Wall Street doet ondanks positief vaccinnieuws pas op de plaats
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine wisselingen aan de handelsdag begonnen, na de stevige koerswinsten een dag eerder. Het nieuws van de farmaceuten Pfizer en BioNTech, dat hun coronavaccin na drie prikken evenveel bescherming biedt tegen de Omikron-variant als twee prikken tegen andere varianten, bood weinig steun aan de handel. De zorgen over de economische impact van Omikron waren al flink afgenomen door berichten dat de ziekteverschijnselen van de nieuwe variant mild zouden zijn.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,1 procent hoger op 35.751 punten. De brede S&P 500 daalde 0,1 procent tot 4682 punten en technologiebeurs Nasdaq leverde 0,4 procent in tot 15.624 punten.
Pfizer dikte 0,4 procent aan, maar zijn Duitse samenwerkingspartner BioNTech werd 1,3 procent lager gezet. Volgens de vaccinmakers blijkt uit de eerste onderzoeken in laboratoria dat mensen na drie prikken 25 keer zoveel antistoffen in hun lichaam hebben als na twee inentingen. Op basis van de eerste onderzoeken gaan de farmaceuten er ook vanuit dat hun vaccin na twee prikken ook goed voorkomt dat mensen ernstig ziek worden door Omikron.
Apple
Apple won 0,8 procent. Het techconcern ligt daarmee op koers om als eerste bedrijf een marktwaarde van 3 biljoen dollar te bereiken. In 2018 ging Apple al als eerste door de grens van 1 biljoen dollar heen en in 2020 werd het bedrijf als eerste meer dan 2 biljoen dollar waard. De iPhonemaker is daarmee volgens persbureau Bloomberg meer waard dan alle bedrijven op de Duitse beurs of de hele Britse economie.
Meta, het bedrijf achter Facebook en Instagram, steeg 0,9 procent. Topman Adam Mosseri van Instagram getuigt woensdag voor het Amerikaanse Congres over hoe het socialmediaplaform omgaat met de veiligheid van jonge gebruikers. Mosseri zal daarbij moeten reageren op de onthullingen van een klokkenluider dat het bedrijf te weinig doet om tieners te beschermen tegen de gevaarlijke effecten van het platform.
Olieprijzen
Campbell Soup dikte ruim 4 procent aan. Het voedingsconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht, maar de omzet viel wel wat tegen. Het bedrijf achter de bekende soepblikken wist de impact van de hogere grondstofkosten te beperken door prijsverhogingen en productiviteitsverbeteringen.
De euro was 1,1306 dollar waard, tegen 1,1266 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 71,78 dollar en Brentolie daalde 0,2 procent in prijs tot 75,27.
Meer uit Financieel
AUSTIN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De fabrikant van elektrische auto's Tesla overweegt zijn Chinese activiteiten af te splitsen om zo de weg vrij te maken voor een mogelijke fusie met SpaceX. Dat schrijft The Wall Street Journal op basis van ingewijden. Het afsplitsen van Tesla's activiteiten in China, waaronder een fabriek in Shanghai, zou een oplossing kunnen bieden voor mogelijke belangenconflicten die voortvloeien uit het werk van SpaceX als grote Amerikaanse defensieaannemer.
26 minuten geledenNOOTDORP (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro heeft veel last van de wereldwijde economische onzekerheid en de oorlog in het Midden-Oosten. De beursgenoteerde onderneming uit Nootdorp ziet dat klanten van het bedrijf, zoals energiebedrijven en overheden, daardoor voorzichtiger worden en de strijd om de laagste prijs met concurrenten groter is.
43 minuten geledenTOKIO (ANP) - De beurzen in Zuid-Korea en Japan lieten vrijdag flinke winsten zien. Vooral de chipbedrijven in beide landen schoten omhoog na de koersrally in de Amerikaanse tech- en chipsector. De chipaandelen laten de afgelopen tijd sterke koersschommelingen zien door de zorgen over de hoge AI-investeringen.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in juli 3,1 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee weer gestegen na de stevige daling in juni tot 2,9 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer mensen hebben afgelopen kwartaal gevlogen via een Nederlands vliegveld, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In april, mei en juni maakten ruim 21 miljoen passagiers gebruik van een van de vijf luchthavens van ons land. Dit was een half miljoen meer dan dezelfde periode in 2025, ondanks de verstoring van de luchtvaart door de Iranoorlog.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - AI-modellen van het Amerikaanse Anthropic hebben een testomgeving verlaten en drie organisaties gehackt, meldt het AI-bedrijf zelf. Vorige week werd ook al bekend dat AI-modellen van OpenAI, de maker van ChatGPT, tijdens veiligheidstests op hol waren geslagen en op eigen initiatief hadden ingebroken in een populair platform voor programmeurs.
2 uur geledenSEATTLE (ANP) - Het Amerikaanse tech- en webwinkelconcern Amazon heeft in het tweede kwartaal opnieuw sterke groei gezien bij zijn clouddivisie Amazon Web Services (AWS) door de grote vraag naar rekenkracht voor kunstmatige intelligentie. Volgens Amazon steeg de omzet bij dat onderdeel met 37 procent tot 42,2 miljard dollar vergeleken met een jaar eerder. Dat is volgens Amazon de sterkste groei in achttien kwartalen.
9 uur geleden