Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street dicht om Martin Luther King Day

Wall Street dicht om Martin Luther King Day

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York blijven maandag gesloten in verband met Martin Luther King Day. De rest van de week wordt op Wall Street wel gehandeld.

Het cijferseizoen in de Verenigde Staten is vorige week begonnen, met resultaten van onder meer de grote Amerikaanse banken. Deze week is het de beurt aan onder meer onlinevideodienst Netflix, farmaceut Johnson & Johnson en chipmaker Intel.

De Amerikaanse aandelenbeurzen sloten vrijdag wederom met recordstanden. De stemming werd nog steeds gesteund door optimisme over het Chinees-Amerikaanse handelsakkoord en goede kwartaalresultaten van bedrijven. De Dow-Jonesindex eindigde 0,2 procent hoger op 29.348,10 punten. De breed samengestelde S&P 500 won 0,4 procent tot 3329,62 punten en technologiebeurs Nasdaq steeg 0,3 procent tot 9388,95 punten.

Meer uit Financieel

Chinese fabrieken draaien minder hard

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De bedrijvigheid in Chinese fabrieken is in oktober gedaald, volgens nieuwe cijfers van het Chinese statistiekbureau. Daarmee lijken beleidsmakers in de op een na grootste economie ter wereld moeite te hebben de productie goed op gang te houden om de groeidoelstelling van dit jaar te halen.

30 minuten geleden
Studie: economie in Afrika gaat vooruit, vrijheid achteruit

CAIRO (ANP/DPA) - In veel delen van Afrika zijn de economische omstandigheden de afgelopen tien jaar verbeterd, terwijl de veiligheid en de politieke vrijheden juist zijn verslechterd. Dat staat in onderzoek van de Mo Ibrahim Foundation, dat zaterdag in Caïro is gepresenteerd. Die organisatie is in 2006 opgericht door de Soedanese ondernemer Mo Ibrahim. De stichting zet zich in voor het bevorderen van goed bestuur en leiderschap op het Afrikaanse continent.

38 minuten geleden
Duitsland: Italiaanse kritiek over opjagen gasprijzen onterecht

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland heeft Italiaanse kritiek weersproken dat zijn last-minute pogingen om de gasvoorraden aan te vullen de prijzen in heel Europa opdrijven. "We wijzen de beschuldiging categorisch van de hand", heeft een woordvoerster van het Duitse ministerie van Economische Zaken gezegd.

42 minuten geleden
OpenAI zoekt minder geld na uitverkoop AI-aandelen, schrijft FT

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI verlaagt zijn doelstelling bij het ophalen van nieuw kapitaal, omdat een uitverkoop van AI-aandelen en de naderende beursgang van concurrent Anthropic het lastiger maken om toezeggingen van investeerders te krijgen. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

2 uur geleden
Apple haalt Nvidia in als meest waardevolle bedrijf ter wereld

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag AI-chipconcern Nvidia ingehaald als meest waardevolle beursgenoteerde bedrijf ter wereld. Nvidia verloor flink op Wall Street na kwartaalcijfers van chipfabrikant Intel en was aan het eind van de dag 4,9 biljoen dollar waard. Apple verloor 1,2 procent en was vrijdag bij het sluiten van Wall Street 5 biljoen dollar waard.

14 uur geleden
Chipfabrikant Intel keldert op Wall Street na zwakke verwachting

NEW YORK (ANP) - Intel is vrijdag gekelderd op Wall Street nadat het donderdag kwartaalcijfers heeft gepubliceerd. De Amerikaanse chipfabrikant heeft een zwakke verwachting afgegeven voor het huidige kwartaal en wijst daarvoor naar een vertraging in de markt voor pc's. De chipproducent verloor 28,6 procent.

15 uur geleden
Medeoprichter Binance vraagt Musk niet te trollen na cryptohack

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Changpen Zhao, medeoprichter van cryptobeurs Binance, heeft Elon Musk gevraagd om te stoppen met het spotten over de aanval die het bedrijf heeft getroffen. Bij die aanval op de cryptobeurs is voor 6,3 miljard dollar aan cryptovaluta gestolen.

16 uur geleden