Wall Street eindigt lager na opmars, ook cryptobedrijven omlaag
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag lager geëindigd. Beleggers leken wat winst te nemen na de sterke opmars van Wall Street sinds de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Onder meer de aandelen van cryptobedrijven als Coinbase en Riot Platforms daalden, respectievelijk met 1,6 procent en 3,5 procent. In tegenstelling tot maandag konden deze bedrijven nu niet profiteren van het feit dat de bitcoin opnieuw in waarde is gestegen.
Cryptoplatform Marathon Digital ging wel omhoog, met 0,9 procent. De waardestijging van de bitcoin volgt op de verkiezingsoverwinning van Donald Trump in de Verenigde Staten vorige week. De oud-president heeft soepelere regulering van cryptovaluta beloofd en wil van de Verenigde Staten de cryptohoofdstad van de wereld maken. Inmiddels nadert 's werelds grootste en bekendste cryptomunt een niveau van 90.000 dollar.
De Dow-Jonesindex sloot de handelsdag 0,9 procent lager op 43.910,98 punten. De brede S&P 500 zakte 0,3 procent tot 5983,99 punten en techgraadmeter Nasdaq daalde 0,1 procent tot 19.281,40 punten. De drie belangrijkste graadmeters waren maandag opnieuw op recordniveaus gesloten. Aanleiding daarvoor leek de verwachting dat belastingverlagingen en soepelere regelgeving onder Donald Trump de aandelenkoersen zullen aanjagen.
Ook Tesla verloor, 6,2 procent. Sinds de Amerikaanse presidentsverkiezing is de elektrische autofabrikant bijna 40 procent meer waard geworden. Beleggers verwachten dat Tesla zal profiteren van een nieuwe termijn voor Trump, van wie topman Elon Musk een grote supporter is.
Pfizer zakte 0,2 procent. Persbureau Reuters meldde op basis van ingewijden dat de farmaceut zijn divisie voor ziekenhuismedicatie overweegt te verkopen. Pfizer zou Goldman Sachs hebben ingeschakeld om de interesse van potentiële kopers te peilen. Het bedrijf staat onder druk van de activistische belegger Starboard Value. Die stelt dat Pfizer te veel uitgeeft aan grote overnames, zonder dat daar nieuwe winstgevende medicijnen uit voortkomen.
De euro was bij het sluiten van de beurzen 1,0624 dollar waard, na eerder het laagste niveau in een jaar tijd te hebben aangetikt. De munt is minder waard geworden sinds de verkiezingsoverwinning van Donald Trump. Hij heeft maatregelen aangekondigd die uiteindelijk kunnen leiden tot een hogere Amerikaanse rente, die de dollar aantrekkelijker maakt in vergelijking met andere valuta.
Meer uit Financieel
AMERSFOORT (ANP) - De Vereniging Eigen Huis (VEH) heeft een meldpunt heropend voor misstanden in het biedproces van koopwoningen. Dit gebeurt na signalen die de belangenvereniging zelf heeft gekregen en onderzoek van televisieprogramma Radar. Daaruit trekt VEH de conclusie dat "pogingen tot zelfregulering in de sector onvoldoende werken".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel het nog onduidelijk is of klanten van Odido een schadevergoeding krijgen na het grote datalek anderhalve week geleden, krijgen ze wel twee jaar een gratis beveiligingspakket. Het pakket biedt volgens het telecombedrijf onder meer extra bescherming tegen virussen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street gingen maandag scherp omlaag door opnieuw opgelaaide zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie op verschillende sectoren. Ook stond de handel onder druk door het besluit van president Donald Trump om de wereldwijde tarieven te verhogen.
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, beschuldigt drie Chinese concurrenten ervan op ongeoorloofde wijze kennis en technologie uit zijn systeem over te nemen. Volgens Anthropic gaat het om grootschalige diefstal van intellectueel eigendom.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde importheffingen van president Donald Trump zorgden maandag voor een nieuwe domper op de Europese aandelenmarkten. Tegen het einde van de handelsdag kwam de beurshandel extra onder druk door verliezen op Wall Street.
11 uur geleden