Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street duikt in min na bericht over personeelsbeleid Apple

Wall Street duikt in min na bericht over personeelsbeleid Apple

NEW YORK (ANP) - Techconcern Apple heeft de aandelenbeurzen in New York maandag in de min getrokken. Een positieve start van de handelsdag kon niet doorgezet worden omdat een bericht over de iPhonemaker het vertrouwen van beleggers wegnam. Volgens persbureau Bloomberg gaat Apple volgend jaar minder mensen aannemen omdat het bedrijf zich wil voorbereiden op een economische neergang. Apple verloor ruim 2 procent.

Goldman Sachs steeg juist 2,5 procent. De grote Amerikaanse zakenbank boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan kenners hadden verwacht, dankzij hogere opbrengsten uit de obligatiehandel. Bank of America moest daarentegen afgelopen kwartaal meer geld opzijzetten voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. De bank zag de rente-inkomsten echter stijgen dankzij de hogere rentetarieven. Het aandeel steeg een fractie.

Boeing daalde een fractie na eerder op de handelsdag ruim 4 procent hoger te hebben gestaan. Delta Air Lines (plus 3,5 procent) heeft tijdens de luchtvaartbijeenkomst in het Britse Farnborough honderd Boeing 737 MAX-toestellen besteld. De miljardenorder is een opsteker voor Boeing, aangezien de vliegtuigfabrikant er maar mondjesmaat in slaagt om de verkoop van de 737 MAX op stoom te krijgen na twee dodelijke ongevallen in een korte tijd met het toestel een paar jaar geleden.

Lockheed Martin zou dicht bij een deal met het Pentagon zijn over de levering van nog eens 375 straaljagers van het type F-35 of Joint Strike Fighter. Dat contract zou zo'n 30 miljard dollar waard zijn. Lockheed Martin daalde evenwel 2,8 procent.

De Dow-Jonesindex sloot 0,7 procent lager op 31.072,61 punten. De brede S&P 500 daalde 0,8 procent tot 3830,85 punten en techgraadmeter Nasdaq leverde ook 0,8 procent in, tot 11.360,05 punten.

Starbucks steeg 0,8 procent. Volgens de Britse krant Sunday Times overweegt de koffieketen zijn activiteiten in het Verenigd Koninkrijk te verkopen. Mediabedrijf Paramount Global zakte 1,9 procent na een adviesverlaging door Morgan Stanley. Cryptobeurs Coinbase steeg ruim 9 procent dankzij sterke koersstijgingen van cryptomunten als bitcoin en ether.

Twitter steeg 1,8 procent. Miljardair Elon Musk heeft een Amerikaanse rechtbank gevraagd de zaak die Twitter tegen hem aanspant over de afgeketste overname van de berichtendienst uit te stellen naar volgend jaar. Twitter zou de rechtszaak in september van start willen laten gaan, maar Musk wil liever niet eerder dan februari in de rechtszaal verschijnen.

De euro was 1,0145 dollar waard, tegen 1,0160 dollar bij de slotbel in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 4,6 procent meer, op 102,09 dollar. Brent-olie werd 4,4 procent duurder, op 105,64 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Pomphouders slaan extra voorraad in om accijnsverhoging

EINDHOVEN (ANP) - Pomphouders verspreid over het land hebben extra voorraad ingeslagen, omdat in de laatste dagen van het jaar mogelijk meer automobilisten hun tank willen volgooien. Per 1 januari gaan de brandstofaccijnzen omhoog. Toch verwacht voorzitter Martin van Eijk van pomphoudersbrancheorganisatie Drive geen lange rijen.

46 minuten geleden
Nieuw Chileens bedrijf moet beschikbaarheid lithium verbeteren

SANTIAGO (ANP/AFP) - In Chili is een nieuw bedrijf opgezet om de winning van lithium op te voeren, een metaal dat wordt gebruikt in batterijen voor elektrische voertuigen en mobiele telefoons. Het gaat om een samenwerking tussen het Chileense staatsbedrijf Codelco, 's werelds grootste koperproducent, en de particuliere mijnbouwer SQM, waarin Chinees kapitaal is geïnvesteerd.

3 uur geleden
Duitse ethische hackers willen een Digitale Onafhankelijkheidsdag

HAMBURG (ANP/DPA) - De Chaos Computer Club (CCC), naar eigen zeggen Europa's grootste hackerscollectief, heeft in Duitsland opgeroepen tot een maandelijkse Digitale Onafhankelijkheidsdag. De organisatie, die zich hard maakt voor digitale rechten en cyberveiligheid, wil mensen aansporen hun afhankelijkheid van de dominante digitale platforms te heroverwegen.

4 uur geleden
Enquête: Duitse ondernemers rekenen nog niet op herstel economie

BERLIJN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de middelgrote bedrijven in Duitsland verwacht volgend jaar een economische neergang. Dit blijkt uit een enquête van de ondernemersvereniging BVMW onder meer dan duizend ondernemers. Directeur Christoph Ahlhaus van de belangenorganisatie stelt dat "oppervlakkige hervormingen niet langer voldoende zijn om Duitsland weer op de rails te krijgen".

5 uur geleden
Duitse wijnbouwers kampen met grote crisis, waarschuwt branche

BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.

23 uur geleden
China versoepelt beursregels voor makers herbruikbare raketten

BEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.

1 dag geleden
Toezichthouder grijpt in bij DB om slechte planning werkzaamheden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.

1 dag geleden