Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street eindigt eerste dag van nieuw beursjaar gemengd

Wall Street eindigt eerste dag van nieuw beursjaar gemengd

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag op de eerste dag van het nieuwe beursjaar gemengd gesloten. Chipaandelen hebben hun opmars van 2025, dankzij het aanhoudende optimisme over AI, voortgezet.

Zo klom Nvidia 1,3 procent en Micron Technology 10,5 procent. Dat laatste bedrijf boekte zijn grootste koerswinst op een dag sinds april. In heel 2025 werd het aandeel van Nvidia ongeveer 39 procent meer waard. Dat van Micron Technology zelfs ruim 240 procent meer.

De Dow-Jonesindex sloot 0,7 procent hoger tot 48.382,39 punten. De breed samengestelde S&P 500-index klom 0,2 procent op 6858,47 punten. Techbeurs Nasdaq zakte een fractie naar 23.235,63 punten.

Kunstmatige intelligentie

Beleggers in New York keerden terug van een vrije dag op donderdag vanwege de jaarwisseling. Op oudjaarsdag waren op Wall Street nog minnen tot 0,8 procent te zien. Over heel 2025 werden wel flinke plussen op de koersenborden gezet.

Softwarebedrijven op Wall Street daalden juist, door zorgen over kunstmatige intelligentie. Bedrijven als Microsoft, Palantir, Crowdstrike en Salesforce zakten tot 5,6 procent.

Concurrentie voor Tesla

Tesla daalde 2,6 procent. Het bedrijf maakte bekend in de laatste drie maanden van 2025 wereldwijd 418.227 elektrische auto's te hebben verkocht. Dat was minder dan verwacht. Tesla heeft in veel markten, waaronder Nederland, last van felle concurrentie van Chinese merken zoals BYD. Dat bedrijf heeft de positie van Tesla als de grootste elektrische autofabrikant ter wereld overgenomen.

Berkshire Hathaway verloor 1,2 procent. Multimiljardair Warren Buffett heeft de dagelijkse leiding over het investeringsbedrijf per 1 januari overgedragen aan Greg Abel. De 95-jarige Buffett kondigde in mei al aan een stap terug te doen. Hij blijft wel aan als voorzitter bij Berkshire Hathaway. In een interview met zakenzender CNBC sprak Buffett zijn lof uit over Abel.

Beleggers in edelmetalen konden vrijdag profiteren van gestegen prijzen voor bijvoorbeeld goud en zilver, na het topjaar 2025. De goudprijs lag vrijdag 0,2 procent hoger tot zo'n 4329 dollar per troy ounce (31,1 gram). Ook de bitcoin maakte een opmars. De grootste cryptomunt ter wereld werd 1,8 procent duurder naar ongeveer 89.820 dollar.

Meer uit Financieel

Tesla voert winst op na dalende verkopen door reputatie Elon Musk

AUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn winst opgevoerd, nadat de elektrische autofabrikant vorig jaar nog last had van lagere verkopen en hogere kosten. De elektrische autofabrikant van topman Elon Musk boekte een nettowinst van 477 miljoen dollar, omgerekend zo'n 407,5 miljoen euro. Dat is 17 procent meer dan in het eerste kwartaal van vorig jaar.

42 minuten geleden
Chipmaker TSMC wil geavanceerdste ASML-machines pas in 2029 kopen

HSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, de grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen ter wereld, is voorlopig niet van plan om de geavanceerdste machines van het Nederlandse ASML aan te schaffen. Het bedrijf wil hiermee wachten tot in 2029 om kosten te besparen, heeft een hoge leidinggevende bij TSMC tegen verslaggevers gezegd.

1 uur geleden
Recordstanden op Wall Street na verlenging wapenstilstand

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn woensdag met winsten de handel uitgegaan, nadat de Amerikaanse president Donald Trump aankondigde de wapenstilstand met Iran te verlengen. De brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq sloten op een recordstand. De Straat van Hormuz is nog altijd gesloten en de olieprijzen stegen daardoor opnieuw.

1 uur geleden
Nieuwe topman voor socialmediaplatform LinkedIn

SUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.

3 uur geleden
Rusland stopt levering Kazachse olie naar Duitsland via pijplijn

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stopt vanaf 1 mei met de levering van Kazachse ruwe olie via de Droezjba-pijpleiding aan Duitsland. Dat meldde de Russische vicepremier Aleksander Novak woensdag. De maatregel vergroot de zorgen over de brandstofvoorziening in Duitsland die de Iranoorlog heeft veroorzaakt.

3 uur geleden
Portugal wil door met Air France-KLM en Lufthansa in verkoop TAP

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.

4 uur geleden
ABN AMRO werkt aan doelen voor terugdringen uitstoot klanten

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO wil de CO2-uitstoot die de bank financiert terugdringen. Dat meldt de bank, die woensdag zijn jaarlijkse aandeelhoudersvergadering hield. ABN AMRO wil de uitstoot van klanten waar de bank krediet aan verstrekt, verlagen "in lijn met een pad ruim onder 2 graden". De bank zegt de komende drie jaar een absolute doelstelling te gaan ontwikkelen.

4 uur geleden