Wall Street blijft voorzichtig in afwachting inflatiecijfer
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag licht omlaag. Beleggers op Wall Street bleven voorzichtig in afwachting van het belangrijke Amerikaanse inflatiecijfer, dat woensdag bekend wordt gemaakt. De Federal Reserve liet vorige week al doorschemeren dat de rente mogelijk sneller zal worden verhoogd om de hoge inflatie te beteugelen.
Centralebankpresident Jerome Powell legt dinsdag ook een verklaring af voor het Amerikaanse Congres vanwege zijn herbenoeming als voorzitter van de Fed. Vooraf liet Powell al weten dat de centrale bank zal zorgen dat de hoge inflatie geen langdurig verschijnsel wordt wat vat krijgt op de Amerikaanse economie. De Fed zal daarvoor volgens Powell alle instrumenten die het ter beschikking heeft inzetten.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,3 procent in de min op 39.955 punten. De brede S&P 500 daalde 0,3 procent tot 4657 punten en de technologiebeurs Nasdaq zakte ook 0,3 procent, tot 14.893 punten. De techgraadmeter wist maandag een eerder verlies van ruim 2 procent weg te werken en eindigde nipt hoger.
Rivian
Rivian verloor 3,4 procent na het nieuws dat operationeel directeur Rod Copes vertrekt bij de maker van elektrische pick-uptrucks. Abercrombie & Fitch steeg 1,4 procent. De kledingverkoper heeft een tegenvallend feestdagenseizoen achter de rug en denkt dat de omzet lager dan verwacht zal uitkomen. De periode na de feestdagen waren volgens het bedrijf echter wel goed.
Supermarktbedrijf Albertsons leverde 2,4 procent in, ondanks beter dan verwachte kwartaalresultaten. Apothekersketen en zorgverzekeraar CVS Health werd 2 procent hoger gezet, na een verhoging van de winstverwachting.
IBM
De fabrikant van netwerkapparatuur Juniper Networks steeg ruim 4 procent dankzij een adviesverhoging door Bank of America. Technologieconcern IBM kampte daarentegen met een verkoopadvies van UBS en zakte meer dan 4 procent.
Intel won 0,5 procent. De chipmaker heeft David Zinsner benoemd tot nieuwe financiële topman van het bedrijf. Zinsner komt van concurrent Micron Technology (min 1,4 procent), waar hij dezelfde functie vervulde.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - Vertegenwoordigers uit het Duitse bedrijfsleven bezoeken binnenkort een economisch forum in de Russische stad Sint-Petersburg, na vier jaar afwezigheid door de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.
14 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
1 dag geleden