Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street daalt na uitstel Amerikaanse aanvallen op Iran

Wall Street daalt na uitstel Amerikaanse aanvallen op Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag verder omlaag na de zware koersverliezen een dag eerder. Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april, maakte weinig indruk op beleggers. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken met Iran, die volgens Trump "zeer goed verlopen".

Investeerders blijven echter sceptisch over de kans op een vredesakkoord tussen beide partijen. "Woorden alleen zijn momenteel niet genoeg. Trumps verlenging van de pauze in de aanvallen op de Iraanse energiesector heeft de stemming niet wezenlijk verbeterd. We hebben tastbaar bewijs van vooruitgang nodig", zei analist Matt Britzman van de firma Hargreaves Lansdown.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 1 procent lager op 45.519 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,8 procent naar 6426 punten en techbeurs Nasdaq verloor 1 procent tot 21.198 punten.

Onzekerheid vredesonderhandelingen

De Amerikaanse beursgraadmeters sloten donderdag al tot 2,4 procent lager door onzekerheid over de vredesonderhandelingen in het Midden-Oosten. De techzware Nasdaq noteert daardoor meer dan 10 procent onder het recordniveau van oktober vorig jaar.

De olieprijzen gingen verder omhoog door de aanhoudende onzekerheid of de Straat van Hormuz binnenkort weer voor de scheepvaart zal worden opengesteld. Die belangrijke zeestraat is goed voor ongeveer een vijfde van de wereldwijde olietransporten en is door Iran vrijwel afgesloten. Een vat Brentolie steeg ruim 3 procent in prijs tot 110,66 dollar en een vat Amerikaanse olie kostte dik 3 procent meer op 97,57 dollar.

Grondconflict

Een bericht in The Wall Street Journal dat Trump overweegt meer troepen te sturen naar het Midden-Oosten, vergrootte ook de bezorgdheid over een mogelijke escalatie van de oorlog tot een grondconflict. Ook laaiden de zorgen over het handelsconflict tussen de VS en China weer op door nieuwe onderzoeken van Beijing naar mogelijke oneerlijke handelspraktijken van de VS.

Netflix won 0,3 procent. De streamingdienst heeft de prijzen van al zijn abonnementen in de VS voor de tweede keer in iets meer dan een jaar verhoogd.

Unity Software werd bijna 11 procent meer waard. Het platform voor gameontwikkelaars kwam met voorlopige resultaten over het eerste kwartaal die hoger waren dan kenners hadden verwacht. Newsmax steeg zo'n 2 procent na een meevallende jaaromzet van de conservatieve kabelnieuwszender.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit hoger na inflatiecijfers en daling olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.

7 uur geleden
CNN: projectielen hebben Saudisch oliepijpleidingsysteem geraakt

NEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.

10 uur geleden
Eurocontrol: Europese luchtruim drukker dan ooit in zomerperiode

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.

12 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit hoger na reeks verliesdagen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met winst gesloten, na de verliezen van eerder deze week. De handel op de Amsterdamse aandelenbeurs kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Verder ging de aandacht van beleggers uit naar cijfers over de Amerikaanse inflatie.

12 uur geleden
Duitse luchtvaart boos dat Berlijn Emirates meer vluchten belooft

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitse luchtvaartmaatschappijen zijn boos op de Duitse regering. Die heeft Emirates toestemming gegeven voor vluchten op een vijfde luchthaven in Duitsland. Daarmee wordt de concurrentie van de maatschappij uit Dubai nog sterker.

13 uur geleden
Wall Street hoger na resultaten Oracle en inflatiecijfers VS

NEW YORK (ANP) - Oracle behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het software- en cloudbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het bedrijf profiteert van de enorme vraag naar diensten en infrastructuur voor AI en zag de omzet van het onderdeel cloudinfrastructuur ruimschoots verdubbelen. Ook verwacht Oracle de sterke prestatie in het huidige kwartaal voort te zetten. Het aandeel steeg 2 procent.

14 uur geleden
Top tien rijkste mensen nu uitsluitend Amerikanen, zegt Bloomberg

NEW YORK (ANP) - De Franse miljardair Bernard Arnault behoort niet langer tot de tien rijkste mensen ter wereld. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen gedaald. Daardoor bestaat de gehele top 10 van de rijkenlijst voor het eerst sinds Bloomberg in 2012 begon met meten volledig uit Amerikanen.

14 uur geleden