Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street boekt langste winstreeks in 2 jaar, Uber bij stijgers

Wall Street boekt langste winstreeks in 2 jaar, Uber bij stijgers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag na een wat aarzelend begin van de handel opnieuw met winst gesloten, waarmee de recente opmars een vervolg kreeg en zelfs de langste winstreeks in twee jaar werd geboekt. Uber Technologies poetste een eerder verlies weg en stond bij de winnaars op Wall Street. De taxi- en bezorgdienst, die ook actief is in Nederland, boekte afgelopen kwartaal weer winst na een miljardenverlies vorig jaar.

De Dow-Jonesindex ging met een plus van 0,2 procent op 34.152,60 punten de handelsdag uit. De brede S&P 500 won 0,3 procent tot 4378,38 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq klom 0,9 procent tot 13.639,86 punten.

Het sentiment onder beleggers op Wall Street wordt gesteund door de hoop dat de Amerikaanse centrale bank echt klaar is met het verhogen van de rente. President Neel Kashkari van de Federal Reserve Bank of Minneapolis zei wel in een interview met zakenkrant The Wall Street Journal dat de rente mogelijk toch nog een keer omhoog moet om de inflatie onder controle te krijgen. Fed-voorzitter Jerome Powell geeft woensdag een speech.

Uber

Uber werd 3,7 procent hoger gezet. Volgens het bedrijf werden in het afgelopen kwartaal een kwart meer ritten gemaakt en liet ook maaltijdbezorgservice Uber Eats opnieuw groei zien. Topman Dara Khosrowshahi sprak van een "zeer sterk" kwartaal.

WeWork kon ook op belangstelling rekenen. De aanbieder van gedeelde werkplekken heeft uitstel van betaling aangevraagd. De onderneming kampt al lange tijd met aanhoudende verliezen en twijfelde in augustus al aan het eigen voortbestaan. WeWork hoopt nog wel op een doorstart. De handel in WeWork werd maandag stilgelegd.

TripAdvisor

TripAdvisor werd 11 procent meer waard. De reisadvieswebsite boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Het in New York genoteerde Nederlandse chipconcern NXP steeg 1,6 procent na publicatie van de cijfers. Het bedrijf voldeed in het afgelopen kwartaal aan zijn eigen verwachtingen, maar bleef voorzichtig voor de rest van het jaar vanwege de uitdagende marktomstandigheden.

De olieprijzen zijn gedaald naar het laagste niveau sinds juli. De prijs van een vat Amerikaanse zakte 4,2 procent tot 77,43 dollar en Brent werd 4 procent goedkoper op 81,73 dollar per vat. De euro was 1,0696 dollar waard, tegen 1,0690 dollar bij het slot in Europa.

Meer uit Financieel

AEX bereikt recordstand en nadert grens van 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam heeft dinsdag een recordstand bereikt. De graadmeter staat ook op het punt om voor het eerst door de grens van 1000 punten te breken.

42 minuten geleden
Maatschappijen schrappen woensdag 600 vluchten op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen annuleren woensdag op Schiphol uit voorzorg 600 vluchten vanwege de verwachte sneeuwval en sterke wind. Waarschijnlijk loopt het aantal geschrapte vluchten die dag verder op, meldt de luchthaven.

50 minuten geleden
BMW verkoopt opnieuw recordaantal auto's in de VS

WOODCLIFF LAKE (ANP/DPA) - De Duitse autofabrikant BMW heeft in 2025 voor het derde jaar op rij een recordaantal auto's verkocht in de Verenigde Staten. Dat komt vooral door een grote lokale productiefaciliteit, waarmee het luxemerk nieuwe importheffingen van de regering-Trump wist te omzeilen.

1 uur geleden
Ook veel geschrapte vluchten op Franse luchthavens

PARIJS (ANP) - Ook op Franse luchthavens zorgt sneeuwval voor uitval van vluchten. Een groot deel van de op woensdag geplande vluchten kan niet doorgaan, omdat personeel tijd nodig heeft om start- en landingsbanen sneeuwvrij te maken en ijs van vliegtuigen te halen.

1 uur geleden
KLM waarschuwt voor oplichters die zich voordoen als medewerkers

AMSTERDAM (ANP) - KLM waarschuwt reizigers voor oplichters die zich voordoen als klantenservicemedewerkers. De oplichters doen alsof ze bezig zijn met de compensatie van gedupeerde passagiers, schrijft de luchtvaartmaatschappij op de website.

2 uur geleden
Von der Leyen doet voorstel voor landbouwbudget in Mercosur-week

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie stelt voor om in de aankomende meerjarenbegroting (2028-2034) een groter deel van het landbouwbudget eerder beschikbaar te stellen. Dat schrijft voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen in een brief aan de lidstaten en het Europees Parlement. Ze doet het voorstel in een belangrijke week voor een vrijhandelsakkoord met Zuid-Amerikaanse landen.

2 uur geleden
Dow-Jonesindex licht lager op Wall Street na nieuw recordniveau

NEW YORK (ANP) - Wall Street liet dinsdag bij de opening weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan na de sterke opmars een dag eerder, waarbij de Dow-Jonesindex een nieuw recordniveau bereikte. Op de beursvloeren wordt vooral uitgekeken naar nieuwe cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt, die later deze week verschijnen.

2 uur geleden