Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street eindigt handelsweek positief richting aantreden Trump

Wall Street eindigt handelsweek positief richting aantreden Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger gesloten, in aanloop naar de inauguratie van aankomend president Donald Trump op maandag. Beleggers maken zich op voor een reeks beleidsveranderingen onder de nieuwe regering. Sinds de herverkiezing van Trump in november zijn de Amerikaanse beurzen flink gestegen door het vooruitzicht van lagere belastingen en soepelere regels voor Amerikaanse bedrijven onder zijn regime.

Trump dreigt echter ook importheffingen in te voeren op buitenlandse producten, die zouden kunnen leiden tot een wereldwijde handelsoorlog. Daarnaast kunnen de heffingen leiden tot hogere prijzen, waardoor de inflatie in de Verenigde Staten weer wordt aangewakkerd. De Federal Reserve zou daardoor voorzichtiger kunnen worden met het verlagen van de rente.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,8 procent hoger op 43.487,83 punten. De brede S&P 500-index klom 1 procent tot 5996,66 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 1,5 procent tot 19.630,20 punten. Beleggers maken zich bovendien op voor een lang weekend, want maandag zijn de Amerikaanse beurzen gesloten vanwege Martin Luther King Day in de VS.

Tesla

Beleggers reageerden daarnaast op de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over TikTok. Het hof besloot om een wet in stand te houden waarmee de populaire video-app verboden dreigt te worden in de Verenigde Staten. Socialemediaconcern Snap, eigenaar van Snapchat, ging in navolging van het nieuws over TikTok 3,2 procent omlaag. Meta, het moederbedrijf van Instagram en Facebook, klom daarentegen iets (plus 0,2 procent).

Aandelen van grote techbedrijven gingen hard vooruit. Fabrikant van elektrische auto's Tesla klom ruim 3 procent, AI-chipbedrijf Nvidia steeg 3,1 procent en Google-moederbedrijf Alphabet ging 1,6 procent vooruit.

China

Bumble zakte 1,6 procent. De datingapp kondigde aan dat oprichtster Whitney Wolfe Herd terugkeert als topvrouw van het bedrijf. Ze vervangt de huidige topvrouw Lidiane Jones, die aftreedt om persoonlijke redenen.

Apple herstelde iets en steeg 0,8 procent. De iPhone-maker zakte een dag eerder 4 procent en kende daarmee de slechtste beursdag sinds augustus vorig jaar. De koersdaling volgde op berichten dat het techconcern zijn positie als grootste smartphoneverkoper in China is kwijtgeraakt. Apple is op die belangrijke markt vorig jaar ingehaald door zijn Chinese concurrenten Vivo en Huawei.

Meer uit Financieel

Amsterdamse AEX-index opent met kleine plus

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag licht hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op de kleine winst van een dag eerder. Beleggers blijven de ontwikkelingen rond de wapenstilstand in het Midden-Oosten nauwlettend volgen. Later op de dag komen nog cijfers over de inflatie en het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten.

25 minuten geleden
Heineken verkoopt Bralima en vertrekt uit Congo

AMSTERDAM (ANP) - Heineken vertrekt na veertig jaar uit Congo. Het bedrijf verkoopt zijn belang in Bralima, een grote bierbrouwer in het Afrikaanse land. Sinds 1986 was die bierbrouwer voor het grootste deel in handen van Heineken.

31 minuten geleden
Meta weert reclame die werft voor rechtszaken tegen platforms

CHICAGO (ANP/RTR) - Meta haalt advertenties van Instagram en Facebook af die gericht zijn op het werven van nieuwe eisers voor lopende Amerikaanse rechtszaken over socialemediaverslaving. In deze zaken worden Meta en andere concerns ervan beschuldigd hun platforms zo te hebben ontworpen dat ze verslavend zijn voor jonge gebruikers.

35 minuten geleden
Team ConocoPhillips kijkt naar olieprojecten in Venezuela

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Een team van het grote Amerikaanse olieconcern ConocoPhillips doet onderzoek in Venezuela naar mogelijke olieprojecten. Daarmee volgt ConocoPhillips het voorbeeld van branchegenoot ExxonMobil dat twee weken geleden meldde dat er een team naar Venezuela was gestuurd om te kijken naar de mogelijkheden.

1 uur geleden
Staking Lufthansa raakt 90.000 mensen, verwacht luchthavenbranche

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De staking van cabinepersoneel van Lufthansa in Duitsland vrijdag raakt ongeveer 90.000 passagiers, verwacht de Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV. De koepelvereniging zegt dat mogelijk meer dan 520 vluchten niet kunnen doorgaan door de werkonderbreking. Veel Duitsers keren terug van paasvakantie.

1 uur geleden
Saudi-Arabië produceert en vervoert minder olie door aanvallen

RIYAD (ANP/RTR) - Aanvallen op energiefaciliteiten in Saudi-Arabië hebben er de afgelopen weken voor gezorgd dat het land ongeveer 600.000 vaten olie per dag minder kan produceren. Dat meldde het Saudische staatspersbureau SPA op basis van een functionaris van het ministerie van Energie. De capaciteit om olie te vervoeren via de oost-westelijke pijpleiding in het land is met 700.000 vaten per dag gedaald door aanvallen.

2 uur geleden
Productie Nederlandse industrie omlaag in februari

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in februari met 0,7 procent gedaald in vergelijking met een jaar eerder, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het CBS was in bijna driekwart van de industriële branches sprake van productiekrimp.

2 uur geleden