Wall Street blijft voorzichtig in afwachting inflatiecijfer
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag licht omlaag. Beleggers op Wall Street bleven voorzichtig in afwachting van het belangrijke Amerikaanse inflatiecijfer, dat woensdag bekend wordt gemaakt. De Federal Reserve liet vorige week al doorschemeren dat de rente mogelijk sneller zal worden verhoogd om de hoge inflatie te beteugelen.
Centralebankpresident Jerome Powell legt dinsdag ook een verklaring af voor het Amerikaanse Congres vanwege zijn herbenoeming als voorzitter van de Fed. Vooraf liet Powell al weten dat de centrale bank zal zorgen dat de hoge inflatie geen langdurig verschijnsel wordt wat vat krijgt op de Amerikaanse economie. De Fed zal daarvoor volgens Powell alle instrumenten die het ter beschikking heeft inzetten.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,3 procent in de min op 39.955 punten. De brede S&P 500 daalde 0,3 procent tot 4657 punten en de technologiebeurs Nasdaq zakte ook 0,3 procent, tot 14.893 punten. De techgraadmeter wist maandag een eerder verlies van ruim 2 procent weg te werken en eindigde nipt hoger.
Rivian
Rivian verloor 3,4 procent na het nieuws dat operationeel directeur Rod Copes vertrekt bij de maker van elektrische pick-uptrucks. Abercrombie & Fitch steeg 1,4 procent. De kledingverkoper heeft een tegenvallend feestdagenseizoen achter de rug en denkt dat de omzet lager dan verwacht zal uitkomen. De periode na de feestdagen waren volgens het bedrijf echter wel goed.
Supermarktbedrijf Albertsons leverde 2,4 procent in, ondanks beter dan verwachte kwartaalresultaten. Apothekersketen en zorgverzekeraar CVS Health werd 2 procent hoger gezet, na een verhoging van de winstverwachting.
IBM
De fabrikant van netwerkapparatuur Juniper Networks steeg ruim 4 procent dankzij een adviesverhoging door Bank of America. Technologieconcern IBM kampte daarentegen met een verkoopadvies van UBS en zakte meer dan 4 procent.
Intel won 0,5 procent. De chipmaker heeft David Zinsner benoemd tot nieuwe financiële topman van het bedrijf. Zinsner komt van concurrent Micron Technology (min 1,4 procent), waar hij dezelfde functie vervulde.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger gesloten. Beleggers reageerden onder meer op positieve kwartaalresultaten van Alphabet, het moederbedrijf van Google, en de fabrikant van graafmachines, bulldozers en mijnbouwtrucks Caterpillar.
4 minuten geledenDEURNE (ANP) - De elektrische-bussenbouwer Ebusco voert gesprekken met partijen die interesse hebben in het kopen van een meerderheidsbelang in de busactiviteiten. Het noodlijdende bedrijf meldt dit bij de presentatie van de jaarresultaten.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Spotify heeft donderdag een nieuw verificatiesysteem aangekondigd om gebruikers van de muziekstreamingdienst te helpen echte artiesten te onderscheiden van muziek die is gegenereerd door kunstmatige intelligentie. Het groene vinkje, dat aangeeft dat een artiest is geverifieerd door Spotify, komt in een tijd van groeiende bezorgdheid in de muziekindustrie over door AI-gegenereerde nummers die streamingdiensten overspoelen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn "ernstig bezorgd" over plannen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor een zogenoemd invoedingstarief voor grote elektriciteitsproducenten. Daarmee moeten bijvoorbeeld zonneparken, windparken en elektriciteitscentrales meebetalen aan de kosten voor het uitbreiden van het volle stroomnet.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil meer ruimte geven aan grote fusies binnen de Europese Unie. Dat staat in een herziene richtlijn voor fusies die de Europese Commissie donderdag naar buiten brengt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal patentaanvragen in Nederland is vorig jaar toegenomen. Volgens Octrooicentrum Nederland is de hoeveelheid Nederlandse verzoeken voor het eerst vier jaar gestegen, terwijl buitenlandse aanvragen terugliepen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag flink hoger geëindigd. Beleggers hadden aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op het Damrak en het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone onveranderd te laten. De olieprijzen daalden, nadat ze de afgelopen dagen waren opgelopen naar het hoogste niveau in vier jaar door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten.
4 uur geleden