Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street blijft voorzichtig in afwachting overleg Oekraïne

Wall Street blijft voorzichtig in afwachting overleg Oekraïne

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York veerden maandag iets op na de verliesbeurt van voor het weekeinde. De voortzetting van de gesprekken tussen Rusland en Oekraïne over een staakt-het-vuren zorgde voor enige hoop op een diplomatieke oplossing van de oorlog in Oekraïne. Ook wil de Oekraïense leider Volodimir Zelenski graag een ontmoeting met zijn Russische ambtsgenoot Vladimir Poetin. Hij zegt dat zijn onderhandelaars "alles doen" om dat te regelen.

Naast de ontwikkelingen rond Oekraïne kijken beleggers uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve later deze week. De Amerikaanse centrale bank zal naar verwachting woensdag voor het eerst in jaren de rente gaan verhogen om de hard oplopende inflatie af te remmen.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,5 procent hoger op 33.111 punten. De brede S&P 500 won 0,3 procent tot 4216 punten en techgraadmeter Nasdaq ging een fractie omhoog tot 12.852 punten. Vanwege de ingang van de zomertijd in de Verenigde Staten openen de Amerikaanse beurzen de komende twee weken om 14.30 uur Nederlandse tijd. In Nederland gaat de zomertijd op zondag 27 maart in.

Chinese techbedrijven

De Chinese techbedrijven met noteringen op Wall Street gingen echter flink omlaag na de koersdruk in de sector tijdens de Aziatische beurshandel. De dreiging dat een aantal Chinese bedrijven hun beursnotering in New York mogelijk verliezen en de lockdown in de Chinese miljoenenstad Shenzhen, het techcentrum van China, zorgden eerder al voor een verkoopgolf op de beurs in Hongkong. Webwinkelconcerns als Alibaba en JD.com zakten tot bijna 9 procent.

Apple verloor verder een kleine 2 procent. Het Taiwanese Foxconn liet weten zijn productiefaciliteit in Shenzhen te sluiten vanwege de lockdown. Foxconn is een belangrijke toeleverancier van het Amerikaanse techconcern Apple en zet onder meer de iPhones van dat bedrijf in elkaar.

Defensieconcern Lockheed Martin steeg wel een factie. Duitsland is naar verluidt van plan om 35 F-35-gevechtsvliegtuigen van het bedrijf te kopen. Vanwege de oorlog in Oekraïne heeft het land aangekondigd veel meer geld in defensie te investeren.

Oliebedrijven

De oliebedrijven Chevron en Occidental Petroleum verloren daarnaast tot meer dan 6 procent door de dalende olieprijzen. Ook verlaagden analisten van Morgan Stanley het advies voor beide bedrijven.

De olieprijzen zakten na de wilde prijsschommelingen afgelopen week. Een vat Amerikaanse olie kostte ruim 5 procent minder op 103,85 dollar. Brentolie werd bijna 5 procent goedkoper op 107,07 dollar per vat. De euro was 1,0943 dollar waard, tegen 1,0934 dollar op vrijdag.

Meer uit Financieel

Hackers stalen vorig jaar voor miljarden aan cryptomunten

DEN HAAG (ANP) - Hackers hebben vorig jaar voor 2,9 miljard dollar (ongeveer 2,5 miljard euro) aan cryptomunten gestolen. Dat meldt marktanalysebureau Finbold op basis van gegevens van cryptobeveiligingsbedrijf SlowMist.

6 minuten geleden
Pakketbezorger DPD bezorgt ook zondag om achterstand in te halen

OIRSCHOT (ANP) - Ook pakketbezorger DPD ondervindt hinder van het winterse weer. De opgelopen achterstand is niet meteen verdwenen als de sneeuw weg is, zo waarschuwt een woordvoerder. Een extra bezorging op zondag moet dat wel versnellen.

18 minuten geleden
Duitse werkloosheid naar hoogste niveau in 15 jaar

NÜRNBERG (ANP/DPA) - De Duitse werkloosheid is in december gestegen naar het hoogste niveau in vijftien jaar. Volgens het Bundesagentur für Arbeit (BA) in Nürnberg zaten er 2,9 miljoen Duitsers werkloos thuis. Dat waren er 23.000 meer dan in de voorgaande maand.

25 minuten geleden
Meer schademeldingen bij verzekeraars door winterse weer

AMSTERDAM (ANP) - Verzekeraars krijgen meer schademeldingen binnen door het winterse weer. Het gaat bijvoorbeeld om auto's en bedrijfswagens die van de weg glijden. De verwachting is dat er ook meer meldingen van lekkages binnenkomen als de sneeuw smelt.

1 uur geleden
Eindhoven Airport waarschuwt ook voor vluchtuitval door sneeuw

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport waarschuwt reizigers nu ook voor annuleringen en eventuele vertragingen als gevolg van de winterse weersomstandigheden. Voor de rest van de dag is een maximum ingesteld van vier binnenkomende vluchten per uur. Het aantal annuleringen is nog op twee handen te tellen, maar dit aantal kan volgens een woordvoerder nog oplopen.

1 uur geleden
Vertraging bezorging PostNL verschilt woensdag sterk per regio

DEN HAAG (ANP) - De snelheid waarmee PostNL woensdag bezorgt verschilt sterk per regio. "In sommige gebieden zijn wegen slecht begaanbaar of tijdelijk onbegaanbaar", stelt een woordvoerder.

1 uur geleden
Chatbot Grok genereert duizenden seksueel getinte beelden per uur

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musks chatbot Grok genereert ongeveer 6700 afbeeldingen per uur van mensen die, zonder hun toestemming, door AI zijn uitgekleed. Dat blijkt uit onderzoek van een deepfake-onderzoeker. De vijf websites die daarna het meest worden gebruikt voor dergelijke verzoeken, genereren gemiddeld 79 beelden per uur.

1 uur geleden