Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street daalt na uitblijven doorbraak vredesoverleg Oekraïne

Wall Street daalt na uitblijven doorbraak vredesoverleg Oekraïne

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag licht omlaaggegaan. Het optimisme over een mogelijke de-escalatie van de strijd in Oekraïne sloeg om in twijfel nadat Moskou de hoopvolle verwachtingen over de onderhandelingen de grond in boorde. Een woordvoerder van het Kremlin verklaarde geen doorbraak te zien in de gesprekken met Oekraïne.

De delegaties van de twee landen waren dinsdag nog positief over de onderhandelingen in Istanbul. Beleggers twijfelen nu of Rusland wel echt een handreiking doet door het offensief rond de Oekraïense hoofdstad Kiev af te bouwen of juist zijn troepen herpositioneert voor een aanval elders in het land.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,2 procent lager op 35.229 punten. De brede S&P 500 verloor 0,3 procent tot 4619 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,5 procent tot 14.533 punten.

6,9 procent groei

Beleggers verwerkten ook nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Uit gegevens van loonstrookverwerker ADP bleek dat het aantal banen in het Amerikaanse bedrijfsleven in maart met 455.000 is gegroeid. Dat was iets meer dan verwacht. Het ADP-cijfer loopt vooruit op het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid, dat vrijdag verschijnt. Ook bleek dat de economie van de Verenigde Staten in het vierde kwartaal met een definitieve 6,9 procent is gegroeid. Eerder was een groeicijfer van 7 procent gemeld.

Micron Technology steeg 3,5 procent. De chipmaker boekte afgelopen kwartaal flink meer winst dankzij de sterke vraag naar chips voor 5G-apparatuur en elektrische auto's. Volgens topman Sanjay Mehrotra ligt het bedrijf op schema om in 2022 een recordomzet te boeken.

BioNTech

BioNTech klom bijna 7 procent. Het Duitse biotechnologiebedrijf heeft vorig jaar ruim 10 miljard euro winst gemaakt op de verkoop van vaccins tegen het coronavirus. BioNTech ontwikkelde samen met de Amerikaanse farmaceut Pfizer (plus 1,7 procent) een coronavaccin.

Lululemon Athletica won ruim 5 procent. De Canadese verkoper van sportkleding boekte afgelopen kwartaal iets minder omzet dan verwacht, maar de winst viel wel hoger uit dan analisten hadden voorzien. Het bedrijf kondigde daarnaast aan voor 1 miljard dollar aan eigen aandelen te gaan inkopen.

Olieprijzen

Citigroup zakte 1 procent. De Amerikaanse bank verkoopt zijn consumentenactiviteiten in India aan Axis Bank voor 1,6 miljard dollar.

De olieprijzen veerden op na de flinke daling een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 4 procent meer op 108,44 dollar. Brentolie werd 3,7 procent duurder op 114,27 dollar per vat. De euro was 1,1145 dollar waard, tegen 1,1113 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Facebook-moeder Meta boekt flink meer winst en omzet

MENLO PARK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, heeft in het afgelopen kwartaal flink hogere resultaten behaald. Dat maakte Meta na het slot van de beurshandel in New York bekend.

38 minuten geleden
Beurzen New York gemengd na rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen gesloten. Beleggers op Wall Street verwerkten het besluit van de Amerikaanse centrale bank om de rente opnieuw onveranderd te laten, ondanks herhaalde oproepen van president Donald Trump voor een verlaging. Daarnaast waren er weer veel bedrijfsresultaten, waaronder van Starbucks, Booking Holdings en Harley-Davidson.

40 minuten geleden
Federal Reserve houdt rente onveranderd ondanks kritiek Trump

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft het belangrijkste rentetarief in de Verenigde Staten opnieuw onveranderd gelaten. Bij de vorige vier rentebesluiten hield de Fed de leenkosten ook al ongewijzigd. Het besluit zal naar verwachting opnieuw een stortvloed van kritiek opleveren van de Amerikaanse president Donald Trump die de centrale bank herhaaldelijk heeft opgeroepen om de rente te verlagen.

41 minuten geleden
Tata Motors neemt Italiaanse truckbouwer Iveco over

TURIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Indiase Tata Motors neemt de Italiaanse truck- en bussenbouwer Iveco over voor in totaal 3,8 miljard euro. Daarnaast verkoopt het in Turijn gevestigde Iveco zijn activiteiten met militaire voertuigen aan het Italiaanse defensiebedrijf Leonardo voor 1,7 miljard euro.

42 minuten geleden
Nieuwe topman voor autoconcern Renault

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault heeft een nieuwe topman benoemd na het onverwachte vertrek van de vorige bestuursvoorzitter. François Provost, het hoofd van de inkoopactiviteiten van het bedrijf, gaat nu de hoogste functie bij Renault bekleden. Hij werd eerder al genoemd als een van de kandidaten voor de topfunctie.

43 minuten geleden
Airbus levert minder vliegtuigen af in eerste jaarhelft

PARIJS (ANP) - Airbus heeft in de eerste helft van dit jaar minder nieuwe vliegtuigen aan klanten geleverd dan vorig jaar. De Europese vliegtuigbouwer kampt onder meer met beperkingen in de productiecapaciteit bij de A320-toestellen door vertragingen bij motorleveringen. De A320-vliegtuigen zijn de bestverkopende toestellen van Airbus.

4 uur geleden
Veel meer tijd voor UWV om bezwaren te behandelen

ROTTERDAM (ANP) - Het UWV krijgt veel meer tijd om te beslissen in zaken waarin een medisch advies van een verzekeringsarts noodzakelijk is. Dat heeft de rechter in Rotterdam geoordeeld in drie zaken.

5 uur geleden