Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street boekt langste winstreeks in 2 jaar, Uber bij stijgers

Wall Street boekt langste winstreeks in 2 jaar, Uber bij stijgers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag na een wat aarzelend begin van de handel opnieuw met winst gesloten, waarmee de recente opmars een vervolg kreeg en zelfs de langste winstreeks in twee jaar werd geboekt. Uber Technologies poetste een eerder verlies weg en stond bij de winnaars op Wall Street. De taxi- en bezorgdienst, die ook actief is in Nederland, boekte afgelopen kwartaal weer winst na een miljardenverlies vorig jaar.

De Dow-Jonesindex ging met een plus van 0,2 procent op 34.152,60 punten de handelsdag uit. De brede S&P 500 won 0,3 procent tot 4378,38 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq klom 0,9 procent tot 13.639,86 punten.

Het sentiment onder beleggers op Wall Street wordt gesteund door de hoop dat de Amerikaanse centrale bank echt klaar is met het verhogen van de rente. President Neel Kashkari van de Federal Reserve Bank of Minneapolis zei wel in een interview met zakenkrant The Wall Street Journal dat de rente mogelijk toch nog een keer omhoog moet om de inflatie onder controle te krijgen. Fed-voorzitter Jerome Powell geeft woensdag een speech.

Uber

Uber werd 3,7 procent hoger gezet. Volgens het bedrijf werden in het afgelopen kwartaal een kwart meer ritten gemaakt en liet ook maaltijdbezorgservice Uber Eats opnieuw groei zien. Topman Dara Khosrowshahi sprak van een "zeer sterk" kwartaal.

WeWork kon ook op belangstelling rekenen. De aanbieder van gedeelde werkplekken heeft uitstel van betaling aangevraagd. De onderneming kampt al lange tijd met aanhoudende verliezen en twijfelde in augustus al aan het eigen voortbestaan. WeWork hoopt nog wel op een doorstart. De handel in WeWork werd maandag stilgelegd.

TripAdvisor

TripAdvisor werd 11 procent meer waard. De reisadvieswebsite boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Het in New York genoteerde Nederlandse chipconcern NXP steeg 1,6 procent na publicatie van de cijfers. Het bedrijf voldeed in het afgelopen kwartaal aan zijn eigen verwachtingen, maar bleef voorzichtig voor de rest van het jaar vanwege de uitdagende marktomstandigheden.

De olieprijzen zijn gedaald naar het laagste niveau sinds juli. De prijs van een vat Amerikaanse zakte 4,2 procent tot 77,43 dollar en Brent werd 4 procent goedkoper op 81,73 dollar per vat. De euro was 1,0696 dollar waard, tegen 1,0690 dollar bij het slot in Europa.

Meer uit Financieel

Staking van 16 uur bij FrieslandCampina in Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - Bij de zuivelfabriek van FrieslandCampina in Leeuwarden gaan ongeveer honderd werknemers maandag een staking houden van zestien uur in het cao-conflict in de zuivelindustrie. Volgens vakbond FNV begint de staking om 14.00 uur en duurt de actie tot dinsdagochtend 06.00 uur.

21 minuten geleden
Intesa mengt zich in overnamestrijd rond oudste bank ter wereld

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse bank Intesa Sanpaolo heeft een bod uitgebracht op Banca Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld. Het bod van 30,6 miljard euro van Intesa op Monte dei Paschi komt een dag na het fusievoorstel van de Italiaanse bank BPM aan Monte dei Paschi.

58 minuten geleden
CNV hekelt afschaffing compensatie ontslagvergoeding zieken

UTRECHT (ANP) - Tienduizenden langdurig zieken dreigen hun ontslagvergoeding mis te lopen door maatregelen van het kabinet-Jetten. Daarvoor waarschuwt vakbond CNV. De bond hekelt de kabinetskeuze om werkgevers niet meer te gaan compenseren als ze een transitievergoeding moeten betalen aan medewerkers die na twee jaar ziekte ontslag krijgen. Gedupeerden lopen daardoor gemiddeld 17.000 euro mis, becijfert CNV.

1 uur geleden
Olieprijzen hard omhoog door geweld in Midden-Oosten

SINGAPORE (ANP) - De olieprijzen gingen maandagochtend hard omhoog door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Israël heeft militaire doelwitten in Iran aangevallen na Iraanse raketaanvallen op Israël. Daarmee is er weer onzekerheid ontstaan over een vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten en een volledige heropening van de Straat van Hormuz voor olietankers.

1 uur geleden
Onlinebank Revolut gaat telefoonabonnementen aanbieden

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank Revolut gaat in Nederland telefoonabonnementen aanbieden. Klanten van de bank kunnen binnenkort vanuit hun bankapp een mobiel abonnement afsluiten voor data, bellen en sms'en. De bank is naar eigen zeggen de eerste financiële speler in Nederland die een volwaardige telecomdienst aanbiedt.

3 uur geleden
Banco BPM wil fuseren met oudste bank ter wereld

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grotere Italiaanse bank Banco BPM heeft aan rivaal Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld, een fusie tussen gelijken voorgesteld. Als dit tot een samenvoeging leidt, zou dat de op een na grootste bankgroep van Italië opleveren, met een beurswaarde van meer dan 50 miljard euro.

16 uur geleden
Oliekartel OPEC schroeft productiedoelen verder op ondanks oorlog

WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland hebben zondag voor de vierde maand op rij besloten hun productiedoelen voor olieproductie op te schroeven. Ze voegen wederom 188.000 vaten olie per dag toe aan hun productiedoelstelling. Het gaat wel om een symbolische verhoging, aangezien de Straat van Hormuz zo goed als afgesloten is en de olielveringen ernstig zijn verstoord.

17 uur geleden