Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street blijft dicht in verband met Labor Day

Wall Street blijft dicht in verband met Labor Day

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York blijven maandag dicht wegens Labor Day. De dag ter ere van arbeiders wordt in de Verenigde Staten altijd na het eerste weekend in september gevierd. Dinsdag wordt er weer gehandeld op Wall Street.

De Amerikaanse president Joe Biden grijpt de feestdag aan om een bezoek te brengen aan vakbonden in Pennsylvania en Wisconsin. Daar zal hij een warm pleidooi houden voor vakbonden, met het oog ook op de tussentijdse verkiezingen die later dit jaar plaatsvinden. Het is Biden er alles aan gelegen om de meerderheid in het Amerikaanse Congres te behouden.

De president zal met name zijn boodschap over georganiseerde arbeid voor het voetlicht brengen. Ook zal hij de mensen oproepen vooral trouw te blijven aan de Democratische Partij. De Republikeinen zullen in november waarschijnlijk het Huis van Afgevaardigden en misschien zelfs de Senaat in handen krijgen. De oppositiepartij wint meestal zetels bij de eerste verkiezingen na het aantreden van een nieuwe president.

Biden en zijn team hopen dat een reeks recente successen, zoals het omvangrijke klimaatplan dat door het Congres werd geloodst, zal zorgen voor een sterke opkomst onder de Democraten. Daarbij mikken ze ook op brede verontwaardiging van de kiezers over de eerdere vernietiging van het recht van vrouwen op abortus door het Hooggerechtshof.

Biden haalde voor het weekend nog hard uit naar de Republikeinse MAGA-beweging. MAGA staat voor Make America Great Again (Maak Amerika weer groots), een slogan die door oud-president Donald Trump een uitgesproken nationalistische en christelijk-conservatieve lading kreeg. Biden waarschuwde voor wat hij de extremistische MAGA-beweging van de Republikeinen noemt.

Meer uit Financieel

Macron noemt doorgaan Mercosur onaangename verrassing

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.

10 minuten geleden
Hypotheekrente daalt zeven weken op rij

AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is in de laatste week van februari voor de zevende week op rij gedaald, meldt De Hypotheekshop. De versnelling die vorige week werd ingezet, hield daarmee onverminderd aan. Daardoor kwam het belangrijkste tarief van een hypotheek van tien jaar met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) uit op 3,7 procent. Dat is de laagste stand sinds begin december.

1 uur geleden
Von der Leyen verheugd over goedkeuring Mercosur door Argentinië

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie noemt de ratificatie van het Mercosur-handelsverdrag door Argentinië en Uruguay "fantastisch nieuws". De definitieve goedkeuring door Brazilië en Paraguay verwacht de politica op korte termijn, zei ze vrijdag.

2 uur geleden
FNV-voorzitter verwacht kort kennismakingsgesprek met Jetten

HILVERSUM (ANP) - De vakbonden verwachten maandag niet lang om tafel te zitten met het nieuwe kabinet tijdens hun kennismakingsgesprek. "Ik hoop dat de koffie niet te heet is, want het wordt een kort gesprek", zei interim-voorzitter van FNV Dick Koerselman bij radioprogramma Sven op 1.

2 uur geleden
Steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen

AMSTERDAM (ANP) - In Nederland worden steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen, meldde De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag. Vorig jaar werden ruim een kwart minder valse biljetten onderschept dan een jaar eerder. Het vaakst werden nepbiljetten van 50 euro aangetroffen.

3 uur geleden
Chemieconcern BASF schrapt banen bij IT-afdeling

LUDWIGSHAFEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern BASF gaat meer banen schrappen door de aanhoudende moeilijke omstandigheden op de markt voor chemicaliën. Om meer kosten te besparen, wil de grootste chemieproducent van Europa het personeelsbestand van zijn interne IT-afdeling "aanzienlijk" terugdringen. Bij die afdeling werken ongeveer 8500 mensen.

3 uur geleden
Duitsers drinken minder wijn door economische zorgen

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers hebben het afgelopen jaar een stuk minder wijn gedronken. De consumptie daalde met 7 procent, meldt het Deutsche Weininstitut (DWI) op basis van cijfers van marktonderzoeker Nielsen. Dat komt volgens de branchevereniging doordat consumenten door de haperende economie zuiniger aan deden.

3 uur geleden