Wall Street blijft voorzichtig in afwachting inflatiecijfer
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag licht omlaag. Beleggers op Wall Street bleven voorzichtig in afwachting van het belangrijke Amerikaanse inflatiecijfer, dat woensdag bekend wordt gemaakt. De Federal Reserve liet vorige week al doorschemeren dat de rente mogelijk sneller zal worden verhoogd om de hoge inflatie te beteugelen.
Centralebankpresident Jerome Powell legt dinsdag ook een verklaring af voor het Amerikaanse Congres vanwege zijn herbenoeming als voorzitter van de Fed. Vooraf liet Powell al weten dat de centrale bank zal zorgen dat de hoge inflatie geen langdurig verschijnsel wordt wat vat krijgt op de Amerikaanse economie. De Fed zal daarvoor volgens Powell alle instrumenten die het ter beschikking heeft inzetten.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,3 procent in de min op 39.955 punten. De brede S&P 500 daalde 0,3 procent tot 4657 punten en de technologiebeurs Nasdaq zakte ook 0,3 procent, tot 14.893 punten. De techgraadmeter wist maandag een eerder verlies van ruim 2 procent weg te werken en eindigde nipt hoger.
Rivian
Rivian verloor 3,4 procent na het nieuws dat operationeel directeur Rod Copes vertrekt bij de maker van elektrische pick-uptrucks. Abercrombie & Fitch steeg 1,4 procent. De kledingverkoper heeft een tegenvallend feestdagenseizoen achter de rug en denkt dat de omzet lager dan verwacht zal uitkomen. De periode na de feestdagen waren volgens het bedrijf echter wel goed.
Supermarktbedrijf Albertsons leverde 2,4 procent in, ondanks beter dan verwachte kwartaalresultaten. Apothekersketen en zorgverzekeraar CVS Health werd 2 procent hoger gezet, na een verhoging van de winstverwachting.
IBM
De fabrikant van netwerkapparatuur Juniper Networks steeg ruim 4 procent dankzij een adviesverhoging door Bank of America. Technologieconcern IBM kampte daarentegen met een verkoopadvies van UBS en zakte meer dan 4 procent.
Intel won 0,5 procent. De chipmaker heeft David Zinsner benoemd tot nieuwe financiële topman van het bedrijf. Zinsner komt van concurrent Micron Technology (min 1,4 procent), waar hij dezelfde functie vervulde.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Zakenbanken en investerings- en beleggingsmaatschappijen op Wall Street hebben vorig jaar in totaal 49,2 miljard dollar, omgerekend 42,7 miljard euro, aan bonussen uitgekeerd. Dat is een recordbedrag aan bonussen voor bijvoorbeeld zakenbankiers voor het begeleiden van beursgangen, het adviseren bij overnames en fusies, vermogensbeheer en handel in aandelen en obligaties.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten donderdag flinke koersverliezen zien, terwijl de olieprijzen juist fors stegen. Op de financiële markten is er veel onzekerheid over de vredesbesprekingen die de Verenigde Staten en Iran zouden voeren over een einde van de oorlog in het Midden-Oosten.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse drankenconcern Pernod Ricard voert overnamegesprekken met het moederbedrijf van het bekende whiskeymerk Jack Daniel's. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Op Wall Street ging de beurskoers van dat bedrijf Brown-Forman fors omhoog door het bericht.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV schorten de stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg in het cao-conflict bij het bedrijf. In de afgelopen tijd waren er vier 24-uursstakingen bij meerdere vestigingen van DHL Express. Volgens de bonden heeft de directie nu nieuwe toezeggingen gedaan.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het verbod op de verkoop van tabak in supermarkten, minisupers en nachtwinkels per 1 juli 2024 was het aantal rokers aan het einde van dat jaar naar schatting met 23.000 gedaald. Dat meldt SEO Economisch Onderzoek. Dat komt volgens de onderzoekers neer op een daling van circa 1 procent van het totaal aantal mensen dat rookt in Nederland.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Ook de beurzen elders in Europa lieten rode cijfers zien door onzekerheid bij beleggers over de vredesbesprekingen in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen weer flink omhoog.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties opgeheven voor een aantal bedrijven uit Belarus, waaronder grote producenten van de voor kunstmest belangrijke grondstof potas. Daarnaast geeft het Amerikaanse ministerie van Financiën toestemming om weer zaken te doen met de Belarussische staatsbank Belinvestbank. De bedrijven belandden eerder op de Amerikaanse sanctielijst vanwege de steun van Belarus aan de Russische inval in Oekraïne.
12 uur geleden