Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street eindigt in het rood

Wall Street eindigt in het rood

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met koersverliezen geëindigd. Eerder op de dag brak de Dow-Jonesindex voor het eerst even door de grens van 29.000 punten, maar de koers zakte al snel weer onder die grens. Een tegenvallend banenrapport en nieuwe Amerikaanse sancties op Iran drukten op het sentiment.

De Dow-Jonesindex sloot 0,5 procent lager op 28.823,77 punten. De breed samengestelde S&P 500 leverde 0,3 procent in tot 3265,35 punten en techbeurs Nasdaq verloor ook 0,3 procent tot 9178,86 punten.

Boeing daalde 1,9 procent nadat het bedrijf interne communicatie had vrijgegeven. Medewerkers van de vliegtuigbouwer hadden sterke twijfels over de ontwikkeling van de 737 MAX, die wereldwijd om veiligheidsredenen aan de grond wordt gehouden. Boeing noemt de inhoud van de vrijgegeven berichten "compleet onacceptabel". Het bedrijf stuurde de informatie eerder al door aan de Amerikaanse luchtvaartautoriteiten.

Boeing 737 MAX

Verder werd bekend dat Spirit Aerosystems 2800 banen schrapt in een fabriek die onderdelen maakt voor de 737 MAX. Spirit, dat ruim de helft van zijn jaaromzet haalt uit leveranties voor de 737 MAX, verkeert in onzekerheid over de hervatting van de bouw van die toestellen. Het aandeel daalde 4,3 procent.

Farmaceut Eli Lilly (plus 1,5 procent) maakte bekend biotechnologiebedrijf Dermira over te nemen voor een bedrag van 1,1 miljard dollar. Verder is er aandacht voor GrubHub. De maaltijdbezorger sprak berichten tegen over dat het zichzelf in de etalage zou hebben gezet en daalde 6 procent. Die geruchten zorgden eerder voor een fikse koerssprong voor het bedrijf.

Apple

Fitbit en Garmin worden op verzoek van Philips onderzocht door de Amerikaanse International Trade Commission. Ze zouden patenten van het Nederlandse bedrijf hebben geschonden. Fitbit daalde 1,2 procent, Garmin leverde 0,9 procent in. Analisten hadden verder positieve woorden over voor automaker Tesla (min 0,7 procent) en techreus Apple (plus 0,2 procent).

De euro was 1,1122 dollar waard tegen 1,1115 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent minder op 59,18 dollar. Brentolie werd 0,4 procent goedkoper op 65,09 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Scheepseigenaren wachten op details over Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Scheepseigenaren wachten meer duidelijkheid af over een mogelijke heropening van de Straat van Hormuz. Volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif wordt een vredesakkoord tussen de VS en Iran vrijdag ondertekend. De Amerikaanse president Donald Trump meldde dat de belangrijke zeestraat op dezelfde dag weer opengaat. Reders laten aan persbureau Bloomberg weten op meer details te wachten of een veilige doortocht ook echt mogelijk is.

53 minuten geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea flink hoger, olieprijs daalt

TOKIO (ANP) - De beurzen in Tokio en Seoul zijn maandag hard gestegen door de hoop op een einde aan de oorlog in het Midden-Oosten en een snelle heropening van de Straat van Hormuz. Volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif is een vredesakkoord tussen de VS en Iran bereikt, dat op vrijdag 19 juni in Zwitserland door beide landen wordt ondertekend.

1 uur geleden
Nederlandse export van goederen stijgt ruim 4 procent in april

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in april opnieuw gestegen na een groei in maart. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) hebben bedrijven in april vooral meer aardolieproducten uitgevoerd. Daarnaast was ook de export van elektrotechnische machines en apparaten en van transportmiddelen groter dan een jaar eerder. De exportgroei kwam uit op 4,4 procent.

1 uur geleden
Japan wil winning zeldzame aardmetalen in Groenland onderzoeken

TOKIO (ANP/RTR) - Japan wil deze zomer een delegatie naar Groenland sturen om de mogelijkheden voor de winning van zeldzame aardmetalen te onderzoeken. Dat meldde het Aziatische nieuwsmedium Nikkei zondag. De Japanse regering wil binnenlandse bedrijven helpen investeren in projecten voor zeldzame aardmetalen in Groenland, dat mogelijk rijke reserves heeft.

17 uur geleden
Treinen tussen Hamburg en Berlijn rijden weer na grote renovatie

HAMBURG (ANP/DPA) - De treinen tussen de Duitse steden Hamburg en Berlijn rijden zondag weer, na een grote renovatie op het spoor van ruim tien maanden. De verbinding Berlijn-Hamburg wordt beschouwd als de belangrijkste directe verbinding tussen de steden op het Duitse langeafstandsspoornetwerk. Vanuit Nederland biedt NS International treinreizen naar beide steden aan.

21 uur geleden
WSJ: Buitenlandse toegang AI Anthropic gestopt na gesprek Amazon

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het besluit van de Amerikaanse regering om de buitenlandse toegang tot de geavanceerdste AI-modellen van Anthropic stop te zetten, kwam voort uit gesprekken met Amazon. Dat zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal (WSJ). De krant schrijft dat medewerkers van Amazon onderzoek deden naar het omzeilen van beveiligingen en dat daarbij enkele kwetsbaarheden van een van de modellen aan het licht kwamen.

23 uur geleden
Duitse centralebankpresident: prijzen kunnen langer hoog blijven

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De consumentenprijzen in de eurozone blijven waarschijnlijk langer op een hoog niveau, zelfs als de oorlog in het Midden-Oosten snel voorbij is. Dat heeft de Duitse centralebankpresident Joachim Nagel zaterdag gezegd in een interview met radiozender Deutschlandfunk.

1 dag geleden