Wall Street eindigt licht hoger na toespraak Fed-baas Powell
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de laatste handelsdag van september met kleine winsten geëindigd. Beleggers verwerkten een toespraak van voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve. Zij hoopten op hints voor meer renteverlagingen later dit jaar, maar die bleven uit. "We zullen onze beslissingen vergadering per vergadering blijven nemen", aldus de Fed-baas.
Powell hield zijn toespraak tijdens een jaarlijkse bijeenkomst van de National Association for Business Economics in Nashville, Tennessee. Volgens hem beweegt de inflatie in de Verenigde Staten steeds verder richting de doelstelling van de Amerikaanse centrale bank van 2 procent. Eerder deze maand verlaagde de Fed de rente voor het eerst sinds 2020 met een half procentpunt. Als er geen grote verrassingen komen, zitten verdere renteverlagingen eraan te komen, aldus Powell. Al benadrukte hij dat de centrale bank geen "vooraf bepaalde koers" volgt.
De Dow-Jonesindex eindigde een fractie hoger op 42.330,15 punten. De brede S&P 500 steeg 0,4 procent en sloot op 5762,48 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,4 procent tot 18.189,17 punten.
Ford Motor en General Motors
Autobedrijven Ford Motor en General Motors daalden respectievelijk 2 procent en 3,5 procent, in navolging van de koersverliezen voor Europese autofabrikanten. De Europese autobouwers Stellantis en Aston Martin kwamen maandag met winstwaarschuwingen door moeizame marktomstandigheden en andere problemen. Volkswagen waarschuwde vrijdag eveneens opnieuw voor tegenvallende prestaties.
Levi Strauss won 0,7 procent. Het bekende spijkerbroekenmerk is een samenwerking aangegaan met Beyoncé voor een reeks advertenties. Die spelen in op de hype rond een nummer van de wereldberoemde Amerikaanse artiest met de naam 'LEVII'S JEANS'. Topvrouw Michelle Gass van het bedrijf noemde die vermelding eerder al "volledig spontaan" en dat het bedrijf daar niets mee van doen had.
T-Mobile US
T-Mobile US steeg 0,6 procent. De telecomprovider heeft een schikking getroffen van 31,5 miljoen dollar om een groot datalek, dat zich uitstrekt over een periode van drie jaar. Door het lek kwamen de gegevens van tientallen miljoenen Amerikaanse klanten op straat te liggen. De helft van het schikkingsbedrag zal T-Mobile besteden aan de versterking van de cyberbeveiliging binnen het bedrijf.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Het enorme containerschip Galapagos van de Franse rederij CMA CGM is zondagochtend door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens CMA CGM is dat een belangrijke mijlpaal. Het onder de Franse vlag varende schip met een lengte van 366 meter is afkomstig uit de Verenigde Arabische Emiraten.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank, Kevin Warsh, gaat komende week naar het jaarlijkse forum van de Europese Centrale Bank (ECB) in het Portugese Sintra. Dat wordt zijn eerste publieke optreden buiten de Verenigde Staten. Warsh nam in mei het voorzitterschap van de Federal Reserve over van Jerome Powell, die twee termijnen heeft gediend.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP/RTR) - Australië gaat de boete voor techbedrijven die het socialmediaverbod voor kinderen omzeilen verdubbelen. Daarnaast krijgt de toezichthouder meer bevoegdheden om socialmediabedrijven te toetsen. Het verbod voor jongeren onder de 16 jaar lijkt nog weinig effect te hebben gehad.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nieuwe aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran hoeven niet te betekenen dat de olie- en gasprijzen weer flink zullen oplopen. Dat zal vooral afhangen van hoe beide landen reageren op de aanvallen, verwachten energiedeskundigen. Zowel de olie- als gasprijzen zijn de afgelopen dagen fors gedaald na het voorlopige vredesakkoord tussen de VS en Iran en de heropening van de Straat van Hormuz.
20 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Sportwagenmaker Porsche wil de productie van het Cayenne-model verplaatsen van Slowakije naar Duitsland. Dat meldt de Duitse krant Frankfurter Allgemeine Zeitung. De Duitse autobouwer wil daarmee de capaciteit in de fabrieken in eigen land beter benutten.
22 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Apple wil geheugenchips kopen bij een Chinese chipfabrikant die op de zwarte lijst staat van het Pentagon. Dat schrijft de Financial Times op basis van ingewijden. CXMT zou banden hebben met het Chinese leger. Het bedrijf achter de iPhone lobbyt daarvoor bij de Amerikaanse regering.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic mag zijn meest geavanceerde AI-model Mythos weer beschikbaar stellen aan een selecte groep organisaties. De Amerikaanse regering heeft het AI-bedrijf daartoe toestemming gegeven. Het Amerikaanse bedrijf schakelde zijn AI-model eerder uit na exportrestricties vanuit Washington.
1 dag geleden