Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street duikt in slotfase in de min

Wall Street duikt in slotfase in de min

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke minnen de dag uitgegaan. Beleggers hadden eerder nog positief gereageerd op uitspraken van voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve in de Amerikaanse Senaat, maar in het laatste halfuur sloeg de stemming om. Powell liet weten dat wat hem betreft meer steunpakketten vanuit de politiek nodig zijn, al liet hij zich niet uit over omvang of timing van dergelijke pakketten. Ook herhaalde hij dat de Fed klaar blijft staan om de economie te ondersteunen. Ook verwerkten handelaren resultaten van bedrijven als doe-het-zelfketen Home Depot en supermarktgigant Walmart.

De Dow-Jonesindex sloot 1,6 procent lager op 24.206,86 punten. De breed samengestelde S&P 500 ging 1,1 procent omlaag naar 2922,94 punten en techbeurs Nasdaq daalde 0,5 procent tot 9185,11 punten.

Home Depot stond 3 procent lager na tegenvallende cijfers. De grootste doe-het-zelfketen van de Verenigde Staten had te kampen met hogere personeelskosten rond verlof en bonussen en trekt zijn verwachtingen voor dit jaar in. De omzet nam wel toe.

Walmart

Walmart (min 2,1 procent) profiteerde van het gehamster van Amerikanen in de coronacrisis en zag vooral de onlineverkoop scherp stijgen. De winstgevendheid stond wel onder druk door hogere kosten, bijvoorbeeld aan schoonmaak en veiligheid van personeel.

Warenhuisketen Kohl's (min 7,7 procent) kwam eveneens met cijfers. De onderneming leed in de afgelopen periode verlies omdat veel winkels werden gesloten tegen de virusuitbraak, met dus ook een scherp gedaalde omzet. Kohl's is bezig winkels weer te heropenen.

Shopify

Facebook kondigde aan in samenwerking met Shopify winkels de gelegenheid te bieden om rechtstreeks vanuit Facebook en Instagram spullen te gaan verkopen. De hernieuwde aandacht voor het aanbieden van een handelsplatform, viel goed bij beleggers die Facebook 1,7 procent hoger zetten. Shopify kreeg er 2 procent bij.

De euro was 1,0923 dollar waard tegen 1,0937 dollar bij het slot van de Europese beurzen. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 2,1 procent tot 32,50 dollar. Brentolie werd 0,8 procent goedkoper op 34,51 dollar.

Meer uit Financieel

Totale marktwaarde cryptomunten voor het eerst boven 4 biljoen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De totale waarde van de markt voor cryptomunten is voor het eerst gestegen tot meer dan 4 biljoen dollar. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van gegevens van crypto-informatieleverancier CoinGecko. In de Verenigde Staten is federale wetgeving goedgekeurd voor breder gebruik van digitale munten in de financiële wereld en er wordt verwacht dat daardoor nog meer geld van grote investeerders naar de cryptosector zal stromen.

54 minuten geleden
Terughoudendheid op Wall Street na eerdere recordstanden

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten vrijdag weinig beweging zien, na de nieuwe recordstanden van een dag eerder. Beleggers leken te zijn geschrokken van een artikel in de Financial Times. Ingewijden zeiden tegen de krant dat Donald Trump aandringt op een importheffing van minstens 15 tot 20 procent op goederen uit de Europese Unie.

11 uur geleden
Facebook-moederbedrijf Meta ondertekent AI-gedragscode EU niet

MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Meta Platforms, het moederbedrijf van onder meer Facebook en Instagram, zal de gedragscode voor AI-systemen van de Europese Commissie niet ondertekenen. Dit meldt de directeur voor internationale aangelegenheden bij Meta, Joel Kaplan, op het socialemediaplatform LinkedIn.

12 uur geleden
Damen Shipyards wil dat OM afziet van verdenking sanctieomzeiling

GORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen Shipyards heeft het Openbaar Ministerie (OM) verzocht af te zien van vervolging van een verdenking in een strafzaak tegen het bedrijf. Het gaat om de verdenking dat Damen sanctiemaatregelen tegen Rusland zou hebben overtreden. Dit bevestigt een woordvoerder na berichtgeving door het FD.

13 uur geleden
FT: Trump dringt aan op heffing van minstens 15 procent voor EU

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dringt aan op een importheffing van minstens 15 tot 20 procent voor de Europese Unie. Daarmee heeft hij zijn eisen in handelsgesprekken opgeschroefd, melden ingewijden aan de Financial Times (FT).

13 uur geleden
AEX-index eindigt lager, opnieuw koersverlies voor ASML

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met een kleine min geëindigd. Met name de koers van ASML drukte de stemming in de hoofdindex op het Damrak. De chipmachinemaker uit Veldhoven zakte 2,6 procent.

16 uur geleden
Ruim 100.000 aanvragen voor Noodfonds Energie goedgekeurd

ROTTERDAM (ANP) - Meer dan 100.000 aanvragen voor het Tijdelijk Noodfonds Energie zijn al goedgekeurd. Het fonds verwachtte al ongeveer zoveel huishoudens te kunnen helpen met de energierekening, nadat 224.000 aanvragen waren ingediend. Een op de tien aanvragen moet nog worden beoordeeld en worden mogelijk ook goedgekeurd.

17 uur geleden