Wall Street eindigt hoger na olie-tweet Trump
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met forse winsten de handel uitgegaan. Die plussen waren voornamelijk te danken aan hoop op hogere olieprijzen. Donald Trump kwam met het Twitter-bericht dat Rusland en Saudi-Arabië, die verwikkeld zijn in een prijzenoorlog, bereid zouden zijn de olieproductie met miljoen vaten terug te brengen.
De Dow-Jonesindex eindigde 2,2 procent hoger op 21.413.44 punten. De brede S&P 500 won 2,3 procent tot 2526,90 punten. Technologiegraadmeter Nasdaq steeg 1,7 procent tot 7487,31 punten.
President Trump had eerder al geroepen dat hij wil bemiddelen in de prijzenoorlog op de oliemarkt tussen Rusland en Saudi-Arabië en dat hij snel op een wapenstilstand tussen die landen rekent. Dat de Russen en de Saudi's bereid zouden zijn de productie te verlagen zorgde voor een sprong van de olieprijzen. Een vat Amerikaanse olie werd 23,2 procent meer waard op 25,02 dollar, Brentolie steeg 21,1 procent tot 29,98 dollar.
Olieconcerns
In het kielzog van de olieprijzen gingen grote olieconcerns als Exxon Mobil (plus 7,7 procent) en Chevron (plus 11 procent) mee omhoog. Ook oliedienstverleners als Halliburton en Schlumberger stonden met winsten tot bijna 14 procent bij de winnaars.
Het optimisme over de oliesector verbloemde eerdere verontrustende berichten over de Amerikaanse arbeidsmarkt en de gevolgen van de coronacrisis. Een recordaantal van ruim 6,6 miljoen Amerikanen vroeg de afgelopen week een eerste WW-uitkering aan. Dat was veel meer dan economen hadden verwacht en een verdubbeling van de 3,3 miljoen uitkeringsaanvragen van een week geleden, toen er ook al sprake was van een explosieve stijging.
Boeing
Boeing verloor 5,7 procent. De vliegtuigbouwer heeft personeelsleden een vrijwillige vertrekregeling aangeboden om zo op kosten te besparen. Vliegtuigbouwers hebben met een sterk krimpende markt te maken vanwege de coronapandemie, die de luchtvaartsector zwaar treft.
De euro was 1,0859 dollar waard, tegen 1,0856 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn in 2025 flink gestegen, ondanks de handelsstrijd van president Donald Trump en andere geopolitieke onrust. Dat komt vooral door de onverzadigbare honger van beleggers naar AI-aandelen. Verder werden goud en zilver flink meer waard. Wel kende de dollar de sterkste waardedaling sinds 2017. Ook de bitcoin lukte het niet om zijn waarde vast te houden.
10 uur geledenBERLIJN (ANP) - Tesla is van plan de productie in zijn Duitse fabriek, nabij Berlijn, in 2026 te verhogen, ondanks de moeilijke situatie op de markt in Duitsland. De productie is dit jaar ook al elk kwartaal volgens plan gegroeid, heeft fabrieksdirecteur André Thierig gezegd in een interview met het Duitse persbureau dpa.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoop van vuurwerk in Nederland is dit jaar naar een recordbedrag gestegen van ongeveer 129 miljoen euro. Dat meldt voorzitter Leo Groeneveld van Belangenvereniging Pyrotechniek Nederland (BPN). Daarmee werd het record van circa 118 miljoen euro van vorig jaar verbroken.
14 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn dit jaar het sterkst gedaald sinds de beginfase van de coronapandemie in 2020. Ook aan de pomp in Nederland gingen de prijzen iets omlaag, maar bij lange na niet zoveel als de olieprijzen. Toch kan het hier op oudejaarsdag druk zijn bij tankstations, omdat de accijnzen met de jaarwisseling omhooggaan. Dan wordt tanken in een klap weer wat duurder.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag licht lager begonnen aan de laatste dag van 2025. Ondanks dat Wall Street de kerstrally van vorige week niet wist voort te zetten, stevenen de beursgraadmeters af op forse koerswinsten over het hele jaar. Dat werd gekenmerkt door de handelsoorlog van president Donald Trump en de euforie en bubbelvrees rond kunstmatige intelligentie (AI).
16 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - In België dreigt in januari een grote spoorstaking. Vakbonden willen een hele werkweek staken, van maandag 26 tot vrijdag 30 januari, hebben ze woensdag aangekondigd.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft woensdag het bewogen beursjaar 2025 onveranderd afgesloten. Het jaar stond vooral in het teken van de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump, de opkomst van kunstmatige intelligentie en geopolitieke spanningen. Een sterke eindejaarsrally zat er dit jaar niet in. Beleggers namen weinig risico aan het einde van het positieve beursjaar.
18 uur geleden