Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street eindigt lager na opmars, ook cryptobedrijven omlaag

Wall Street eindigt lager na opmars, ook cryptobedrijven omlaag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag lager geëindigd. Beleggers leken wat winst te nemen na de sterke opmars van Wall Street sinds de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Onder meer de aandelen van cryptobedrijven als Coinbase en Riot Platforms daalden, respectievelijk met 1,6 procent en 3,5 procent. In tegenstelling tot maandag konden deze bedrijven nu niet profiteren van het feit dat de bitcoin opnieuw in waarde is gestegen.

Cryptoplatform Marathon Digital ging wel omhoog, met 0,9 procent. De waardestijging van de bitcoin volgt op de verkiezingsoverwinning van Donald Trump in de Verenigde Staten vorige week. De oud-president heeft soepelere regulering van cryptovaluta beloofd en wil van de Verenigde Staten de cryptohoofdstad van de wereld maken. Inmiddels nadert 's werelds grootste en bekendste cryptomunt een niveau van 90.000 dollar.

De Dow-Jonesindex sloot de handelsdag 0,9 procent lager op 43.910,98 punten. De brede S&P 500 zakte 0,3 procent tot 5983,99 punten en techgraadmeter Nasdaq daalde 0,1 procent tot 19.281,40 punten. De drie belangrijkste graadmeters waren maandag opnieuw op recordniveaus gesloten. Aanleiding daarvoor leek de verwachting dat belastingverlagingen en soepelere regelgeving onder Donald Trump de aandelenkoersen zullen aanjagen.

Ook Tesla verloor, 6,2 procent. Sinds de Amerikaanse presidentsverkiezing is de elektrische autofabrikant bijna 40 procent meer waard geworden. Beleggers verwachten dat Tesla zal profiteren van een nieuwe termijn voor Trump, van wie topman Elon Musk een grote supporter is.

Pfizer zakte 0,2 procent. Persbureau Reuters meldde op basis van ingewijden dat de farmaceut zijn divisie voor ziekenhuismedicatie overweegt te verkopen. Pfizer zou Goldman Sachs hebben ingeschakeld om de interesse van potentiële kopers te peilen. Het bedrijf staat onder druk van de activistische belegger Starboard Value. Die stelt dat Pfizer te veel uitgeeft aan grote overnames, zonder dat daar nieuwe winstgevende medicijnen uit voortkomen.

De euro was bij het sluiten van de beurzen 1,0624 dollar waard, na eerder het laagste niveau in een jaar tijd te hebben aangetikt. De munt is minder waard geworden sinds de verkiezingsoverwinning van Donald Trump. Hij heeft maatregelen aangekondigd die uiteindelijk kunnen leiden tot een hogere Amerikaanse rente, die de dollar aantrekkelijker maakt in vergelijking met andere valuta.

Meer uit Financieel

Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

3 uur geleden
Reuters: EU onderzoekt hulp voor bedrijven bij energiekosten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.

5 uur geleden
ANVR waarschuwt voor extreem dure tickets door schaarse vluchten

DEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.

5 uur geleden
TUI zoekt naar vluchten voor honderden gestrande reizigers

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.

8 uur geleden
Vliegverkeer Dubai gedeeltelijk hervat na tijdelijke stillegging

DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.

9 uur geleden
Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

10 uur geleden
Emirates schort vluchten naar en vanuit Dubai toch weer op

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.

11 uur geleden