Wall Street eindigt eerste handelsdag 2025 lager, Tesla onderuit
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de eerste handelsdag van 2025 lager geëindigd. Daarmee zette Wall Street de reeks verliesbeurten aan het einde van 2024 voort. Tesla behoorde tot de sterkste dalers. Het aandeel verloor 6,1 procent aan waarde, nadat de elektrische autofabrikant tegenvallende verkoopcijfers had gepresenteerd.
Uit die cijfers kwam naar voren dat Tesla vorig jaar 1,79 miljoen auto's heeft verkocht, 1,1 procent minder dan een jaar eerder. Het is voor het eerst in ruim tien jaar dat het aantal verkochte elektrische auto's door Tesla ten opzichte van het voorgaande jaar is gedaald. Analisten hadden bovendien gerekend op 1,8 miljoen verkochte wagens. In het laatste kwartaal vond een recordaantal Tesla's hun weg naar klanten, maar ook dit aantal voldeed niet aan de verwachtingen van kenners.
De Dow-Jonesindex sloot 0,4 procent lager op 42.392,27 punten. De brede S&P 500 daalde 0,2 procent tot 5868,55 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,2 procent tot 19.280,79 punten.
Nvidia
Apple verloor 2,6 procent. Het Amerikaanse techconcern heeft kortingen aangekondigd op zijn nieuwste iPhone-toestellen in China. Het gaat om kortingen tot 500 yuan, omgerekend ongeveer 65 euro. Daarmee wil Apple zijn positie in China verdedigen tegen de groeiende concurrentie van Chinese bedrijven als Huawei, dat afgelopen weekend eveneens de prijzen van verschillende toestellen verlaagde.
Nvidia steeg 3 procent en herstelde daarmee van het koersverlies op de laatste dag van 2024. Het chipbedrijf werd vorig jaar ongeveer 170 procent meer waard, nadat het een jaar daarvoor ook al flink aan beurswaarde had gewonnen. Beleggers volgen Nvidia met grote belangstelling vanwege de productie van chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).
Euro
De euro daalde donderdag ten opzichte van de dollar tot het laagste niveau in meer dan twee jaar. De munt staat al langer onder druk, onder meer door zorgen over de dreigende Amerikaanse handelstarieven. Maar ook de politieke instabiliteit in de grootste economieën van Europa, Frankrijk en Duitsland, draagt daaraan bij. De munt was bij het slot van de beurshandel in New York 1,0264 dollar waard, tegen 1,0250 dollar bij het sluiten van de beurzen in Europa.
Amerikaanse olie werd 2 procent duurder en kostte 73,13 dollar per vat. Een vat Brentolie steeg 1,7 procent in prijs tot 75,92 dollar.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
3 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
5 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
9 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
10 uur geleden