Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street eindigt licht lager na verschijnen banenrapport VS

Wall Street eindigt licht lager na verschijnen banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen op Wall Street zijn de handelsweek licht lager geëindigd. Beleggers verwerkten vrijdag het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid. Daaruit kwam naar voren dat er vorige maand 209.000 banen zijn bijgekomen in de grootste economie ter wereld. Dat aantal was lager dan een maand eerder en ook minder dan verwacht.

Aangezien een sterke arbeidsmarkt de Federal Reserve meer ruimte geeft om de rente te verhogen, vrezen beleggers dat de leenkosten in de Verenigde Staten verder zullen worden opgeschroefd. De Fed heeft al aangegeven dat het rentetarief later deze maand vrijwel zeker zal worden verhoogd, na een korte rentepauze in juni. Een hogere rente is over het algemeen ongunstig voor aandelenbeleggingen.

De Dow-Jonesindex sloot 0,6 procent lager op 33.734,88 punten. De bredere S&P 500 zakte 0,3 procent tot 4398,95 punten en de Nasdaq verloor 0,1 procent tot 13.660,71 punten.

Meta

Levi Strauss zakte 7,7 procent. De maker en verkoper van de bekende spijkerbroeken heeft zijn winstverwachting voor het hele jaar verlaagd. Het jeansmerk heeft last van tegenvallende verkopen in de Amerikaanse thuismarkt, tevens de grootste markt voor Levi’s. In Azië doet het bedrijf nog wel goede zaken, daar stegen de verkopen.

Meta Platforms zakte 0,5 procent. Mark Zuckerberg, de baas van het moederbedrijf van Facebook, meldde dat Twitter-rivaal Threads inmiddels 70 miljoen aanmeldingen heeft. Dat was volgens hem "boven verwachting". In de eerste uren na de lancering deze week steeg het aantal aanmeldingen al snel, maar dat leidde toen ook al niet tot enthousiasme bij beleggers. De koers ging donderdag bijna 1 procent omlaag.

Tesla

Tesla verloor 0,9 procent na een verlies op donderdag van dik 2 procent. Dat gebeurde toen nadat Tesla en grote Chinese autobouwers hadden beloofd om hun concurrentiestrijd eerlijker te gaan voeren. Vrijdag meldde Tesla aan nieuwe kopers van zijn best verkopende modellen in China een contante bonus van bijna 500 dollar te willen aanbieden als ze een verwijzing van een bestaande Tesla-eigenaar hebben.

De euro was 1,0968 dollar waard, tegen 1,0955 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,6 procent meer op 73,69 dollar. Brentolie werd 2,4 procent duurder op 78,32 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Oorlog in Midden-Oosten stuwt wereldvoedselprijzen, ziet FAO

ROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.

1 uur geleden
Bloomberg: eerste West-Europese schip verlaat Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.

2 uur geleden
Investeerders Vesteda stemmen in met pakket maatregelen

AMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.

2 uur geleden
Gasunie: Nederlandse gasvoorraden worden voorzichtig aangevuld

GRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden worden "voorzichtig" weer aangevuld. Dat laat Gasunie vrijdagochtend weten. Donderdag vond de eerste vulling plaats. Door een koude winter was de gasvoorraad tot het laagste niveau in zeker tien jaar gezakt. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden
Dieselprijs aan de pomp meer dan 10 eurocent omhoog

EINDHOVEN (ANP) - Diesel is vrijdag fors in prijs gestegen aan de Nederlandse pomp door de aanhoudende Iranoorlog. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter diesel bij de grote oliemaatschappijen met meer dan 10 eurocent omhooggegaan.

4 uur geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea klimmen na hoop op heropening Hormuz

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in Azië lieten vrijdag herstel zien na verliezen van een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan een bericht dat Iran samen met Oman aan een protocol werkt rondom de Straat van Hormuz. Japan en Zuid-Korea zijn voor olie erg afhankelijk van import uit het Midden-Oosten.

4 uur geleden
Bronnen: SpaceX mikt bij grootste beursgang op biljoenenwaarde

NEW YORK (ANP) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX mikt op een veel hogere waardering bij zijn beursgang dan eerder gemeld. De onderneming van multimiljardair Elon Musk hoopt dat de waarde bij de beursnotering uitkomt op meer dan 2 biljoen dollar, omgerekend 1,73 biljoen of 1730 miljard euro. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Na de overname van Musks AI-bedrijf xAI in februari werd de waarde nog geschat op 1,25 biljoen dollar.

5 uur geleden