Wall Street boekt langste winstreeks in 2 jaar, Uber bij stijgers
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag na een wat aarzelend begin van de handel opnieuw met winst gesloten, waarmee de recente opmars een vervolg kreeg en zelfs de langste winstreeks in twee jaar werd geboekt. Uber Technologies poetste een eerder verlies weg en stond bij de winnaars op Wall Street. De taxi- en bezorgdienst, die ook actief is in Nederland, boekte afgelopen kwartaal weer winst na een miljardenverlies vorig jaar.
De Dow-Jonesindex ging met een plus van 0,2 procent op 34.152,60 punten de handelsdag uit. De brede S&P 500 won 0,3 procent tot 4378,38 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq klom 0,9 procent tot 13.639,86 punten.
Het sentiment onder beleggers op Wall Street wordt gesteund door de hoop dat de Amerikaanse centrale bank echt klaar is met het verhogen van de rente. President Neel Kashkari van de Federal Reserve Bank of Minneapolis zei wel in een interview met zakenkrant The Wall Street Journal dat de rente mogelijk toch nog een keer omhoog moet om de inflatie onder controle te krijgen. Fed-voorzitter Jerome Powell geeft woensdag een speech.
Uber
Uber werd 3,7 procent hoger gezet. Volgens het bedrijf werden in het afgelopen kwartaal een kwart meer ritten gemaakt en liet ook maaltijdbezorgservice Uber Eats opnieuw groei zien. Topman Dara Khosrowshahi sprak van een "zeer sterk" kwartaal.
WeWork kon ook op belangstelling rekenen. De aanbieder van gedeelde werkplekken heeft uitstel van betaling aangevraagd. De onderneming kampt al lange tijd met aanhoudende verliezen en twijfelde in augustus al aan het eigen voortbestaan. WeWork hoopt nog wel op een doorstart. De handel in WeWork werd maandag stilgelegd.
TripAdvisor
TripAdvisor werd 11 procent meer waard. De reisadvieswebsite boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Het in New York genoteerde Nederlandse chipconcern NXP steeg 1,6 procent na publicatie van de cijfers. Het bedrijf voldeed in het afgelopen kwartaal aan zijn eigen verwachtingen, maar bleef voorzichtig voor de rest van het jaar vanwege de uitdagende marktomstandigheden.
De olieprijzen zijn gedaald naar het laagste niveau sinds juli. De prijs van een vat Amerikaanse zakte 4,2 procent tot 77,43 dollar en Brent werd 4 procent goedkoper op 81,73 dollar per vat. De euro was 1,0696 dollar waard, tegen 1,0690 dollar bij het slot in Europa.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag hoger begonnen. De hoop op een spoedig einde van de oorlog in het Midden-Oosten bleef de stemming op de beursvloeren ondersteunen. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump zal het conflict met Iran snel voorbij zijn. Ook de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde "goede tekenen" te zien in de besprekingen met Iran, ondanks dat de landen nog van mening verschillen over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.
15 minuten geledenNICOSIA (ANP) - Het verzoek van Italië voor extra fiscale ruimte voor maatregelen tegen de energiecrisis vindt geen gehoor in de EU-lidstaten. Alleen Spanje steunt het verzoek, maar niet voor maatregelen op de korte termijn zoals Italië wil. Ministers van Financiën van onder meer België, Litouwen en Cyprus wijzen het idee resoluut van de hand, zo bleek vrijdag voor het begin van de vergadering met de ministers van Financiën van de eurogroeplanden in Nicosia.
17 minuten geledenUTRECHT (ANP) - CNV wil dat werkgevers moeders meer ondersteunen na de geboorte van een kind. De vakbond stelt wekelijkse gesprekken met leidinggevenden voor, meer betrokkenheid van de bedrijfsarts en een zogeheten mum-buddy, een ervaren collega die ook vertrouwenspersoon is.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zo'n vijftig winkels van slijterijketen Gall & Gall blijven vrijdag dicht omdat medewerkers het werk opnieuw neerleggen, stelt FNV. De vakbond is ontevreden met het eindbod van Gall & Gall voor een nieuwe cao. Vooral in de regio's Rotterdam, Amsterdam en Eindhoven zouden veel vestigingen gesloten blijven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In het eerste kwartaal van dit jaar reisden minder passagiers via Nederlandse luchthavens, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Zo'n 16,2 miljoen reizigers maakten in de eerste drie maanden van dit jaar gebruik van Nederlandse vliegvelden. Winters weer in januari en het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten in februari zorgden voor veel geannuleerde vluchten en dus minder passagiers.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bestaande koopwoningen waren in april gemiddeld 4,3 procent duurder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van het Kadaster. Daarmee vlakt de stijging verder af. In maart lagen de huizenprijzen nog 5 procent hoger dan diezelfde maand vorig jaar.
3 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.
9 uur geleden