Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street eindigt eerste handelsdag 2025 lager, Tesla onderuit

Wall Street eindigt eerste handelsdag 2025 lager, Tesla onderuit

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de eerste handelsdag van 2025 lager geëindigd. Daarmee zette Wall Street de reeks verliesbeurten aan het einde van 2024 voort. Tesla behoorde tot de sterkste dalers. Het aandeel verloor 6,1 procent aan waarde, nadat de elektrische autofabrikant tegenvallende verkoopcijfers had gepresenteerd.

Uit die cijfers kwam naar voren dat Tesla vorig jaar 1,79 miljoen auto's heeft verkocht, 1,1 procent minder dan een jaar eerder. Het is voor het eerst in ruim tien jaar dat het aantal verkochte elektrische auto's door Tesla ten opzichte van het voorgaande jaar is gedaald. Analisten hadden bovendien gerekend op 1,8 miljoen verkochte wagens. In het laatste kwartaal vond een recordaantal Tesla's hun weg naar klanten, maar ook dit aantal voldeed niet aan de verwachtingen van kenners.

De Dow-Jonesindex sloot 0,4 procent lager op 42.392,27 punten. De brede S&P 500 daalde 0,2 procent tot 5868,55 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,2 procent tot 19.280,79 punten.

Nvidia

Apple verloor 2,6 procent. Het Amerikaanse techconcern heeft kortingen aangekondigd op zijn nieuwste iPhone-toestellen in China. Het gaat om kortingen tot 500 yuan, omgerekend ongeveer 65 euro. Daarmee wil Apple zijn positie in China verdedigen tegen de groeiende concurrentie van Chinese bedrijven als Huawei, dat afgelopen weekend eveneens de prijzen van verschillende toestellen verlaagde.

Nvidia steeg 3 procent en herstelde daarmee van het koersverlies op de laatste dag van 2024. Het chipbedrijf werd vorig jaar ongeveer 170 procent meer waard, nadat het een jaar daarvoor ook al flink aan beurswaarde had gewonnen. Beleggers volgen Nvidia met grote belangstelling vanwege de productie van chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).

Euro

De euro daalde donderdag ten opzichte van de dollar tot het laagste niveau in meer dan twee jaar. De munt staat al langer onder druk, onder meer door zorgen over de dreigende Amerikaanse handelstarieven. Maar ook de politieke instabiliteit in de grootste economieën van Europa, Frankrijk en Duitsland, draagt daaraan bij. De munt was bij het slot van de beurshandel in New York 1,0264 dollar waard, tegen 1,0250 dollar bij het sluiten van de beurzen in Europa.

Amerikaanse olie werd 2 procent duurder en kostte 73,13 dollar per vat. Een vat Brentolie steeg 1,7 procent in prijs tot 75,92 dollar.

Meer uit Financieel

Duitse autobranche vreest groter banenverlies door hoge kosten

BERLIJN (ANP/DPA) - In de Duitse auto-industrie zullen de komende jaren tienduizenden banen meer verloren gaan dan verwacht. Daarvoor vreest het hoofd van de Duitse autobrancheorganisatie VDA. De sector heeft volgens haar te maken met hoge kosten voor personeel, energie en belastingen.

19 minuten geleden
AEX-index opent met winst, ABN AMRO flink hoger na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag hoger geopend na het flinke verlies een dag eerder. De aandacht van beleggers op het Damrak ging onder meer uit naar kwartaalresultaten van ABN AMRO die beter waren dan verwacht. ABN AMRO was daardoor de sterkste stijger in de AEX met een plus van ruim 7 procent.

43 minuten geleden
Topman chipbedrijf Nvidia gaat toch met Trump mee naar China

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Topman Jensen Huang van AI-chipconcern Nvidia gaat toch mee met de Amerikaanse president Donald Trump voor zijn staatsbezoek aan China. Huang was eerder nog de opvallende afwezige tussen de topbestuurders die Trump vergezellen voor zijn ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping.

1 uur geleden
Moederbedrijf MediaMarkt verkoopt meer, maar verlies loopt op

DÜSSELDORF (ANP) - Ceconomy, het moederbedrijf van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, heeft het afgelopen kwartaal iets meer elektronica verkocht, ondanks de "uitdagende economische omstandigheden". Consumenten kochten de afgelopen tijd vooral meer kleine apparaten. Het bedrijf verkocht minder grote elektrische apparaten en telecom- en tv-producten.

1 uur geleden
TUI merkt dat reizigers langer wachten met boeken door oorlog

HANNOVER (ANP) - Reisorganisatie TUI ziet dat mensen langer wachten met het boeken van een vakantie voor deze zomer als gevolg van onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten. De hotels en resorts zijn minder volgeboekt dan vorig jaar. Volgens TUI moet 45 procent van de reizigers nog een vakantie boeken voor deze zomer.

1 uur geleden
DNB: helft bedrijfsleningen gaat naar midden- en kleinbedrijf

AMSTERDAM (ANP) - Het midden- en kleinbedrijf (mkb) ontvangt bijna de helft van alle bankleningen aan ondernemingen in Nederland, blijkt uit gegevens die De Nederlandsche Bank (DNB) voor het eerst presenteert. Volgens de centrale bank betalen de mkb-bedrijven over deze leningen vaak een iets hogere rente dan andere, grotere ondernemingen.

2 uur geleden
ABN AMRO: oorlog Midden-Oosten vergroot onzekerheid, winst omhoog

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft in het eerste kwartaal van dit jaar een hogere winst behaald dan een jaar eerder, mede geholpen door kostenbesparingen. In een toelichting op de cijfers zegt de bank dat de Nederlandse economie tot dusver veerkrachtig is gebleven, maar dat de oorlog in het Midden-Oosten de economische onzekerheid wel heeft vergroot.

2 uur geleden