Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street eindigt flink lager na rentehints Fed-baas Powell

Wall Street eindigt flink lager na rentehints Fed-baas Powell

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag flink lager geëindigd. Beleggers leken te schrikken van uitspraken van Fed-voorzitter Jerome Powell nadat de Federal Reserve het rentetarief opnieuw ongewijzigd had gelaten. Volgens hem is het namelijk nog niet zeker dat de rente in maart al omlaag gaat, iets waar op de financiële markten vurig op werd gehoopt.

Een lagere rente is over het algemeen namelijk gunstig voor de waardering van aandelen. Maar voordat de rente omlaag kan, heeft de Federal Reserve meer bewijs nodig dat de inflatie in de Verenigde Staten verder afkoelt, stelde Powell. Weliswaar denkt hij dat de rente zijn piek heeft bereikt, toch zegt de Fed-baas dat de Amerikaanse centrale bank de rente zo nodig nog langer op het huidige niveau zal houden. Wel acht Powell het "waarschijnlijk" dat de rente "op een bepaald moment" dit jaar naar beneden gaat.

Het rentebesluit van de Fed en de toespraak van Powell drukten op de koersen op Wall Street. De Dow-Jonesindex sloot de handelsdag uiteindelijk 0,8 procent lager af, op 38.150,30 punten. De brede S&P 500 verloor 1,6 procent tot 4845,65 punten en techgraadmeter Nasdaq daalde 2,2 procent tot 15.164,01 punten.

eBay

Alphabet behoorde tot de sterkste dalers op de beurs met een min van 7,5 procent. Het moederbedrijf van Google boekte het vorige kwartaal meer omzet dan beleggers en analisten hadden verwacht. Ook de winst viel hoger uit, al vielen de inkomsten uit Google-advertenties wat tegen. Beleggers grepen de resultaten daarnaast aan om wat winst te nemen na de recente sterke opmars van Alphabet.

eBay zakte 2,1 procent. De online marktplaats heeft een schikking van 59 miljoen dollar getroffen met de Amerikaanse overheid. Het ministerie van Justitie in de VS beschuldigde eBay ervan illegaal apparaten te verkopen die gebruikt konden worden voor de productie van illegale drugs en namaakmedicijnen. Het zou gaan om duizenden machines.

Chocolademerken

Mondelez zakte 1,4 procent na tegenvallende resultaten. Door de prijsverhogingen van het bedrijf achter chocolademerken als Oreo, Milka, Cadbury en Toblerone stond de vraag naar zijn producten onder druk.

De euro was 1,0807 dollar waard, tegen 1,0849 dollar bij het sluiten van de beurzen in Europa. Een vat Amerikaanse olie daalde 2,7 procent in prijs tot 75,76 dollar. Brentolie werd 1,4 procent goedkoper en kostte 81,71 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Europarlementslid wil uitstel ratificatieproces handelsdeal EU-VS

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Europees Parlement stelt de stemming over de handelsovereenkomst tussen de EU en de VS, die voor deze week gepland stond, mogelijk uit. Bernd Lange, rapporteur van de handelscommissie van het parlement, heeft zondag aangegeven dat hij in een spoedvergadering maandag gaat voorstellen het ratificatieproces op te schorten. Hij vindt dat nodig door de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag en nieuwe tariefaankondigingen van president Donald Trump.

59 minuten geleden
VNO-NCW vreest hogere Amerikaanse importheffingen voor Europa

DEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie VNO-NCW vreest hogere Amerikaanse importheffingen voor Europese producten na de tariefaankondigingen van president Donald Trump van dit weekend. De lobbyclub voor het Nederlandse bedrijfsleven vindt wel veel onduidelijk en durft nog geen harde conclusies te trekken.

1 uur geleden
Nederlandse industrie vraagt om duidelijkheid over heffingen VS

ZOETERMEER (ANP) - FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, roept Nederland en de Europese Unie op zo snel mogelijk duidelijkheid te verschaffen over de Amerikaanse importheffingen voor Europese goederen. Volgens de lobbyclub uit het Nederlandse bedrijfsleven zorgt de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag voor veel onzekerheid. Door Trumps tariefaankondigingen op vrijdag en zaterdag is de behoefte aan duidelijkheid "nog noodzakelijker" geworden, heeft een woordvoerster zondag laten weten.

4 uur geleden
Bloomberg: India stelt afronden handelsdeal met VS uit

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Indiase handelsfunctionarissen stellen een reis naar de Verenigde Staten uit die bedoeld was om een voorlopige handelsdeal tussen de twee landen af te ronden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het uitstel heeft te maken met de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof die veel van de importheffingen van president Donald Trump ongeldig verklaarde.

4 uur geleden
Donald Trump eist vertrek van Netflix-bestuurslid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump eist dat Netflix bestuurslid Susan Rice "onmiddellijk" ontslaat of anders "de gevolgen ondervindt". Op Truth Social maakte de Amerikaanse president haar uit voor een "politieke pion", die "geen talent of vaardigheden" heeft.

6 uur geleden
Handelspartners VS onderzoeken impact nieuwe Amerikaanse tarieven

CANBERRA (ANP/RTR/BLOOMBERG/BELGA) - Handelspartners van de Verenigde Staten verspreid over de wereld onderzoeken de impact van de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe Amerikaanse importtarieven. Trump kreeg vrijdag een tegenslag te verwerken toen het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Vervolgens kondigde Trump een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen. Zaterdag verhoogde hij deze heffing naar 15 procent.

7 uur geleden
JPMorgan sloot rekening van Trump een maand na Capitoolbestorming

NEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse JPMorgan Chase heeft Donald Trump en zijn bedrijf in februari 2021 meegedeeld dat hun rekeningen bij de bank werden gesloten. Dat blijkt uit nieuwe documenten die vrijdag zijn vrijgegeven als onderdeel van een rechtszaak die Trump heeft aangespannen tegen de bank en topman Jamie Dimon. Daarin eist de Amerikaanse president 5 miljard dollar schadevergoeding.

14 uur geleden