Wall Street eindigt eerste handelsdag 2025 lager, Tesla onderuit
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de eerste handelsdag van 2025 lager geëindigd. Daarmee zette Wall Street de reeks verliesbeurten aan het einde van 2024 voort. Tesla behoorde tot de sterkste dalers. Het aandeel verloor 6,1 procent aan waarde, nadat de elektrische autofabrikant tegenvallende verkoopcijfers had gepresenteerd.
Uit die cijfers kwam naar voren dat Tesla vorig jaar 1,79 miljoen auto's heeft verkocht, 1,1 procent minder dan een jaar eerder. Het is voor het eerst in ruim tien jaar dat het aantal verkochte elektrische auto's door Tesla ten opzichte van het voorgaande jaar is gedaald. Analisten hadden bovendien gerekend op 1,8 miljoen verkochte wagens. In het laatste kwartaal vond een recordaantal Tesla's hun weg naar klanten, maar ook dit aantal voldeed niet aan de verwachtingen van kenners.
De Dow-Jonesindex sloot 0,4 procent lager op 42.392,27 punten. De brede S&P 500 daalde 0,2 procent tot 5868,55 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,2 procent tot 19.280,79 punten.
Nvidia
Apple verloor 2,6 procent. Het Amerikaanse techconcern heeft kortingen aangekondigd op zijn nieuwste iPhone-toestellen in China. Het gaat om kortingen tot 500 yuan, omgerekend ongeveer 65 euro. Daarmee wil Apple zijn positie in China verdedigen tegen de groeiende concurrentie van Chinese bedrijven als Huawei, dat afgelopen weekend eveneens de prijzen van verschillende toestellen verlaagde.
Nvidia steeg 3 procent en herstelde daarmee van het koersverlies op de laatste dag van 2024. Het chipbedrijf werd vorig jaar ongeveer 170 procent meer waard, nadat het een jaar daarvoor ook al flink aan beurswaarde had gewonnen. Beleggers volgen Nvidia met grote belangstelling vanwege de productie van chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).
Euro
De euro daalde donderdag ten opzichte van de dollar tot het laagste niveau in meer dan twee jaar. De munt staat al langer onder druk, onder meer door zorgen over de dreigende Amerikaanse handelstarieven. Maar ook de politieke instabiliteit in de grootste economieën van Europa, Frankrijk en Duitsland, draagt daaraan bij. De munt was bij het slot van de beurshandel in New York 1,0264 dollar waard, tegen 1,0250 dollar bij het sluiten van de beurzen in Europa.
Amerikaanse olie werd 2 procent duurder en kostte 73,13 dollar per vat. Een vat Brentolie steeg 1,7 procent in prijs tot 75,92 dollar.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.
17 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.
17 uur geleden