Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street enthousiast over grote reorganisatie Estée Lauder

Wall Street enthousiast over grote reorganisatie Estée Lauder

NEW YORK (ANP) - Cosmeticabedrijf Estée Lauder heeft maandag flink aan beurswaarde gewonnen op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op een reorganisatieplan waardoor 3000 banen verdwijnen. Met die kostenbesparing wil het bedrijf onder meer teruglopende verkopen in Azië, bijvoorbeeld bij taxfreeshops op luchthavens, compenseren.

De onderneming achter de merken The Ordinary en Clinique kreeg er bij de opening 19 procent aan beurswaarde bij, wat de grootste koerssprong van het bedrijf was sinds 2011. In de loop van de handelsdag liep de koerswinst wel wat terug. Het aandeel sloot met een plus van dik 12 procent. Estée Lauder heeft in totaal zo'n 62.000 medewerkers.

Ook het moederbedrijf achter de app Snapchat kondigde een reorganisatie aan. Die onderneming schrapt 10 procent van de banen wereldwijd. Daarmee kon Snap beleggers evenwel niet tevredenstellen, want het aandeel zakte bijna 2 procent. Net als andere socialemediabedrijven ziet het bedrijf minder vraag naar het aanbieden van advertenties.

Tegenslag

Boeing hoorde ook bij de verliezers op Wall Street. De vliegtuigbouwer moet misschien de levering van zo'n vijftig 737 MAX-toestellen opschorten, omdat er opnieuw problemen aan de romp zijn gesignaleerd. Er zouden gaten zijn geboord op een incorrecte manier. Het is een nieuwe tegenslag voor Boeing nadat op 5 januari een toestel van Alaska Airlines in de Verenigde Staten tijdens de vlucht een deurpaneel had verloren. Het aandeel verloor ruim 1 procent.

Verder wist McDonald's de aandacht op zich gericht, met een koersverlies van bijna 4 procent. De fastfoodketen boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht, mede dankzij prijsverhogingen op de Amerikaanse thuismarkt. Internationaal vielen de verkopen volgens het concern echter tegen door de oorlog in het Midden-Oosten.

De belangrijkste beursgraadmeters in New York gingen eveneens omlaag. Beleggers kauwden nog na op signalen van vorige week dat de Amerikaanse centrale bank voorlopig geen haast lijkt te maken met het verlagen van de rente. De Dow-Jonesindex eindigde 0,7 procent lager op 38.380,12 punten. De brede S&P 500-index verloor 0,3 procent tot 4942,81 punten en techgraadmeter Nasdaq ging 0,2 procent omlaag tot 15.597,68 punten.

Meer uit Financieel

Reorganisatie verzekeraar Achmea kost 350 banen

ZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea schrapt 350 banen bij bekende merken als Zilveren Kruis, Centraal Beheer en Interpolis. Het concern brengt de distributieorganisaties van zijn verschillende merken begin volgend jaar samen in een nieuwe divisie. Overlap tussen de teams moet worden verminderd en er zullen taken verder worden geautomatiseerd.

35 minuten geleden
Norges Bank verhoogt als eerste centrale bank in Europa de rente

OSLO (ANP/AFP/RTR) - De Noorse centrale bank heeft donderdag de rente met een kwart procentpunt verhoogd naar 4,25 procent. De Norges Bank is daarmee de eerste centrale bank in Europa die de leenkosten verhoogt sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Economen hadden verwacht dat Noorwegen de rente deze maand nog onveranderd zou laten. Wel rekenden ze op een renteverhoging in juni.

1 uur geleden
Bestellingen bij defensieconcern Rheinmetall blijven toenemen

DÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall blijft profiteren van de grote militaire investeringen voor herbewapening in Europa. De bestellingen blijven binnenkomen, want het orderboek van Rheinmetall groeide aan het einde van het eerste kwartaal van dit jaar naar een waarde van 73 miljard euro. Dat was 56 miljard euro een jaar eerder.

1 uur geleden
Emirates boekt recordwinst ondanks impact van oorlog

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft een recordjaar achter de rug, ondanks de impact van de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij uit de Verenigde Arabische Emiraten wist een lichte daling van het aantal passagiers op te vangen met hogere opbrengsten per passagier.

2 uur geleden
AEX-index licht lager na slotrecord, Shell zakt na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen na het bereiken van een nieuw slotrecord een dag eerder. Beleggers verwerkten opnieuw een grote hoeveelheid kwartaalresultaten van bedrijven als Shell, SBM Offshore, BAM, AMG en Pharming.

2 uur geleden
Impact Iranoorlog op Maersk beperkt, vooruitzichten wel onzeker

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft maar een beperkte impact op de resultaten van scheepvaartconcern A.P. Møller-Mærsk. Volgens het Deense bedrijf zijn de vooruitzichten voor de wereldwijde containervraag in 2026 nu wel "zeer onzeker" door de gestegen energieprijzen en de beperkingen voor de scheepvaart in de wateren rondom Iran.

3 uur geleden
Flink meer winst Shell dankzij gestegen olieprijzen door oorlog

LONDEN (ANP) - Shell heeft in het eerste kwartaal flink meer winst behaald, geholpen door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De winst kwam uit op 6,9 miljard dollar, tegen bijna 3,3 miljard dollar in het vierde kwartaal. Shell had eerder al gezegd dat de resultaten uit de oliehandel aanzienlijk hoger zouden uitvallen door de onrust op de energiemarkt.

3 uur geleden