Wall Street enthousiast over grote reorganisatie Estée Lauder
NEW YORK (ANP) - Cosmeticabedrijf Estée Lauder heeft maandag flink aan beurswaarde gewonnen op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op een reorganisatieplan waardoor 3000 banen verdwijnen. Met die kostenbesparing wil het bedrijf onder meer teruglopende verkopen in Azië, bijvoorbeeld bij taxfreeshops op luchthavens, compenseren.
De onderneming achter de merken The Ordinary en Clinique kreeg er bij de opening 19 procent aan beurswaarde bij, wat de grootste koerssprong van het bedrijf was sinds 2011. In de loop van de handelsdag liep de koerswinst wel wat terug. Het aandeel sloot met een plus van dik 12 procent. Estée Lauder heeft in totaal zo'n 62.000 medewerkers.
Ook het moederbedrijf achter de app Snapchat kondigde een reorganisatie aan. Die onderneming schrapt 10 procent van de banen wereldwijd. Daarmee kon Snap beleggers evenwel niet tevredenstellen, want het aandeel zakte bijna 2 procent. Net als andere socialemediabedrijven ziet het bedrijf minder vraag naar het aanbieden van advertenties.
Tegenslag
Boeing hoorde ook bij de verliezers op Wall Street. De vliegtuigbouwer moet misschien de levering van zo'n vijftig 737 MAX-toestellen opschorten, omdat er opnieuw problemen aan de romp zijn gesignaleerd. Er zouden gaten zijn geboord op een incorrecte manier. Het is een nieuwe tegenslag voor Boeing nadat op 5 januari een toestel van Alaska Airlines in de Verenigde Staten tijdens de vlucht een deurpaneel had verloren. Het aandeel verloor ruim 1 procent.
Verder wist McDonald's de aandacht op zich gericht, met een koersverlies van bijna 4 procent. De fastfoodketen boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht, mede dankzij prijsverhogingen op de Amerikaanse thuismarkt. Internationaal vielen de verkopen volgens het concern echter tegen door de oorlog in het Midden-Oosten.
De belangrijkste beursgraadmeters in New York gingen eveneens omlaag. Beleggers kauwden nog na op signalen van vorige week dat de Amerikaanse centrale bank voorlopig geen haast lijkt te maken met het verlagen van de rente. De Dow-Jonesindex eindigde 0,7 procent lager op 38.380,12 punten. De brede S&P 500-index verloor 0,3 procent tot 4942,81 punten en techgraadmeter Nasdaq ging 0,2 procent omlaag tot 15.597,68 punten.
Meer uit Financieel
ORANJESTAD (ANP) - De luchthaven van Aruba beleeft een "superzondag". Er worden naar verwachting meer dan 16.000 passagiers verwerkt. Naast de 68 aankomende en vertrekkende vluchten zijn er tien extra vluchten uit Amerika aangekondigd om passagiers te helpen die vast kwamen te zitten nadat zaterdag alle vluchten uit de VS waren geannuleerd, na de Amerikaanse aanval op Venezuela.
9 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Het vliegverkeer in Griekenland lijkt zondagmiddag langzaam weer op gang te komen, na een urenlange opschorting van alle aankomende en vertrekkende vluchten op Griekse luchthavens. Er was sprake van uitval van radiofrequenties, wat de gebruikelijke communicatie in het luchtverkeer lamlegde.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Ook Corendon zet een extra vlucht in om passagiers naar Amsterdam te vliegen die zaterdag op Curaçao zijn gestrand. Deze vertrekt maandag. De maatschappij verwacht dat alle passagiers die langer op het eiland hebben moeten blijven, mee aan boord kunnen.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM en TUI voeren extra vluchten uit om gestrande reizigers van de Antillen op te halen, hebben de maatschappijen zondagmiddag laten weten. Zaterdag konden meerdere vluchten naar de Caribische eilanden niet doorgaan door de ontwikkelingen in Venezuela. Inmiddels zijn de reguliere vluchten hervat. De extra vluchten zijn bedoeld voor de duizenden reizigers die zaterdag niet konden worden meegenomen.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk scherpt zijn controles op verschillende voedselimporten aan om de zorgen van boeren weg te nemen die de laatste tijd veel hebben geprotesteerd tegen een Europees vrijhandelsakkoord met Zuid-Amerikaanse landen. Over deze Mercosur-overeenkomst, die nog altijd niet is getekend door Europa, is al langer veel te doen.
11 uur geledenWENEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ houdt in het eerste kwartaal van dit jaar vast aan zijn pauze bij het verhogen van de olieproductie. Dat hebben afgevaardigden van de olielanden, waaronder Rusland en Saudi-Arabië, zondag besloten tijdens een onlinevergadering. Tussen de landen was ook weinig discussie; het overleg duurde minder dan tien minuten.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De inmiddels toch al beruchte slechte stiptheid van de Duitse spoorwegen is vorig jaar verder verslechterd. Slechts 60,1 procent van de langeafstandstreinen arriveerde op tijd, meldt de krant Bild am Sonntag.
12 uur geleden