Wall Street eindigt hoger, forse winst voor Delta Air Lines
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger geëindigd. Beleggers leken de ontwikkelingen rond de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump van zich af te schudden. Ze verwerkten daarnaast onder meer positieve resultaten van Delta Air Lines.
De luchtvaartmaatschappij presteerde afgelopen kwartaal beter dan analisten en beleggers hadden verwacht. Ook de vooruitzichten voor de huidige verslagperiode, met daarin het belangrijke vakantieseizoen, vielen hoger uit dan voorzien. Delta Air Lines klom 12 procent. Andere luchtvaartmaatschappijen zoals American Airlines en United Airlines gingen tot 14,3 procent vooruit.
De Dow-Jonesindex sloot 0,4 procent hoger op 44.650,64 punten. De brede S&P 500-index klom 0,3 procent tot 6280,46 punten en techgraadmeter Nasdaq eindigde 0,1 procent hoger op 20.630,66 punten.
Tot nu toe hebben ongeveer twintig landen brieven met handelstarieven van Trump ontvangen. Deze tarieven komen grotendeels overeen met de percentages die in april werden aangekondigd. Het woensdag aangekondigde tarief voor Brazilië van 50 procent ligt wel veel hoger dan de eerdere heffing van 10 procent. Ook voert Trump per 1 augustus een heffing van 50 procent in op koper. Landen hebben nog tot 1 augustus om de hoge importheffingen via handelsdeals te voorkomen.
Tesla in de plus
Nvidia won 0,8 procent. Het chipconcern wist woensdag als eerste bedrijf ooit een beurswaarde van meer dan 4 biljoen dollar te bereiken door het aanhoudende optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI).
Tesla steeg 4,7 procent. De elektrische autofabrikant richt zich met zijn zelfrijdende taxi's op het gebied rond San Francisco. Topman Elon Musk voorspelde op X dat de robotaxi's van Tesla "waarschijnlijk over een of twee maanden" gelanceerd kunnen worden in de stad in Californië. Ook werd de datum van de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering bekendgemaakt.
Overname WK Kellogg
WK Kellogg won 30,6 procent, nadat de overname door Ferrero donderdag werd bekendgemaakt. Het Italiaanse familiebedrijf, bekend van Nutella, Tic Tac en Kinder, neemt het moederbedrijf van Kellogg's over voor omgerekend 2,6 miljard euro.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese tak van chipproducent Nexperia heeft voldoende voorraden aan zogeheten wafers om aan orders van klanten te kunnen voldoen. Dat meldt Nexperia China op zijn WeChat-account. Vrijdag werd nog bekend dat het Nederlandse Nexperia, met zijn hoofdkantoor in Nijmegen, sinds 26 oktober de leveringen van wafers aan de Chinese assemblagefabriek heeft opgeschort. Wafers worden gebruikt voor de productie van computerchips.
2 uur geledenWENEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ gaat de productie in december naar verwachting verder verhogen bij de vergadering die zondag plaatsvindt. Volgens persbureau Bloomberg gaat het dan opnieuw om een verhoging van de productie met 137.000 vaten per dag. In oktober en november werd de productie ook al met een vergelijkbare hoeveelheid verhoogd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De export van Nexperia-producten uit China kan worden hervat, meldt het Witte Huis. De koerswijziging van China is het resultaat van gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtsgenoot Xi Jinping in Zuid-Korea eerder deze week.
16 uur geledenBERLIJN/DEN HAAG (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland noemt de laatste berichten uit China, over het hervatten van de export van Nexperia-chips, "positieve eerste tekenen van een versoepeling van de spanningen". Dat meldt het Duitse ministerie van Economische Zaken aan persbureau AFP.
23 uur geledenGYEONGJU (ANP/BLOOMBERG) - De Canadese premier Mark Carney heeft bevestigd dat hij zijn excuses heeft aangeboden aan de Amerikaanse president Donald Trump vanwege een televisiereclame tegen importheffingen. Carney zei daarnaast bereid te zijn om te onderhandelen over een betere handelsdeal met het buurland.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De autoverkoop in Nederland zet de stijgende lijn voort, volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. In oktober werden er 8,3 procent meer nieuwe personenauto's op kenteken gezet dan een jaar eerder. Over heel dit jaar tot nu toe lopen de verkopen nog wel 1,8 procent achter.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - Webwinkel- en techconcern Amazon was vrijdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers op Wall Street reageerden positief op de kwartaalcijfers van Amazon. Ook Apple meldde cijfers, maar dat aandeel liet een kleine min zien.
1 dag geleden