Wall Street enthousiast over grote reorganisatie Estée Lauder
NEW YORK (ANP) - Cosmeticabedrijf Estée Lauder heeft maandag flink aan beurswaarde gewonnen op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op een reorganisatieplan waardoor 3000 banen verdwijnen. Met die kostenbesparing wil het bedrijf onder meer teruglopende verkopen in Azië, bijvoorbeeld bij taxfreeshops op luchthavens, compenseren.
De onderneming achter de merken The Ordinary en Clinique kreeg er bij de opening 19 procent aan beurswaarde bij, wat de grootste koerssprong van het bedrijf was sinds 2011. In de loop van de handelsdag liep de koerswinst wel wat terug. Het aandeel sloot met een plus van dik 12 procent. Estée Lauder heeft in totaal zo'n 62.000 medewerkers.
Ook het moederbedrijf achter de app Snapchat kondigde een reorganisatie aan. Die onderneming schrapt 10 procent van de banen wereldwijd. Daarmee kon Snap beleggers evenwel niet tevredenstellen, want het aandeel zakte bijna 2 procent. Net als andere socialemediabedrijven ziet het bedrijf minder vraag naar het aanbieden van advertenties.
Tegenslag
Boeing hoorde ook bij de verliezers op Wall Street. De vliegtuigbouwer moet misschien de levering van zo'n vijftig 737 MAX-toestellen opschorten, omdat er opnieuw problemen aan de romp zijn gesignaleerd. Er zouden gaten zijn geboord op een incorrecte manier. Het is een nieuwe tegenslag voor Boeing nadat op 5 januari een toestel van Alaska Airlines in de Verenigde Staten tijdens de vlucht een deurpaneel had verloren. Het aandeel verloor ruim 1 procent.
Verder wist McDonald's de aandacht op zich gericht, met een koersverlies van bijna 4 procent. De fastfoodketen boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht, mede dankzij prijsverhogingen op de Amerikaanse thuismarkt. Internationaal vielen de verkopen volgens het concern echter tegen door de oorlog in het Midden-Oosten.
De belangrijkste beursgraadmeters in New York gingen eveneens omlaag. Beleggers kauwden nog na op signalen van vorige week dat de Amerikaanse centrale bank voorlopig geen haast lijkt te maken met het verlagen van de rente. De Dow-Jonesindex eindigde 0,7 procent lager op 38.380,12 punten. De brede S&P 500-index verloor 0,3 procent tot 4942,81 punten en techgraadmeter Nasdaq ging 0,2 procent omlaag tot 15.597,68 punten.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft enkele sancties tegen de Venezolaanse olie-industrie versoepeld. Dat betekent onder meer dat bedrijven uit veel landen weer Venezolaanse olie kunnen kopen. Bedrijven uit China, Rusland, Iran, Noord-Korea en Cuba zijn daarvan echter uitgesloten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt vrijdagochtend (lokale tijd) zijn kandidaat bekend voor de opvolging van Jerome Powell als voorzitter van de Federal Reserve. Powells termijn loopt in mei af. "Ik zal morgenochtend de nieuwe voorzitter van de Fed bekendmaken", zei Trump in het Kennedy Center in Washington. Eerder had Trump gezegd pas volgende week een kandidaat te nomineren.
2 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal, met de belangrijke feestdagenperiode, een recordomzet behaald dankzij een zeer sterke verkoop van de nieuwe iPhone 17. Volgens het Amerikaanse technologieconcern kwam de omzet uit op 143,8 miljard dollar. Dat is 16 procent meer dan een jaar eerder.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon voert gesprekken met OpenAI over een investering van 50 miljard dollar in het moederbedrijf van ChatGPT. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen. OpenAI zou in totaal 100 miljard dollar aan nieuw kapitaal willen ophalen voor verdere groei.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, was donderdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York na goed ontvangen cijfers. Ook Microsoft opende de boeken, maar die resultaten vielen beleggers op Wall Street tegen en het aandeel ging hard omlaag.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week bekendmaken wie hij gaat voordragen als opvolger van voorzitter Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. De termijn van voorzitter Powell bij de Federal Reserve loopt in mei af.
10 uur geleden