Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street eindigt flink lager na rentehints Fed-baas Powell

Wall Street eindigt flink lager na rentehints Fed-baas Powell

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag flink lager geëindigd. Beleggers leken te schrikken van uitspraken van Fed-voorzitter Jerome Powell nadat de Federal Reserve het rentetarief opnieuw ongewijzigd had gelaten. Volgens hem is het namelijk nog niet zeker dat de rente in maart al omlaag gaat, iets waar op de financiële markten vurig op werd gehoopt.

Een lagere rente is over het algemeen namelijk gunstig voor de waardering van aandelen. Maar voordat de rente omlaag kan, heeft de Federal Reserve meer bewijs nodig dat de inflatie in de Verenigde Staten verder afkoelt, stelde Powell. Weliswaar denkt hij dat de rente zijn piek heeft bereikt, toch zegt de Fed-baas dat de Amerikaanse centrale bank de rente zo nodig nog langer op het huidige niveau zal houden. Wel acht Powell het "waarschijnlijk" dat de rente "op een bepaald moment" dit jaar naar beneden gaat.

Het rentebesluit van de Fed en de toespraak van Powell drukten op de koersen op Wall Street. De Dow-Jonesindex sloot de handelsdag uiteindelijk 0,8 procent lager af, op 38.150,30 punten. De brede S&P 500 verloor 1,6 procent tot 4845,65 punten en techgraadmeter Nasdaq daalde 2,2 procent tot 15.164,01 punten.

eBay

Alphabet behoorde tot de sterkste dalers op de beurs met een min van 7,5 procent. Het moederbedrijf van Google boekte het vorige kwartaal meer omzet dan beleggers en analisten hadden verwacht. Ook de winst viel hoger uit, al vielen de inkomsten uit Google-advertenties wat tegen. Beleggers grepen de resultaten daarnaast aan om wat winst te nemen na de recente sterke opmars van Alphabet.

eBay zakte 2,1 procent. De online marktplaats heeft een schikking van 59 miljoen dollar getroffen met de Amerikaanse overheid. Het ministerie van Justitie in de VS beschuldigde eBay ervan illegaal apparaten te verkopen die gebruikt konden worden voor de productie van illegale drugs en namaakmedicijnen. Het zou gaan om duizenden machines.

Chocolademerken

Mondelez zakte 1,4 procent na tegenvallende resultaten. Door de prijsverhogingen van het bedrijf achter chocolademerken als Oreo, Milka, Cadbury en Toblerone stond de vraag naar zijn producten onder druk.

De euro was 1,0807 dollar waard, tegen 1,0849 dollar bij het sluiten van de beurzen in Europa. Een vat Amerikaanse olie daalde 2,7 procent in prijs tot 75,76 dollar. Brentolie werd 1,4 procent goedkoper en kostte 81,71 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Vliegverkeer luchthaven Berlijn stilgelegd om ijzel

BERLIJN (ANP/DPA) - Het vliegverkeer op de internationale luchthaven van Berlijn is tijdelijk stilgelegd vanwege ijzel. Dat is te lezen op de website van de luchthaven. Er kunnen hierdoor geen vliegtuigen meer landen of opstijgen. Het is niet duidelijk wanneer het vliegverkeer weer wordt hervat.

43 minuten geleden
Danone roept nog meer babyvoeding terug in Oostenrijk

WENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.

2 uur geleden
Reuters: 2 miljoen vaten Venezolaanse olie gaan naar Spanje

MADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.

3 uur geleden
ArcelorMittal bovenaan AEX na optimisme topman over staalmarkt

AMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal eindigde donderdag bovenaan de AEX-index. De staalproducent maakte financiële resultaten bekend, waarbij de winst vorig jaar was toegenomen. Topman Aditya Mittal was ook positief gestemd over de vraag naar staal in Europa na de protectionistische maatregelen die de Europese Unie vorig jaar heeft genomen om de staalsector te beschermen tegen met name goedkoper staal uit China.

3 uur geleden
Duitsland wil verplichte investering streamingdiensten in EU-films

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland is van plan streamingdiensten en televisieomroepen die in Duitsland actief zijn te verplichten in Europese films te investeren. Als het aan de Duitse regering ligt, investeren platforms zoals Netflix, Amazon Prime en Disney+ straks minstens 8 procent van hun netto-omzet in Europese films.

4 uur geleden
Or Tata Steel Nederland dreigt naar ondernemingskamer te stappen

VELSEN-NOORD (ANP) - De centrale ondernemingsraad van Tata Steel Nederland dreigt naar de ondernemingskamer te stappen vanwege een reorganisatieplan van de staalproducent op een van de afdelingen. Dit meldt voorzitter Cinta Groos van de ondernemingsraad. Volgens haar is de advocaat momenteel bezig met een verzoek aan de ondernemingskamer.

4 uur geleden
WEF onderzoekt topman Brende om contacten met Epstein

DAVOS (ANP/AFP) - De organisatie achter het World Economic Forum (WEF) dat jaarlijks in het Zwitserse Davos wordt gehouden, gaat onderzoek doen naar het contact tussen WEF-topman Børge Brende en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Brende zou namelijk drie keer hebben deelgenomen aan zakelijke diners waarbij Epstein aanwezig was en ook contact met hem hebben gehad via e-mail en sms.

4 uur geleden