Wall Street dicht vanwege Onafhankelijkheidsdag
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag gesloten vanwege de viering van Onafhankelijkheidsdag in de Verenigde Staten op zaterdag. Fourth of July is een nationale feestdag, waarop de aanname van de Amerikaanse Onafhankelijkheidsverklaring op 4 juli 1776 wordt gevierd. De handel op Wall Street begint maandag weer.
Donderdag stond de handel op Wall Street in het teken van het stijgende aantal besmettingen met het coronavirus en het nieuwe banenrapport. Records van dagelijkse nieuwe besmettingen met het longvirus zijn in het land de afgelopen dagen meermaals verbroken. Verder werd bekend dat er in juni 4,8 miljoen banen bijkwamen, exclusief de landbouw. Dat was meer dan economen in doorsnee hadden verwacht, wat tot optimisme stemde over het economisch herstel van de coronacrisis.
De Dow-Jonesindex eindigde donderdag 0,4 procent hoger op 25.827,36 punten. De brede S&P 500 steeg 0,5 procent tot 3130,01 punten en techbeurs Nasdaq won 0,5 procent tot 10.207,63 punten.
Volgende week zal de focus op New Yorkse beurzen met name uitgaan naar de ontwikkelingen rondom het coronavirus. Beleggers zullen nauwgezet volgen in welke mate de overheden in verschillende staten versoepelingen terugdraaien of nieuwe beperkingen introduceren om de verspreiding van het longvirus te beperken.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Ongeveer achthonderd schoonmakers doen mee aan de stakingsweek van vakbond FNV, laat een woordvoerder van de vakbond weten. De grootste vakbond van Nederland kondigde maandag vijf stakingsdagen aan uit protest tegen de cao die werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland met vakbond CNV heeft gesloten.
30 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De rijkste vijfhonderd Nederlanders reserveren bij elkaar opgeteld zo'n 3 miljard euro voor het goede doel. Dat is iets meer dan 1 procent van hun gezamenlijke geschatte vermogen van 273 miljard euro, heeft zakenblad Quote becijferd.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een klein verlies begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door de zorgen over de snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) en de stijgende olieprijzen. De chipbedrijven toonden wel enig herstel na de zware verliezen een dag eerder. Die werden veroorzaakt door waarschuwingen van toplieden in de AI-sector over de veiligheidsrisico's van een te snelle en ongecontroleerde ontwikkeling van AI.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Techmiljardair Elon Musk heeft zijn rechtszaak tegen Apple ingetrokken. Hij beschuldigde de iPhone-maker er eerder van dat het OpenAI's ChatGPT oneerlijk zou voortrekken ten opzichte van concurrerende chatbots.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Eindhovense AI-chipbedrijf Euclyd heeft ruim 200 miljoen euro opgehaald bij investeerders in de eerste grote financieringsronde van de startende onderneming. Het bedrijf, dat in 2024 werd opgericht op de High Tech Campus Eindhoven, maakte tevens bekend dat oud-topman Peter Wennink van chipmachinemaker ASML voorzitter wordt van de raad van commissarissen.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Opnieuw heeft een AI-onderzoeker gewaarschuwd dat de technologie van kunstmatige intelligentie "de mensheid kan uitroeien". Volgens een oud-medewerker van Google DeepMind is de tijd bijna op om dat scenario te voorkomen.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De brandstofprijzen aan de Nederlandse pomp zijn dinsdagochtend met 4 cent gestegen door de verder oplopende olieprijzen. De adviesprijs voor Euro95 is volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers nu 2,722 euro per liter. Dat was 2,682 euro op maandag. Daarmee staat benzine weer bijna op het record van 2,724 euro van begin vorige week.
4 uur geleden