Wall Street eindigt handelsweek positief richting aantreden Trump
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger gesloten, in aanloop naar de inauguratie van aankomend president Donald Trump op maandag. Beleggers maken zich op voor een reeks beleidsveranderingen onder de nieuwe regering. Sinds de herverkiezing van Trump in november zijn de Amerikaanse beurzen flink gestegen door het vooruitzicht van lagere belastingen en soepelere regels voor Amerikaanse bedrijven onder zijn regime.
Trump dreigt echter ook importheffingen in te voeren op buitenlandse producten, die zouden kunnen leiden tot een wereldwijde handelsoorlog. Daarnaast kunnen de heffingen leiden tot hogere prijzen, waardoor de inflatie in de Verenigde Staten weer wordt aangewakkerd. De Federal Reserve zou daardoor voorzichtiger kunnen worden met het verlagen van de rente.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,8 procent hoger op 43.487,83 punten. De brede S&P 500-index klom 1 procent tot 5996,66 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 1,5 procent tot 19.630,20 punten. Beleggers maken zich bovendien op voor een lang weekend, want maandag zijn de Amerikaanse beurzen gesloten vanwege Martin Luther King Day in de VS.
Tesla
Beleggers reageerden daarnaast op de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over TikTok. Het hof besloot om een wet in stand te houden waarmee de populaire video-app verboden dreigt te worden in de Verenigde Staten. Socialemediaconcern Snap, eigenaar van Snapchat, ging in navolging van het nieuws over TikTok 3,2 procent omlaag. Meta, het moederbedrijf van Instagram en Facebook, klom daarentegen iets (plus 0,2 procent).
Aandelen van grote techbedrijven gingen hard vooruit. Fabrikant van elektrische auto's Tesla klom ruim 3 procent, AI-chipbedrijf Nvidia steeg 3,1 procent en Google-moederbedrijf Alphabet ging 1,6 procent vooruit.
China
Bumble zakte 1,6 procent. De datingapp kondigde aan dat oprichtster Whitney Wolfe Herd terugkeert als topvrouw van het bedrijf. Ze vervangt de huidige topvrouw Lidiane Jones, die aftreedt om persoonlijke redenen.
Apple herstelde iets en steeg 0,8 procent. De iPhone-maker zakte een dag eerder 4 procent en kende daarmee de slechtste beursdag sinds augustus vorig jaar. De koersdaling volgde op berichten dat het techconcern zijn positie als grootste smartphoneverkoper in China is kwijtgeraakt. Apple is op die belangrijke markt vorig jaar ingehaald door zijn Chinese concurrenten Vivo en Huawei.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag hoger geopend na het flinke verlies een dag eerder. De aandacht van beleggers op het Damrak ging onder meer uit naar kwartaalresultaten van ABN AMRO die beter waren dan verwacht. ABN AMRO was daardoor de sterkste stijger in de AEX met een plus van ruim 7 procent.
20 minuten geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Topman Jensen Huang van AI-chipconcern Nvidia gaat toch mee met de Amerikaanse president Donald Trump voor zijn staatsbezoek aan China. Huang was eerder nog de opvallende afwezige tussen de topbestuurders die Trump vergezellen voor zijn ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping.
47 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP) - Ceconomy, het moederbedrijf van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, heeft het afgelopen kwartaal iets meer elektronica verkocht, ondanks de "uitdagende economische omstandigheden". Consumenten kochten de afgelopen tijd vooral meer kleine apparaten. Het bedrijf verkocht minder grote elektrische apparaten en telecom- en tv-producten.
55 minuten geledenHANNOVER (ANP) - Reisorganisatie TUI ziet dat mensen langer wachten met het boeken van een vakantie voor deze zomer als gevolg van onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten. De hotels en resorts zijn minder volgeboekt dan vorig jaar. Volgens TUI moet 45 procent van de reizigers nog een vakantie boeken voor deze zomer.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het midden- en kleinbedrijf (mkb) ontvangt bijna de helft van alle bankleningen aan ondernemingen in Nederland, blijkt uit gegevens die De Nederlandsche Bank (DNB) voor het eerst presenteert. Volgens de centrale bank betalen de mkb-bedrijven over deze leningen vaak een iets hogere rente dan andere, grotere ondernemingen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft in het eerste kwartaal van dit jaar een hogere winst behaald dan een jaar eerder, mede geholpen door kostenbesparingen. In een toelichting op de cijfers zegt de bank dat de Nederlandse economie tot dusver veerkrachtig is gebleven, maar dat de oorlog in het Midden-Oosten de economische onzekerheid wel heeft vergroot.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Levensmiddelenfabrikanten dringen er bij het kabinet op aan om gerichte maatregelen te nemen om voedselprijzen in Nederlandse supermarkten betaalbaar te houden. De Federatie Nederlandse Levensmiddelen Industrie (FNLI) verwacht dat boodschappen de komende maanden duurder worden door sterk stijgende transport- en energiekosten.
3 uur geleden