Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street eindigt lager na opmars, ook cryptobedrijven omlaag

Wall Street eindigt lager na opmars, ook cryptobedrijven omlaag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag lager geëindigd. Beleggers leken wat winst te nemen na de sterke opmars van Wall Street sinds de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Onder meer de aandelen van cryptobedrijven als Coinbase en Riot Platforms daalden, respectievelijk met 1,6 procent en 3,5 procent. In tegenstelling tot maandag konden deze bedrijven nu niet profiteren van het feit dat de bitcoin opnieuw in waarde is gestegen.

Cryptoplatform Marathon Digital ging wel omhoog, met 0,9 procent. De waardestijging van de bitcoin volgt op de verkiezingsoverwinning van Donald Trump in de Verenigde Staten vorige week. De oud-president heeft soepelere regulering van cryptovaluta beloofd en wil van de Verenigde Staten de cryptohoofdstad van de wereld maken. Inmiddels nadert 's werelds grootste en bekendste cryptomunt een niveau van 90.000 dollar.

De Dow-Jonesindex sloot de handelsdag 0,9 procent lager op 43.910,98 punten. De brede S&P 500 zakte 0,3 procent tot 5983,99 punten en techgraadmeter Nasdaq daalde 0,1 procent tot 19.281,40 punten. De drie belangrijkste graadmeters waren maandag opnieuw op recordniveaus gesloten. Aanleiding daarvoor leek de verwachting dat belastingverlagingen en soepelere regelgeving onder Donald Trump de aandelenkoersen zullen aanjagen.

Ook Tesla verloor, 6,2 procent. Sinds de Amerikaanse presidentsverkiezing is de elektrische autofabrikant bijna 40 procent meer waard geworden. Beleggers verwachten dat Tesla zal profiteren van een nieuwe termijn voor Trump, van wie topman Elon Musk een grote supporter is.

Pfizer zakte 0,2 procent. Persbureau Reuters meldde op basis van ingewijden dat de farmaceut zijn divisie voor ziekenhuismedicatie overweegt te verkopen. Pfizer zou Goldman Sachs hebben ingeschakeld om de interesse van potentiële kopers te peilen. Het bedrijf staat onder druk van de activistische belegger Starboard Value. Die stelt dat Pfizer te veel uitgeeft aan grote overnames, zonder dat daar nieuwe winstgevende medicijnen uit voortkomen.

De euro was bij het sluiten van de beurzen 1,0624 dollar waard, na eerder het laagste niveau in een jaar tijd te hebben aangetikt. De munt is minder waard geworden sinds de verkiezingsoverwinning van Donald Trump. Hij heeft maatregelen aangekondigd die uiteindelijk kunnen leiden tot een hogere Amerikaanse rente, die de dollar aantrekkelijker maakt in vergelijking met andere valuta.

Meer uit Financieel

FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

4 minuten geleden
Problemen met pinnen bij ING en Triodos

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.

1 uur geleden
Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

5 uur geleden
Nuenense vleesverwerker vraagt faillissement aan na ingreep NVWA

NUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.

5 uur geleden
Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

7 uur geleden
Nederlander voorzichtig met boeken zomervakantie, maar gaat wel

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.

7 uur geleden
Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.

16 uur geleden