Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street daalt door afnemende hoop op snel einde oorlog

Wall Street daalt door afnemende hoop op snel einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag lager geopend. Het mislukken van de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend in Islamabad heeft de vrees aangewakkerd dat de oorlog langer gaat duren dan gedacht. De olieprijzen schoten daardoor weer omhoog, na de daling vorige week die volgde op het voorlopige staakt-het-vuren in het Midden-Oosten. Beleggers vrezen dat de hogere energieprijzen de economieën wereldwijd verder onder druk zullen zetten.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,5 procent lager op 47.680 punten. De S&P 500-index zakte 0,2 procent tot 6799 punten en techbeurs Nasdaq verloor 0,3 procent op 22.843 punten.

De hoop op een snel einde aan de oorlog zorgde vorige week nog voor de beste week voor de Amerikaanse beursgraadmeters in 2026. De S&P 500 steeg vorige week 3,6 procent en de Dow won 3 procent. De Nasdaq klom 4,7 procent op weekbasis door de aankondiging van een staakt-het-vuren van twee weken tussen de VS en Iran.

Mislukte vredesgesprekken

Vrijdag lieten de Amerikaanse beurzen al weinig beweging zien in de aanloop naar de vredesgesprekken tussen de VS en Iran. De Amerikaanse vicepresident JD Vance verliet Islamabad afgelopen weekend zonder een vredesakkoord door de onwil van Iran om de ontwikkeling van kernwapens te staken.

Na het mislukken van de vredesbesprekingen kondigde president Donald Trump aan dat de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz gaat blokkeren. Die zeestraat is een belangrijke transportroute voor olie en gas uit het Midden-Oosten. Iran heeft laten weten de blokkade niet te zullen toestaan. Ook meldde zakenkrant The Wall Street Journal dat Trump overweegt de militaire aanvallen op Iran te hervatten.

Olieprijzen

De olieprijzen stegen weer tot boven de 100 dollar per vat. Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, kostte 7 procent meer op 101,90 dollar per vat en Amerikaanse olie werd eveneens 7 procent duurder.

Olie- en gasconcerns Chevron, Exxon Mobil en ConocoPhillips stegen tot 2 procent dankzij de hogere brandstofprijzen. Aandelen in de reisbranche daalden daarentegen door de vrees voor hogere brandstofkosten. Luchtvaartmaatschappijen Delta Air Lines en JetBlue Airways zakten tot 3,3 procent.

Op Wall Street begint deze week het cijferseizoen. Zo komen de bankconcerns Citigroup, Wells Fargo, JPMorgan Chase, Morgan Stanley en Bank of America later deze week met resultaten. Goldman Sachs opende maandag al de boeken en verloor 4 procent, ondanks beter dan verwachte kwartaalcijfers.

Meer uit Financieel

Cementfabrikant Lafarge schuldig bevonden aan betalen terroristen

PARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse cementfabrikant Lafarge is door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan het financieren van terrorisme en het schenden van Europese sancties. Het bedrijf hield in het noorden van Syrië een fabriek draaiende tijdens de burgeroorlog. Volgens de rechtbank betaalde Lafarge daarvoor geld aan jihadistische groepen, waaronder IS.

3 uur geleden
Brussel presenteert volgende week plan tegen hoge energieprijzen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil volgende week woensdag een serie maatregelen presenteren om de hoge energieprijzen tegen te gaan. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na overleg met alle Eurocommissarissen. De maatregelen worden donderdag besproken door de EU-leiders, die dan bij elkaar zijn voor een informeel overleg op Cyprus.

4 uur geleden
AFM wil regels voor inzet AI-tools op kapitaalmarkten

AMSTERDAM (ANP) - Er moeten duidelijke regels over verantwoording komen voordat AI-hulpmiddelen op grotere schaal worden ingezet bij de handel op kapitaalmarkten. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek naar AI op de kapitaalmarkten.

5 uur geleden
Huizen van 120.000 eigenaren hebben funderingsproblemen, ziet AFM

AMSTERDAM (ANP) - De huizen van bijna een half miljoen woningeigenaren hebben een hoog risico op funderingsproblemen of een mogelijke kwetsbare fundering. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek. De hoogste risico's spelen bij de bijna 220.000 huizen van meer dan 120.000 eigenaren. Hun funderingsproblemen moeten volgens de toezichthouder worden hersteld.

5 uur geleden
AFM: financiële sector moet meer inspelen op onvoorspelbaarheid

AMSTERDAM (ANP) - Er moeten duidelijke regels over verantwoording komen voordat AI-hulpmiddelen op grotere schaal worden ingezet bij de handel op kapitaalmarkten. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek naar AI op de kapitaalmarkten.

5 uur geleden
Oud-topman ING Hamers wordt voorzitter financieel techplatform

SINGAPORE (ANP) - Ralph Hamers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van bestuur van Banking Circle Group, een in Singapore gevestigd financieel technologieplatform. Hij start op 20 april.

5 uur geleden
Duitse regering verlaagt accijns op benzine en diesel

BERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse regering wil de prijzen aan de pomp verlagen. Bondskanselier Friedrich Merz kondigde daarvoor een accijnsverlaging op benzine en diesel van 17 cent per liter aan.

6 uur geleden