Wall Street eindigt licht hoger na toespraak Fed-baas Powell
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de laatste handelsdag van september met kleine winsten geëindigd. Beleggers verwerkten een toespraak van voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve. Zij hoopten op hints voor meer renteverlagingen later dit jaar, maar die bleven uit. "We zullen onze beslissingen vergadering per vergadering blijven nemen", aldus de Fed-baas.
Powell hield zijn toespraak tijdens een jaarlijkse bijeenkomst van de National Association for Business Economics in Nashville, Tennessee. Volgens hem beweegt de inflatie in de Verenigde Staten steeds verder richting de doelstelling van de Amerikaanse centrale bank van 2 procent. Eerder deze maand verlaagde de Fed de rente voor het eerst sinds 2020 met een half procentpunt. Als er geen grote verrassingen komen, zitten verdere renteverlagingen eraan te komen, aldus Powell. Al benadrukte hij dat de centrale bank geen "vooraf bepaalde koers" volgt.
De Dow-Jonesindex eindigde een fractie hoger op 42.330,15 punten. De brede S&P 500 steeg 0,4 procent en sloot op 5762,48 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,4 procent tot 18.189,17 punten.
Ford Motor en General Motors
Autobedrijven Ford Motor en General Motors daalden respectievelijk 2 procent en 3,5 procent, in navolging van de koersverliezen voor Europese autofabrikanten. De Europese autobouwers Stellantis en Aston Martin kwamen maandag met winstwaarschuwingen door moeizame marktomstandigheden en andere problemen. Volkswagen waarschuwde vrijdag eveneens opnieuw voor tegenvallende prestaties.
Levi Strauss won 0,7 procent. Het bekende spijkerbroekenmerk is een samenwerking aangegaan met Beyoncé voor een reeks advertenties. Die spelen in op de hype rond een nummer van de wereldberoemde Amerikaanse artiest met de naam 'LEVII'S JEANS'. Topvrouw Michelle Gass van het bedrijf noemde die vermelding eerder al "volledig spontaan" en dat het bedrijf daar niets mee van doen had.
T-Mobile US
T-Mobile US steeg 0,6 procent. De telecomprovider heeft een schikking getroffen van 31,5 miljoen dollar om een groot datalek, dat zich uitstrekt over een periode van drie jaar. Door het lek kwamen de gegevens van tientallen miljoenen Amerikaanse klanten op straat te liggen. De helft van het schikkingsbedrag zal T-Mobile besteden aan de versterking van de cyberbeveiliging binnen het bedrijf.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - SpaceX steeg dinsdag voor de derde dag op rij op de aandelenbeurzen in New York. Het ruimtevaart-, AI- en satellietbedrijf van Elon Musk eindigde de handelsdag 4,8 procent hoger. Dat is een kleinere plus dan de afgelopen dagen. SpaceX werd vrijdag tijdens de grootste beursgang van een bedrijf ooit meer dan 19 procent meer waard en kreeg er maandag weer ruim 19 procent bij.
14 minuten geledenÉVIAN (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben gesproken over het opzetten van een regeling voor "betrouwbare partners" voor geavanceerde AI-modellen. Dat melden ingewijden aan zakenkrant Financial Times.
56 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran mag van de Verenigde Staten direct beginnen met de verkoop van olie en brandstof na het ondertekenen van de vredesdeal. Dat hebben de landen afgesproken, melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven hoorden dinsdag bij de verliezers op de Amsterdamse aandelenbeurs. Besi, ASMI en ASML zakten tot 4,9 procent. De AEX-index op het Damrak sloot lager, na een kleine verliesbeurt een dag eerder. Beleggers waren vooral in afwachting van details van de deal die de Verenigde Staten met Iran hebben gesloten.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers van drogisterijketens als Etos en Kruidvat dreigen te gaan staken, meldt vakbond FNV Handel. De vakbond is niet tevreden met het loonbod van de werkgevers voor een nieuwe cao en wil dat het plan van de bedrijven om de zondagstoeslag te halveren wordt geschrapt.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De marktwaarde van SpaceX is kort gestegen boven die van techconcern Microsoft. Daarmee bevindt het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk zich in een nek-aan-nekrace met andere waardevolle bedrijven, nadat het eerder op de dag boven de marktwaarde van Amazon steeg.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX heeft Amazon ingehaald als het op vier na meest waardevolle beursgenoteerde bedrijf ter wereld. Een aandeel in het ruimtevaartbedrijf ging vlak na de opening van Wall Street ruim 10 procent omhoog, waardoor de marktwaarde van het bedrijf van Elon Musk steeg tot 2,8 biljoen dollar. Het Amerikaanse tech- en webwinkelconcern heeft een marktwaarde van bijna 2,7 biljoen dollar.
6 uur geleden