Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street blijft voorzichtig door zorgen over recessie

Wall Street blijft voorzichtig door zorgen over recessie

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten maandag kleine koersuitslagen zien. Beleggers bleven voorzichtig door de zorgen dat de grootste economie ter wereld op een recessie afstevent door de importheffingen van president Trump. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent waarschuwde zondag dat er "geen garanties" zijn dat de Verenigde Staten aan een recessie zullen ontsnappen. Trump lijkt desondanks geen gas terug te nemen. Zo liet hij afgelopen weekend weten niet van plan te zijn uitzonderingen te maken voor handelspartners bij de importheffingen op buitenlands staal en aluminium.

Trump herhaalde ook dat er vanaf 2 april zogenoemde wederkerige importheffingen komen. Dat zijn heffingen tegen landen die zelf ook al invoertarieven op Amerikaanse producten hebben. Ook zullen er extra tarieven komen op buitenlandse auto's. De Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) verlaagde in een nieuw rapport de groeiverwachtingen voor de wereldeconomie en waarschuwde voor meer onzekerheid door de Amerikaanse handelstarieven.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,4 procent hoger op 41.648 punten. De S&P 500-index won 0,5 procent op 5665 punten en techbeurs Nasdaq klom 0,5 procent tot 17.849 punten. De drie graadmeters veerden vrijdag stevig op, maar lieten over de hele week flinke verliezen zien door de vrees voor een wereldwijde handelsoorlog. De Dow leed met 4,4 procent het grootste weekverlies sinds 2023.

Voorbeurs werd bekendgemaakt dat de Amerikaanse winkelverkopen in februari minder sterk zijn gestegen dan verwacht. Vrijdag bleek al dat Amerikaanse consumenten zich steeds meer zorgen maken over de heffingen van Trump omdat die de inflatie in de VS kunnen aanjagen. Zo zakte het consumentenvertrouwen naar het laagste niveau in meer dan twee jaar.

De aandacht gaat verder uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve, dat woensdag op het programma staat. De centrale bank zal de rente dan naar verwachting onveranderd laten.

Tesla verloor 3 procent. Analisten van de Japanse bank Mizuho verlaagden het koersdoel voor het aandeel en waarschuwden voor lagere verkopen van de elektrische autofabrikant.

Meer uit Financieel

Wall Street wacht met spanning op speech Fed-baas Powell

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag lager gesloten. Beleggers lijken bang dat Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell met de boodschap kan komen dat de rente in de VS binnenkort toch niet omlaag gaat. Daarnaast drukten tegenvallende kwartaalresultaten van winkelconcern Walmart het sentiment.

3 uur geleden
Panamese president wil dat bananenconcern Chiquita terugkomt

PANAMA (ANP/RTR) - De Panamese president José Raúl Mulino heeft felle kritiek geuit op berichten over een mogelijke rechtszaak tegen bananengigant Chiquita. Het concern ontsloeg eerder al zijn lokale dagarbeiders vanwege een staking. Mulino heeft zijn zinnen echter gezet op onderhandelingen over een terugkeer van het bedrijf naar zijn land.

4 uur geleden
Sunweb schrapt jongerenreismerk GOGO

ROTTERDAM (ANP) - Reisorganisatie Sunweb schrapt jongerenreismerk GOGO. "Na meer dan drie decennia vol legendarische feestvakanties, prachtige bestemmingen en onvergetelijke herinneringen, stopt GOGO na de zomer van 2025 met haar activiteiten", laat de onderneming weten in een persverklaring.

5 uur geleden
Gemengd slot Europese beurzen na bekrachtiging handelsdeal EU-VS

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn donderdag gemengd de handel uitgegaan. De financiële markten verwerkten onder meer de formele bekrachtiging van de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie. Beleggers keken daarnaast vooral uit naar het jaarlijkse symposium van de Federal Reserve, dat vanaf donderdag in Jackson Hole wordt gehouden. Dit alles zorgde voor een enigszins terughoudende stemming.

7 uur geleden
Amerikaanse justitie wil onderzoek instellen naar Fed-bestuurder

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie wil mogelijk een onderzoek instellen naar Fed-bestuurder Lisa Cook. Een hoge ambtenaar heeft Fed-voorzitter Jerome Powell hierover donderdag per brief geïnformeerd en hem aangemoedigd Cook uit het Fed-bestuur te verwijderen.

8 uur geleden
Europese autosector verheugd over bevestiging tariefsverlaging

BRUSSEL (ANP/RTR) - Europese autofabrikanten als Volkswagen en Renault zijn verheugd over de bevestiging dat de Verenigde Staten hun heffingen op de import van Europese auto's verlagen van 27,5 naar 15 procent. "Deze bevestiging is een positieve stap die meer zekerheid biedt voor onze industrie", laat Sigrid de Vries, directeur-generaal van de Europese autobrancheorganisatie ACEA, weten.

8 uur geleden
VNO-NCW: meer duidelijkheid, maar tarieven blijven pijnlijk

DEN HAAG (ANP) - Met de formele bekrachtiging donderdag van het handelsakkoord tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten is er in elk geval meer duidelijkheid voor ondernemers, stellen ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland.

8 uur geleden