
Wall Street eindigt licht lager na verschijnen banenrapport VS
NEW YORK (ANP) - De beurzen op Wall Street zijn de handelsweek licht lager geëindigd. Beleggers verwerkten vrijdag het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid. Daaruit kwam naar voren dat er vorige maand 209.000 banen zijn bijgekomen in de grootste economie ter wereld. Dat aantal was lager dan een maand eerder en ook minder dan verwacht.
Aangezien een sterke arbeidsmarkt de Federal Reserve meer ruimte geeft om de rente te verhogen, vrezen beleggers dat de leenkosten in de Verenigde Staten verder zullen worden opgeschroefd. De Fed heeft al aangegeven dat het rentetarief later deze maand vrijwel zeker zal worden verhoogd, na een korte rentepauze in juni. Een hogere rente is over het algemeen ongunstig voor aandelenbeleggingen.
De Dow-Jonesindex sloot 0,6 procent lager op 33.734,88 punten. De bredere S&P 500 zakte 0,3 procent tot 4398,95 punten en de Nasdaq verloor 0,1 procent tot 13.660,71 punten.
Meta
Levi Strauss zakte 7,7 procent. De maker en verkoper van de bekende spijkerbroeken heeft zijn winstverwachting voor het hele jaar verlaagd. Het jeansmerk heeft last van tegenvallende verkopen in de Amerikaanse thuismarkt, tevens de grootste markt voor Levi’s. In Azië doet het bedrijf nog wel goede zaken, daar stegen de verkopen.
Meta Platforms zakte 0,5 procent. Mark Zuckerberg, de baas van het moederbedrijf van Facebook, meldde dat Twitter-rivaal Threads inmiddels 70 miljoen aanmeldingen heeft. Dat was volgens hem "boven verwachting". In de eerste uren na de lancering deze week steeg het aantal aanmeldingen al snel, maar dat leidde toen ook al niet tot enthousiasme bij beleggers. De koers ging donderdag bijna 1 procent omlaag.
Tesla
Tesla verloor 0,9 procent na een verlies op donderdag van dik 2 procent. Dat gebeurde toen nadat Tesla en grote Chinese autobouwers hadden beloofd om hun concurrentiestrijd eerlijker te gaan voeren. Vrijdag meldde Tesla aan nieuwe kopers van zijn best verkopende modellen in China een contante bonus van bijna 500 dollar te willen aanbieden als ze een verwijzing van een bestaande Tesla-eigenaar hebben.
De euro was 1,0968 dollar waard, tegen 1,0955 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,6 procent meer op 73,69 dollar. Brentolie werd 2,4 procent duurder op 78,32 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street namen woensdag aan het begin van de handel een afwachtende houding aan in aanloop naar het rentebesluit later op de dag van de Federal Reserve, de Amerikaanse koepel van centrale banken. Beleggers rekenen er vrijwel unaniem op dat de Fed de rente verlaagt, een stap die de Amerikaanse economie kan aanjagen nu de arbeidsmarkt tekenen van afkoeling vertoont. Beurshandelaren zijn echter vooral benieuwd naar de vooruitblik van de Fed op het toekomstige rentebeleid.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft bij de hypotheekaanvragen voor twee verschillende huizen aangegeven dat het zijn hoofdwoning is. Dit blijkt volgens persbureau Bloomberg uit documenten over zijn hypotheken. Dit is opmerkelijk, want Donald Trump wil Fed-bestuurder Lisa Cook ontslaan omdat zij dit ook zou hebben gedaan. Hierom wordt ze beschuldigd van hypotheekfraude.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL en de provincie Limburg zijn van plan samen 25 miljoen euro te investeren in de locatie in Born. In die Limburgse plaats zette VDL eerder auto's in elkaar voor autofabrikant BMW, maar dat bedrijf trok zich terug als klant. Nu wil VDL het terrein een "brede invulling" geven en er onder andere werken aan drones voor de defensie-industrie.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van de leverancier van alarmsystemen Verisure in Stockholm moet 3,1 miljard euro opleveren. Dat zou dan de grootste beursgang in Europa sinds 2022 worden.
2 uur geledenBLEISWIJK (ANP) - Bunnik Group, dat onder de namen Bunnik Plants en Bunnik Creations planten en decoratiematerialen levert, houdt op te bestaan. Dat heeft de onderneming uit het Zuid-Hollandse Bleiswijk woensdag laten weten. Bij Bunnik Group werken ongeveer 160 mensen. Naar eigen zeggen is het bedrijf er niet in geslaagd "uit de rode cijfers" te komen, onder meer door tegenvallende verkoopresultaten na de coronaperiode.
2 uur geledenVEGHEL (ANP) - Supermarktconcern Jumbo heeft de Deen Jesper Højer tot nieuwe topman benoemd. Hij volgt per 1 januari interim-topman Tom Heidman op. Volgens president-commissaris Colette Cloosterman-van Eerd wordt met de 47-jarige Højer "een leider in huis gehaald die niet alleen ruime (retail) expertise meebrengt, maar ook een persoonlijkheid die past bij Jumbo als familiebedrijf".
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol heeft tijdens de zomermaanden juli en augustus 13,2 miljoen reizigers verwelkomd op de luchthaven. Dat waren 3,6 procent meer dan in diezelfde maanden een jaar eerder. De meeste passagiers vertrokken naar Spanje, het Verenigd Koninkrijk, Griekenland, Italië en de Verenigde Staten.
4 uur geleden