Wall Street eindigt licht hoger na toespraak Fed-baas Powell
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de laatste handelsdag van september met kleine winsten geëindigd. Beleggers verwerkten een toespraak van voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve. Zij hoopten op hints voor meer renteverlagingen later dit jaar, maar die bleven uit. "We zullen onze beslissingen vergadering per vergadering blijven nemen", aldus de Fed-baas.
Powell hield zijn toespraak tijdens een jaarlijkse bijeenkomst van de National Association for Business Economics in Nashville, Tennessee. Volgens hem beweegt de inflatie in de Verenigde Staten steeds verder richting de doelstelling van de Amerikaanse centrale bank van 2 procent. Eerder deze maand verlaagde de Fed de rente voor het eerst sinds 2020 met een half procentpunt. Als er geen grote verrassingen komen, zitten verdere renteverlagingen eraan te komen, aldus Powell. Al benadrukte hij dat de centrale bank geen "vooraf bepaalde koers" volgt.
De Dow-Jonesindex eindigde een fractie hoger op 42.330,15 punten. De brede S&P 500 steeg 0,4 procent en sloot op 5762,48 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,4 procent tot 18.189,17 punten.
Ford Motor en General Motors
Autobedrijven Ford Motor en General Motors daalden respectievelijk 2 procent en 3,5 procent, in navolging van de koersverliezen voor Europese autofabrikanten. De Europese autobouwers Stellantis en Aston Martin kwamen maandag met winstwaarschuwingen door moeizame marktomstandigheden en andere problemen. Volkswagen waarschuwde vrijdag eveneens opnieuw voor tegenvallende prestaties.
Levi Strauss won 0,7 procent. Het bekende spijkerbroekenmerk is een samenwerking aangegaan met Beyoncé voor een reeks advertenties. Die spelen in op de hype rond een nummer van de wereldberoemde Amerikaanse artiest met de naam 'LEVII'S JEANS'. Topvrouw Michelle Gass van het bedrijf noemde die vermelding eerder al "volledig spontaan" en dat het bedrijf daar niets mee van doen had.
T-Mobile US
T-Mobile US steeg 0,6 procent. De telecomprovider heeft een schikking getroffen van 31,5 miljoen dollar om een groot datalek, dat zich uitstrekt over een periode van drie jaar. Door het lek kwamen de gegevens van tientallen miljoenen Amerikaanse klanten op straat te liggen. De helft van het schikkingsbedrag zal T-Mobile besteden aan de versterking van de cyberbeveiliging binnen het bedrijf.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag lager gesloten, onder druk van een sterk opgelopen rente op Amerikaanse staatsobligaties. De beurshandel kreeg geen steun van de olieprijzen, die in de laatste handelsuren flink terugzakten vanaf hun hoogste niveau eerder op de dag. Dat gebeurde na mediaberichten dat president Donald Trump openstaat voor het versoepelen van sancties tegen Iran in verband met het nucleaire programma.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat er een handelsakkoord met Canada komt, omdat Canada een akkoord wil. Dat zei hij maandag tegen verslaggevers in het Oval Office.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigde maandag plannen aan voor de bouw van een staalfabriek van 15 miljard dollar, die de grootste in zijn soort moet worden in de geschiedenis van de Verenigde Staten. De fabriek wordt gebouwd door het Amerikaanse staal- en mijnbouwbedrijf Mesabi Metallics in de staat Iowa, zo werd eerder op de dag bekend.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe rapport van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) laat volgens de Logistieke Alliantie zien dat "niets doen geen optie meer is". Het EIB becijferde dat achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen voor 20 miljard euro aan economische schade. Het rapport "bevestigt dat achterblijvende investeringen in infrastructuur niet langer een I&W probleem zijn, maar een vraagstuk van nationaal belang", aldus de alliantie waarin verschillende organisaties uit de logistieke sector verenigd zijn.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op het Damrak zijn maandag hoger gesloten, ondanks een stijging van de olieprijzen en een lagere start van de beurshandel in New York. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de winnaars bij de hoofdfondsen in Amsterdam door de opgelopen olieprijzen. Zo werd Shell 1,6 procent meer waard en klom SBM Offshore 2,9 procent, goed voor de eerste plek in de AEX.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.
5 uur geleden