Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street eindigt handelsweek positief richting aantreden Trump

Wall Street eindigt handelsweek positief richting aantreden Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger gesloten, in aanloop naar de inauguratie van aankomend president Donald Trump op maandag. Beleggers maken zich op voor een reeks beleidsveranderingen onder de nieuwe regering. Sinds de herverkiezing van Trump in november zijn de Amerikaanse beurzen flink gestegen door het vooruitzicht van lagere belastingen en soepelere regels voor Amerikaanse bedrijven onder zijn regime.

Trump dreigt echter ook importheffingen in te voeren op buitenlandse producten, die zouden kunnen leiden tot een wereldwijde handelsoorlog. Daarnaast kunnen de heffingen leiden tot hogere prijzen, waardoor de inflatie in de Verenigde Staten weer wordt aangewakkerd. De Federal Reserve zou daardoor voorzichtiger kunnen worden met het verlagen van de rente.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,8 procent hoger op 43.487,83 punten. De brede S&P 500-index klom 1 procent tot 5996,66 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 1,5 procent tot 19.630,20 punten. Beleggers maken zich bovendien op voor een lang weekend, want maandag zijn de Amerikaanse beurzen gesloten vanwege Martin Luther King Day in de VS.

Tesla

Beleggers reageerden daarnaast op de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over TikTok. Het hof besloot om een wet in stand te houden waarmee de populaire video-app verboden dreigt te worden in de Verenigde Staten. Socialemediaconcern Snap, eigenaar van Snapchat, ging in navolging van het nieuws over TikTok 3,2 procent omlaag. Meta, het moederbedrijf van Instagram en Facebook, klom daarentegen iets (plus 0,2 procent).

Aandelen van grote techbedrijven gingen hard vooruit. Fabrikant van elektrische auto's Tesla klom ruim 3 procent, AI-chipbedrijf Nvidia steeg 3,1 procent en Google-moederbedrijf Alphabet ging 1,6 procent vooruit.

China

Bumble zakte 1,6 procent. De datingapp kondigde aan dat oprichtster Whitney Wolfe Herd terugkeert als topvrouw van het bedrijf. Ze vervangt de huidige topvrouw Lidiane Jones, die aftreedt om persoonlijke redenen.

Apple herstelde iets en steeg 0,8 procent. De iPhone-maker zakte een dag eerder 4 procent en kende daarmee de slechtste beursdag sinds augustus vorig jaar. De koersdaling volgde op berichten dat het techconcern zijn positie als grootste smartphoneverkoper in China is kwijtgeraakt. Apple is op die belangrijke markt vorig jaar ingehaald door zijn Chinese concurrenten Vivo en Huawei.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit hoger na resultaten Alphabet en Caterpillar

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger gesloten. Beleggers reageerden onder meer op positieve kwartaalresultaten van Alphabet, het moederbedrijf van Google, en de fabrikant van graafmachines, bulldozers en mijnbouwtrucks Caterpillar.

57 minuten geleden
Ebusco voert gesprekken over verkoop belang in busactiviteiten

DEURNE (ANP) - De elektrische-bussenbouwer Ebusco voert gesprekken met partijen die interesse hebben in het kopen van een meerderheidsbelang in de busactiviteiten. Het noodlijdende bedrijf meldt dit bij de presentatie van de jaarresultaten.

2 uur geleden
Spotify komt met verificatie voor echte artiesten vanwege AI

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Spotify heeft donderdag een nieuw verificatiesysteem aangekondigd om gebruikers van de muziekstreamingdienst te helpen echte artiesten te onderscheiden van muziek die is gegenereerd door kunstmatige intelligentie. Het groene vinkje, dat aangeeft dat een artiest is geverifieerd door Spotify, komt in een tijd van groeiende bezorgdheid in de muziekindustrie over door AI-gegenereerde nummers die streamingdiensten overspoelen.

2 uur geleden
Energiebedrijven bezorgd over ACM-plan tarief stroomproducenten

DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn "ernstig bezorgd" over plannen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor een zogenoemd invoedingstarief voor grote elektriciteitsproducenten. Daarmee moeten bijvoorbeeld zonneparken, windparken en elektriciteitscentrales meebetalen aan de kosten voor het uitbreiden van het volle stroomnet.

3 uur geleden
Europese Commissie wil meer ruimte voor grote fusies in EU

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil meer ruimte geven aan grote fusies binnen de Europese Unie. Dat staat in een herziene richtlijn voor fusies die de Europese Commissie donderdag naar buiten brengt.

5 uur geleden
Binnenlandse patentaanvragen stijgen voor het eerst in vier jaar

DEN HAAG (ANP) - Het aantal patentaanvragen in Nederland is vorig jaar toegenomen. Volgens Octrooicentrum Nederland is de hoeveelheid Nederlandse verzoeken voor het eerst vier jaar gestegen, terwijl buitenlandse aanvragen terugliepen.

5 uur geleden
AEX sluit fors hoger na reeks kwartaalcijfers en rentebesluit ECB

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag flink hoger geƫindigd. Beleggers hadden aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op het Damrak en het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone onveranderd te laten. De olieprijzen daalden, nadat ze de afgelopen dagen waren opgelopen naar het hoogste niveau in vier jaar door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten.

5 uur geleden