Wall Street eindigt eerste handelsdag 2025 lager, Tesla onderuit
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de eerste handelsdag van 2025 lager geëindigd. Daarmee zette Wall Street de reeks verliesbeurten aan het einde van 2024 voort. Tesla behoorde tot de sterkste dalers. Het aandeel verloor 6,1 procent aan waarde, nadat de elektrische autofabrikant tegenvallende verkoopcijfers had gepresenteerd.
Uit die cijfers kwam naar voren dat Tesla vorig jaar 1,79 miljoen auto's heeft verkocht, 1,1 procent minder dan een jaar eerder. Het is voor het eerst in ruim tien jaar dat het aantal verkochte elektrische auto's door Tesla ten opzichte van het voorgaande jaar is gedaald. Analisten hadden bovendien gerekend op 1,8 miljoen verkochte wagens. In het laatste kwartaal vond een recordaantal Tesla's hun weg naar klanten, maar ook dit aantal voldeed niet aan de verwachtingen van kenners.
De Dow-Jonesindex sloot 0,4 procent lager op 42.392,27 punten. De brede S&P 500 daalde 0,2 procent tot 5868,55 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,2 procent tot 19.280,79 punten.
Nvidia
Apple verloor 2,6 procent. Het Amerikaanse techconcern heeft kortingen aangekondigd op zijn nieuwste iPhone-toestellen in China. Het gaat om kortingen tot 500 yuan, omgerekend ongeveer 65 euro. Daarmee wil Apple zijn positie in China verdedigen tegen de groeiende concurrentie van Chinese bedrijven als Huawei, dat afgelopen weekend eveneens de prijzen van verschillende toestellen verlaagde.
Nvidia steeg 3 procent en herstelde daarmee van het koersverlies op de laatste dag van 2024. Het chipbedrijf werd vorig jaar ongeveer 170 procent meer waard, nadat het een jaar daarvoor ook al flink aan beurswaarde had gewonnen. Beleggers volgen Nvidia met grote belangstelling vanwege de productie van chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).
Euro
De euro daalde donderdag ten opzichte van de dollar tot het laagste niveau in meer dan twee jaar. De munt staat al langer onder druk, onder meer door zorgen over de dreigende Amerikaanse handelstarieven. Maar ook de politieke instabiliteit in de grootste economieën van Europa, Frankrijk en Duitsland, draagt daaraan bij. De munt was bij het slot van de beurshandel in New York 1,0264 dollar waard, tegen 1,0250 dollar bij het sluiten van de beurzen in Europa.
Amerikaanse olie werd 2 procent duurder en kostte 73,13 dollar per vat. Een vat Brentolie steeg 1,7 procent in prijs tot 75,92 dollar.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.
3 uur geledenZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.
6 uur geleden