Wall Street eindigt opnieuw hoger
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met stevige plussen geëindigd. Daarmee werd de winstreeks op de voorgaande dagen voortgezet. Beleggers op Wall Street blijven optimistisch over het economische herstel van de coronacrisis, ondanks de aanhoudende protesten in de Verenigde Staten tegen politiegeweld. Daarnaast viel het banenrapport van loonstrookverwerker ADP minder slecht uitviel dan verwacht.
De Dow-Jonesindex sloot 2,1 procent in de plus op 26.269,89 punten. De breed samengestelde S&P 500 werd 1,4 procent hoger gezet, op 3122,87 punten, techbeurs Nasdaq steeg 0,8 procent tot 9682,91 punten.
Volgens ADP verdwenen er in mei in het Amerikaanse bedrijfsleven bijna 2,8 miljoen banen ten opzichte van een maand eerder, na de recordkrimp van bijna 20 miljoen een maand eerder. Economen hadden in doorsnee op een krimp met 9 miljoen banen gerekend.
Zoom
Videovergaderbedrijf Zoom Video Communications werd 7,6 procent hoger gezet. Door de coronacrisis en de plotselinge toename van thuiswerken kon het bedrijf veel nieuwe gebruikers verwelkomen en gingen de omzet en winst fors omhoog.
Taxibedrijf Lyft (plus 8,7 procent) zag in mei door versoepelingen van de lockdown het aantal ritten weer toenemen. Concurrent Uber (plus 2,6 procent) liet weten fors minder taxiritten uit te hebben gevoerd, maar dat maaltijdbezorgingstak Uber Eats juist sterk groeit. Bioscoopketen AMC Entertainment waarschuwde juist voor grote verliezen omdat de bioscopen lang dicht moesten blijven. Het aandeel ging 2,5 procent omlaag.
Warner
Muziekmaatschappij Warner Music Group maakt woensdag haar debuut op Wall Street. De aandelen stegen 20,5 procent. Met de beursgang werd 1,9 miljard dollar opgehaald, waarmee het de grootste is van dit jaar in New York.
Luchtvaartmaatschappijen profiteerden van stappen die de regering Trump zette tegen Chinese concurrenten. Delta Air Lines, American Airlines en United Airlines stegen tot 12,5 procent.
De euro was 1,1239 dollar waard, tegen 1,1244 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent goedkoper op 36,59 dollar. Brentolie daalde 0,6 procent in prijs en kostte 39,32 dollar.
Meer uit Financieel
RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De belangrijke oost-westelijke pijpleiding in Saudi-Arabië is weer in gebruik genomen door staatsolieconcern Saudi Aramco voor de export van ruwe olie. Dat meldt persbureau Bloomberg. Aramco was vorige week al begonnen met het opstarten van de pijpleiding door druk op te bouwen. Nu stroomt er dus ook weer olie door de pijpleiding voor de export naar het buitenland, aldus Bloomberg.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Meer dan een kwart van alle werknemers in Duitsland heeft een migratieachtergrond. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis op basis van cijfers over vorig jaar. In sommige sectoren geldt dat een meerderheid van de werknemers een migratieachtergrond heeft.
1 uur geledenKEULEN (ANP) - De waterstanden van de Rijn in Duitsland zijn maandag verder gezakt. Scheepvaart op de belangrijke vaarweg wordt daardoor verder verstoord. Het waterpeil bij Keulen bereikte een nieuw laagterecord en lijkt deze week nog verder te dalen. Bij Kaub, een belangrijk knelpunt in de Rijn, zakt het waterpeil later deze week zelfs onder nul.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Claimorganisatie EUclaim maakt een doorstart via een overname door het Amsterdamse Yource. EUclaim biedt hulp aan gedupeerde vliegtuigpassagiers en helpt hen bij het terugkrijgen van geld bij uitval van vluchten en vertragingen. Bij de overname behoudt EUclaim zijn eigen naam en eigen website.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine heeft maandag opnieuw een recordhoogte bereikt. De prijs is heel licht gestegen en heeft daarmee het record van zaterdag verder aangescherpt, blijkt uit gegevens van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met kleine winst begonnen aan de nieuwe beursweek. Beleggers bleven onder meer attent op de olieprijzen die maandag weer opliepen.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het verlies van productiviteit door de extreme hitte van afgelopen zomer kost de Nederlandse economie een schadebedrag van 9,2 miljard euro. Dat meldt kredietverzekeraar Allianz Trade in een onderzoeksrapport. Daarmee behoort Nederland tot de vijf zwaarst getroffen economieën van Europa.
6 uur geleden