Wall Street eindigt flink lager na rentehints Fed-baas Powell
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag flink lager geëindigd. Beleggers leken te schrikken van uitspraken van Fed-voorzitter Jerome Powell nadat de Federal Reserve het rentetarief opnieuw ongewijzigd had gelaten. Volgens hem is het namelijk nog niet zeker dat de rente in maart al omlaag gaat, iets waar op de financiële markten vurig op werd gehoopt.
Een lagere rente is over het algemeen namelijk gunstig voor de waardering van aandelen. Maar voordat de rente omlaag kan, heeft de Federal Reserve meer bewijs nodig dat de inflatie in de Verenigde Staten verder afkoelt, stelde Powell. Weliswaar denkt hij dat de rente zijn piek heeft bereikt, toch zegt de Fed-baas dat de Amerikaanse centrale bank de rente zo nodig nog langer op het huidige niveau zal houden. Wel acht Powell het "waarschijnlijk" dat de rente "op een bepaald moment" dit jaar naar beneden gaat.
Het rentebesluit van de Fed en de toespraak van Powell drukten op de koersen op Wall Street. De Dow-Jonesindex sloot de handelsdag uiteindelijk 0,8 procent lager af, op 38.150,30 punten. De brede S&P 500 verloor 1,6 procent tot 4845,65 punten en techgraadmeter Nasdaq daalde 2,2 procent tot 15.164,01 punten.
eBay
Alphabet behoorde tot de sterkste dalers op de beurs met een min van 7,5 procent. Het moederbedrijf van Google boekte het vorige kwartaal meer omzet dan beleggers en analisten hadden verwacht. Ook de winst viel hoger uit, al vielen de inkomsten uit Google-advertenties wat tegen. Beleggers grepen de resultaten daarnaast aan om wat winst te nemen na de recente sterke opmars van Alphabet.
eBay zakte 2,1 procent. De online marktplaats heeft een schikking van 59 miljoen dollar getroffen met de Amerikaanse overheid. Het ministerie van Justitie in de VS beschuldigde eBay ervan illegaal apparaten te verkopen die gebruikt konden worden voor de productie van illegale drugs en namaakmedicijnen. Het zou gaan om duizenden machines.
Chocolademerken
Mondelez zakte 1,4 procent na tegenvallende resultaten. Door de prijsverhogingen van het bedrijf achter chocolademerken als Oreo, Milka, Cadbury en Toblerone stond de vraag naar zijn producten onder druk.
De euro was 1,0807 dollar waard, tegen 1,0849 dollar bij het sluiten van de beurzen in Europa. Een vat Amerikaanse olie daalde 2,7 procent in prijs tot 75,76 dollar. Brentolie werd 1,4 procent goedkoper en kostte 81,71 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt tot en met donderdag 5 maart niet op Dubai, Riyad en Dammam vanwege de aanvallen op Iran en vergeldingsacties van dat land. Daardoor blijven veel reizigers voorlopig dus vastzitten in het Midden-Oosten. Volgens KLM heeft veiligheid de hoogste prioriteit. Voorlopig betaalt KLM de hotelkosten van de gedupeerde passagiers, laat de maatschappij zondag weten.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Gasunie voorziet hogere gasprijzen omdat de Straat van Hormuz vrijwel afgesloten lijkt voor grote schepen. Deze zeestraat is een heel belangrijke doorvoerroute voor de aanvoer en doorvoer van olie en gas, maar door de aanvallen rond Iran varen veel schepen er niet meer doorheen. Daardoor kunnen ladingen vloeibaar gas (lng) uit Qatar bijvoorbeeld tijdelijk niet naar Europa worden verscheept.
6 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Enkele grote scheepvaartconcerns mijden om de onrust in het Midden-Oosten niet alleen de Straat van Hormuz, maar hebben ook besloten om niet meer door het Suezkanaal te varen. Zondag kondigde onder meer het Deense Maersk aan tot nader order alle schepen tussen Europa en Azië weer om Afrika te laten gaan. Daardoor kunnen de levertijden van allerlei producten oplopen, want de reis via Kaap de Goede Hoop kan tot wel twee weken langer duren.
6 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten herstelden zondag in waarde, na de uitverkoop zaterdag toen het eerste nieuws over de aanvallen op Iran bekend werd. Deskundigen zien hierin een teken dat de cryptomarkten verder kijken dan de onrust in Iran en zich weer meer laten leiden door het grotere economische plaatje.
7 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG/AFP/AFP/BELGA) - De olielanden van oliekartel OPEC+ gaan de oliekraan volgende maand extra opendraaien, nu de olieprijzen flink dreigen op te lopen door de aanvallen op Iran. Dat hebben de landen zondag besloten. Toch voorkomt deze stap waarschijnlijk niet dat olie komende dagen duurder wordt. Automobilisten moeten aan de pomp rekening houden met een prijsstijging van benzine van meerdere centen, denkt econoom Rico Luman van ING.
7 uur geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorige maand bijna een vijfde minder nieuwe personenauto's verkocht dan een jaar eerder. Daarmee houdt de dalende lijn in de autoverkopen van januari aan, constateren brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
8 uur geledenDUBAI (ANP/RTR/AFP) - Het wereldwijde luchtverkeer wordt zondag opnieuw zwaar verstoord omdat grote luchthavens in het Midden-Oosten, waaronder Dubai, door aanhoudende luchtaanvallen gesloten blijven. Vluchtenwebsite FlightAware meldde dat zondagochtend rond 11.00 uur Nederlandse tijd wereldwijd meer dan 6700 vluchten waren vertraagd en 1900 geannuleerd. Zaterdag ging het ook al om vele duizenden vertragingen en annuleringen.
9 uur geleden