Wall Street eindigt licht hoger na toespraak Fed-baas Powell
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de laatste handelsdag van september met kleine winsten geëindigd. Beleggers verwerkten een toespraak van voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve. Zij hoopten op hints voor meer renteverlagingen later dit jaar, maar die bleven uit. "We zullen onze beslissingen vergadering per vergadering blijven nemen", aldus de Fed-baas.
Powell hield zijn toespraak tijdens een jaarlijkse bijeenkomst van de National Association for Business Economics in Nashville, Tennessee. Volgens hem beweegt de inflatie in de Verenigde Staten steeds verder richting de doelstelling van de Amerikaanse centrale bank van 2 procent. Eerder deze maand verlaagde de Fed de rente voor het eerst sinds 2020 met een half procentpunt. Als er geen grote verrassingen komen, zitten verdere renteverlagingen eraan te komen, aldus Powell. Al benadrukte hij dat de centrale bank geen "vooraf bepaalde koers" volgt.
De Dow-Jonesindex eindigde een fractie hoger op 42.330,15 punten. De brede S&P 500 steeg 0,4 procent en sloot op 5762,48 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,4 procent tot 18.189,17 punten.
Ford Motor en General Motors
Autobedrijven Ford Motor en General Motors daalden respectievelijk 2 procent en 3,5 procent, in navolging van de koersverliezen voor Europese autofabrikanten. De Europese autobouwers Stellantis en Aston Martin kwamen maandag met winstwaarschuwingen door moeizame marktomstandigheden en andere problemen. Volkswagen waarschuwde vrijdag eveneens opnieuw voor tegenvallende prestaties.
Levi Strauss won 0,7 procent. Het bekende spijkerbroekenmerk is een samenwerking aangegaan met Beyoncé voor een reeks advertenties. Die spelen in op de hype rond een nummer van de wereldberoemde Amerikaanse artiest met de naam 'LEVII'S JEANS'. Topvrouw Michelle Gass van het bedrijf noemde die vermelding eerder al "volledig spontaan" en dat het bedrijf daar niets mee van doen had.
T-Mobile US
T-Mobile US steeg 0,6 procent. De telecomprovider heeft een schikking getroffen van 31,5 miljoen dollar om een groot datalek, dat zich uitstrekt over een periode van drie jaar. Door het lek kwamen de gegevens van tientallen miljoenen Amerikaanse klanten op straat te liggen. De helft van het schikkingsbedrag zal T-Mobile besteden aan de versterking van de cyberbeveiliging binnen het bedrijf.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Mensen gaan minder vaak uit eten in een restaurant en bestellen vaker een maaltijd online. Dat constateert ABN AMRO op basis van transactiedata. De bank stelt dat "een soort herwaardering" van bezorg- en afhaalrestaurants lijkt te ontstaan. "Nu prijzen niet meer bovengemiddeld stijgen, wordt er langzaam weer vaker voor het gemak van bezorg- of afhaalmaaltijd gekozen. Een restaurant bezoeken lijkt daardoor iets minder aantrekkelijk geworden."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kinderen vanaf 10 jaar oud kunnen vanaf dinsdag met hun smartphone betalen bij de jongerenbank van ABN AMRO. Die bank, BUUT, is naar eigen zeggen de eerste in Nederland die jongeren onder de 16 jaar betalingen laat doen via hun mobiel. Daarmee wil BUUT jongeren onder begeleiding van hun ouders leren bewuster met hun uitgaven om te gaan.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag opnieuw met winsten de handelsdag uitgegaan. Daarmee zijn de recordstanden op Wall Street verder aangescherpt. Nvidia hoorde bij de stijgers met een plus van 6,3 procent, na de aankondiging van een nieuwe chip voor pc's door de grootste verkoper van AI-chips ter wereld.
4 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's wil meer kwaliteit gaan bieden. De fastfoodketen kondigde maandag een vernieuwde strategie aan, waarbij het bedrijf onder meer wil inzetten op luxere kipgerechten, aantrekkelijkere restaurants en nieuwe speeltuinen. Volgens topman Chris Kempczinski past dit in de brede verwachting van de consument die "meer eist voor zijn geld".
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - AI-bedrijf Anthropic, bekend van chatbot Claude, heeft bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC vertrouwelijk documenten ingediend voor een beursnotering. Het bedrijf is in een race met rivaal OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, om mogelijk nog dit najaar een debuut op Wall Street te kunnen maken.
8 uur geledenMIAMI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Florida klaagt ChatGPT-maker OpenAI aan vanwege de verzameling van gegevens van kinderen onder de 13 jaar. "Sam Altman (topman van OpenAI) en ChatGPT hebben de AI-race verkozen boven de veiligheid van kinderen", zei James Uthmeier, procureur-generaal van Florida, tijdens een persconferentie. "Ze hebben winst verkozen boven de publieke veiligheid. Dat pikken we hier in Florida niet."
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger gesloten. Beleggers verwerkten onder meer het bericht dat Iran de communicatie met de Verenigde Staten staakt om de situatie in Libanon. De onderhandelingen met de Amerikanen zouden stilliggen totdat de VS de Iraanse eis van een volledig staakt-het-vuren in zowel Gaza als Libanon inwilligen. Ook zinspeelt het land op een zeeblokkade in de zeestraat Bab el Mandeb, aan de Rode Zee, hetzelfde als wat het al tijden met de Straat van Hormuz doet.
9 uur geleden