelijks overleg met het ministerie van Buitenlandse Zaken over mogelijkheden om in het Midden-Oosten gestrande reizigers naar Nederland te halen. Als zich mogelijkheden voordoen om mensen te repatriëren, moeten ze razendsnel handelen, legt een woordvoerster uit.

40 minuten geleden
Odido-klanten zonder mobiel internet door stroomstoring Stedin

ROTTERDAM (ANP) - Klanten van Odido in grote delen van Zuid-Holland en de provincie Utrecht hebben dinsdagochtend mogelijk geen mobiel internet door een storing bij netbeheerder Stedin. Meldingen komen onder meer uit Den Haag, Rotterdam en Utrecht. Maar ook buiten de regio waar Stedin het stroomnet beheert, komen er op Allestoringen.nl meldingen binnen.

49 minuten geleden
AEX zakt door aanhoudende oorlog tegen Iran, olie opnieuw duurder

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag verder weggezakt. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De prijzen van olie en gas gingen door de onrust verder omhoog. Philip Lane, hoofdeconoom van de Europese Centrale Bank (ECB), waarschuwde in een interview met zakenkrant Financial Times dat een langdurige oorlog in het Midden-Oosten een forse stijging van de inflatie in de eurozone kan veroorzaken en de economische groei kan afremmen.

1 uur geleden
Air France vliegt tot en met donderdag niet op het Midden-Oosten

PARIJS (ANP/RTR) - Door het conflict in het Midden-Oosten heeft ook Air France besloten voorlopig niet op het gebied te vliegen. De luchtvaartmaatschappij heeft minstens tot en met donderdag 5 maart alle vluchten van en naar Tel Aviv, Beiroet, Dubai en Riyad geschrapt.

2 uur geleden
Europese gasprijs opnieuw flink omhoog door onrust Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs ging dinsdagochtend op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs opnieuw flink omhoog door de onrust in het Midden-Oosten. De prijs steeg met 30 procent tot 58 euro per megawattuur.

2 uur geleden