Wall Street eindigt flink lager na rentehints Fed-baas Powell
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag flink lager geëindigd. Beleggers leken te schrikken van uitspraken van Fed-voorzitter Jerome Powell nadat de Federal Reserve het rentetarief opnieuw ongewijzigd had gelaten. Volgens hem is het namelijk nog niet zeker dat de rente in maart al omlaag gaat, iets waar op de financiële markten vurig op werd gehoopt.
Een lagere rente is over het algemeen namelijk gunstig voor de waardering van aandelen. Maar voordat de rente omlaag kan, heeft de Federal Reserve meer bewijs nodig dat de inflatie in de Verenigde Staten verder afkoelt, stelde Powell. Weliswaar denkt hij dat de rente zijn piek heeft bereikt, toch zegt de Fed-baas dat de Amerikaanse centrale bank de rente zo nodig nog langer op het huidige niveau zal houden. Wel acht Powell het "waarschijnlijk" dat de rente "op een bepaald moment" dit jaar naar beneden gaat.
Het rentebesluit van de Fed en de toespraak van Powell drukten op de koersen op Wall Street. De Dow-Jonesindex sloot de handelsdag uiteindelijk 0,8 procent lager af, op 38.150,30 punten. De brede S&P 500 verloor 1,6 procent tot 4845,65 punten en techgraadmeter Nasdaq daalde 2,2 procent tot 15.164,01 punten.
eBay
Alphabet behoorde tot de sterkste dalers op de beurs met een min van 7,5 procent. Het moederbedrijf van Google boekte het vorige kwartaal meer omzet dan beleggers en analisten hadden verwacht. Ook de winst viel hoger uit, al vielen de inkomsten uit Google-advertenties wat tegen. Beleggers grepen de resultaten daarnaast aan om wat winst te nemen na de recente sterke opmars van Alphabet.
eBay zakte 2,1 procent. De online marktplaats heeft een schikking van 59 miljoen dollar getroffen met de Amerikaanse overheid. Het ministerie van Justitie in de VS beschuldigde eBay ervan illegaal apparaten te verkopen die gebruikt konden worden voor de productie van illegale drugs en namaakmedicijnen. Het zou gaan om duizenden machines.
Chocolademerken
Mondelez zakte 1,4 procent na tegenvallende resultaten. Door de prijsverhogingen van het bedrijf achter chocolademerken als Oreo, Milka, Cadbury en Toblerone stond de vraag naar zijn producten onder druk.
De euro was 1,0807 dollar waard, tegen 1,0849 dollar bij het sluiten van de beurzen in Europa. Een vat Amerikaanse olie daalde 2,7 procent in prijs tot 75,76 dollar. Brentolie werd 1,4 procent goedkoper en kostte 81,71 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
2 uur geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
3 uur geledenORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.
5 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.
16 uur geleden