Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street eindigt lager op laatste dag van zeer sterk beursjaar

Wall Street eindigt lager op laatste dag van zeer sterk beursjaar

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de laatste handelsdag van 2023 met minnen geëindigd. Daarmee is er een einde gekomen aan een zeer sterk beursjaar waarin de Amerikaanse hoofdgraadmeters zich richting recordstanden bewogen. Het optimisme onder beleggers groeide met name richting het einde van het jaar, toen de hoop toenam dat de Federal Reserve de rente in 2024 zou verlagen.

Beleggers werden nog positiever toen de Amerikaanse centrale bank bij zijn laatste rentebesluit van 2023 in december verklaarde dat de rente volgend jaar waarschijnlijk harder omlaag gaat dan eerder verwacht. Met name relatief dure techaandelen profiteerden van die signalen. Als de rentes stijgen, verliezen die aandelen namelijk het snelst de aantrekkingskracht voor beleggers.

De Dow-Jonesindex sloot de laatste handelsdag van dit jaar 0,1 procent lager op 37.689,54 punten. De brede S&P 500 daalde 0,3 procent tot 4769,83 punten en techgraadmeter Nasdaq eindigde 0,6 procent lager op 15.011,35 punten.

Nvidia en Meta

Een van de grote winnaars dit jaar is AI-chipmaker Nvidia, dat vrijdag vlak sloot. Door het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI) is de waarde van het bedrijf meer dan verdrievoudigd. Ook andere techconcerns deden goede zaken. Zo verdubbelde de waarde van Facebook-moeder Meta en elektrische autobouwer Tesla dit jaar. De aandelen van deze bedrijven gingen met minnen van respectievelijk 1,2 procent en 1,9 procent de handel uit.

Abercrombie & Fitch kan in zekere zin terugkijken op een nog beter 2023 dan Nvidia, ook al eindigde het aandeel vrijdag 2 procent lager. De kledingketen beleefde zijn meest succesvolle jaar sinds de beursgang in 1996. De aandelen van het bedrijf werden namelijk maar liefst bijna vier keer meer waard in 2023. Dat is een ommezwaai ten opzichte van 2022, toen de aandelen van het bedrijf met 34 procent daalden. Abercrombie & Fitch, dat zich richt op jongeren, profiteerde dit jaar van de gestegen vraag naar zijn kleding, nu het sociale leven van de doelgroep na de coronacrisis is teruggekeerd.

Euro en olie

De euro was 1,1040 dollar waard, tegen 1,1055 dollar bij het slot van de beurzen in Europa. Een vat Amerikaanse olie ging 0,5 procent omlaag in prijs en kostte 71,38 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 77,04 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Storing bij Britse luchtverkeersleiding leidt weer tot vertraging

LONDEN (ANP/RTR) - Vluchten op enkele Britse luchthavens hebben last van vertraging door een nieuw probleem bij de luchtverkeersleiding. Dat meldt de Britse luchtverkeersleider National Air Traffic Service (NATS). Bijna twee weken geleden leidde een softwareprobleem bij NATS tot het schrappen van 2000 vluchten.

10 minuten geleden
Honderden vluchten geschrapt in Japan door naderende tyfoon

TOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het luchtvaartverkeer in Japan wordt ontregeld door de naderende tyfoon Dujuan. De maatschappijen All Nippon Airways (ANA) en Japan Airlines hebben maandag honderden vluchten geschrapt nu de storm de Japanse hoofdstad Tokio en omliggende gebieden nadert.

31 minuten geleden
Minder verlies voor woonwinkelketen Xenos

WAALWIJK (ANP) - Woonwinkelketen Xenos heeft vorig jaar opnieuw verlies geleden, maar wel minder dan het jaar ervoor. Dat blijkt uit de onlangs gedeponeerde jaarrekening, die als eerste werd opgemerkt door vakblad RetailTrends. De winkelketen met ruim 160 vestigingen in Nederland noteert al jaren rode cijfers.

59 minuten geleden
Koffieketen Starbucks zet technologiecentrum op in India

CHENNAI (ANP/RTR) - De Amerikaanse koffieketen Starbucks heeft een overeenkomst getekend voor de oprichting van een wereldwijd expertisecentrum (GCC) in de Zuid-Indiase stad Chennai. Hiermee worden naar schatting achthonderd banen in de technologiesector gecreëerd, maakte de deelstaatregering van Tamil Nadu maandag bekend.

1 uur geleden
Olieprijzen dalen opnieuw, maar blijven op hoog niveau

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs daalt inmiddels vier dagen op rij, de langste reeks van prijsdalingen sinds juni. Tegelijkertijd zijn de prijzen nog altijd fors hoger dan begin dit jaar, wat mede verklaart dat tanken in Nederland fors duurder is geworden.

1 uur geleden
Particuliere verhuurders: actieplan leidt niet tot genoeg huizen

DEN HAAG (ANP) - De vijftig acties die woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan maandag heeft aangekondigd om de woningbouw te versnellen, zorgen er niet voor dat het kabinet het doel van 100.000 nieuwe huizen per jaar haalt. Dat stelt Vastgoed Belang, de brancheorganisatie van particuliere verhuurders. De belangenbehartiger noemt dat streven "niet realistisch".

2 uur geleden
AEX-index begint met winst, olieprijs verder omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is met winst begonnen aan de nieuwe beursweek. Een verdere daling van de olieprijzen temperde de zorgen over de inflatie. Beleggers kijken verder vooral uit naar de topontmoeting tussen president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping, die donderdag in Washington plaatsvindt. De voorbereidende gesprekken tussen de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent en de Chinese vicepremier He Lifeng zijn volgens beide partijen afgelopen zondag positief verlopen.

2 uur geleden