Wall Street dicht vanwege viering afschaffing slavernij
NEW YORK (ANP) - In New York blijven de aandelenbeurzen maandag dicht vanwege Juneteenth, de dag waarop de afschaffing van de slavernij in de Verenigde Staten wordt herdacht. De naam Juneteenth is een combinatie van de woorden June (juni) en nineteenth (negentiende), verwijzend naar de dag in 1865 waarop de laatste tot slaaf gemaakte mensen werden bevrijd.
Juneteenth is sinds 2021 een nationale feestdag in de VS, maar het is dit jaar voor het eerst dat ook Wall Street zijn deuren gesloten houdt vanwege deze jaarlijkse herdenking. Dat gebeurt een dag na de eigenlijke feestdag omdat die op zondag viel. Op Juneteenth worden onder meer parades en andere grote evenementen gehouden. Het herdenken van het leed van de slachtoffers van de slavernij is een belangrijk onderdeel van Juneteenth.
De Amerikaanse beurzen gaan dinsdag weer open. De aandacht van beleggers zal deze week vooral uitgaan naar voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve, die woensdag en donderdag in het Amerikaanse Congres uitleg zal geven over het beleid van de centrale bank. Vorige week verhoogde de Fed de rente nog in het hoogste tempo in bijna dertig jaar om zo de hoge inflatie te bestrijden.
Inflatie
Door de onrust over de sterk stijgende rente en de vrees voor een economische recessie is er de afgelopen tijd veel onrust op de beurzen ontstaan. Op Wall Street werd vorige week zelfs het grootste weekverlies geleden sinds het begin van de coronacrisis. Powell heeft aangegeven vastberaden te zijn om de inflatie omlaag te krijgen, zelfs als daardoor een recessie optreedt en de werkloosheid toeneemt.
De Dow-Jonesindex sloot de onstuimige beursweek af met op vrijdag een min van 0,1 procent op 29.888,78 punten. De hoofdindex zakte donderdag voor het eerst sinds januari vorig jaar onder de 30.000 punten. Voor de S&P 500 was er op de laatste handelsdag van de week wel een klein plusje, van 0,2 procent op 3674,84 punten. Techgraadmeter Nasdaq veerde vrijdag 1,4 procent op tot 10.798,35 punten.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse overheid gaat de steun uitbreiden voor inwoners van het land die het hardst getroffen worden door de stijgende brandstofprijzen. Dat heeft de Franse minister van Financiën Roland Lescure gezegd. Hij heeft nieuwe maatregelen aangekondigd om huishoudens te helpen die kampen met hoge brandstofkosten door het conflict in het Midden-Oosten.
48 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Het Canadese bedrijf WSP Global staakt zijn pogingen om advies- en ingenieursbedrijf Arcadis over te nemen. WSP had langere tijd interesse in Arcadis, maar die onderneming sloeg tot twee keer toe biedingen af. De Canadezen hebben besloten om hun bod op het Nederlandse bedrijf in te trekken, werd dinsdag bekendgemaakt.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De financieel topman van achterafbetaaldienst Klarna, Niclas Neglen, stapt over naar betaalbedrijf Adyen. Zijn benoeming gaat naar verwachting in op 1 februari, maakte Adyen dinsdag bekend.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stichting achter de massaclaim tegen Booking.com wil dat een Nederlandse rechter zich bij deze zaak ook buigt over het Amerikaanse moederbedrijf en een in Singapore gevestigd zusterplatform. Dat kwam dinsdag naar voren tijdens de eerste zitting over de massaclaim in de rechtbank in Amsterdam.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is dinsdag met winst de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch gestemd, na de flink hogere slotstanden op Wall Street maandag. Techgraadmeter Nasdaq bereikte daar een nieuw record dankzij een herstelrally in de AI-sector. De AI-aandelen stonden vorige week nog onder druk na waarschuwingen over de gevaren van de technologie.
3 uur geledenINNSBRUCK (ANP/DPA) - De Oostenrijkse investeerder René Benko is veroordeeld tot een gevangenisstraf van tweeënhalf jaar. De rechtbank in Innsbruck heeft de oprichter van vastgoedconcern Signa schuldig bevonden aan het benadelen van zijn schuldeisers. Signa bezat onder meer warenhuis KaDeWe in Berlijn en het Chrysler Building in New York voordat het eind 2023 omviel.
3 uur geledenREYKJAVIK (ANP/AFP) - De directeur van het laatste actieve walvisjachtbedrijf van IJsland daagt de regering voor de rechter als die een verbod op de walvisjacht invoert. De IJslandse regering wil in februari 2027 een wetsvoorstel indienen waarmee de walvisjacht in het land mogelijk wordt verboden.
3 uur geleden