Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street blijft dicht in verband met Labor Day

Wall Street blijft dicht in verband met Labor Day

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York blijven maandag dicht wegens Labor Day. De dag ter ere van arbeiders wordt in de Verenigde Staten altijd na het eerste weekend in september gevierd. Dinsdag wordt er weer gehandeld op Wall Street.

De Amerikaanse president Joe Biden grijpt de feestdag aan om een bezoek te brengen aan vakbonden in Pennsylvania en Wisconsin. Daar zal hij een warm pleidooi houden voor vakbonden, met het oog ook op de tussentijdse verkiezingen die later dit jaar plaatsvinden. Het is Biden er alles aan gelegen om de meerderheid in het Amerikaanse Congres te behouden.

De president zal met name zijn boodschap over georganiseerde arbeid voor het voetlicht brengen. Ook zal hij de mensen oproepen vooral trouw te blijven aan de Democratische Partij. De Republikeinen zullen in november waarschijnlijk het Huis van Afgevaardigden en misschien zelfs de Senaat in handen krijgen. De oppositiepartij wint meestal zetels bij de eerste verkiezingen na het aantreden van een nieuwe president.

Biden en zijn team hopen dat een reeks recente successen, zoals het omvangrijke klimaatplan dat door het Congres werd geloodst, zal zorgen voor een sterke opkomst onder de Democraten. Daarbij mikken ze ook op brede verontwaardiging van de kiezers over de eerdere vernietiging van het recht van vrouwen op abortus door het Hooggerechtshof.

Biden haalde voor het weekend nog hard uit naar de Republikeinse MAGA-beweging. MAGA staat voor Make America Great Again (Maak Amerika weer groots), een slogan die door oud-president Donald Trump een uitgesproken nationalistische en christelijk-conservatieve lading kreeg. Biden waarschuwde voor wat hij de extremistische MAGA-beweging van de Republikeinen noemt.

Meer uit Financieel

Wall Street eindigt eerste dag van laatste week van 2025 lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag licht lager gesloten. Beleggers deden het rustig aan tijdens het begin van de laatste week van 2025. Onder andere techaandelen eindigden in de min.

4 uur geleden
Reuters: sojahandelaren willen uit ontbossingsakkoord stappen

SÃO PAULO (ANP/RTR) - Een aantal grote sojahandelaren wil een overeenkomst uit 2006 verbreken die ontbossing van het Amazone-regenwoud tegengaat. Dit melden twee ingewijden aan persbureau Reuters. De beslissing heeft volgens hen te maken met Braziliaanse belastingvoordelen die in januari worden ingetrokken.

6 uur geleden
Uitzendconcern Randstad grootste winnaar in groene AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft de eerste handelsdag na de kerstonderbreking met winst afgesloten. Uitzendconcern Randstad was met een plus van 4 procent de overtuigende koploper in de hoofdgraadmeter, die 0,5 procent hoger sloot op 946,16 punten.

8 uur geleden
Airbus krijgt miljardenorders van Chinese vliegmaatschappijen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Airbus heeft twee orders voor tientallen toestellen uit China ontvangen van in totaal 8,2 miljard dollar (ongeveer 7 miljard euro). Met de bestellingen van twee Chinese luchtvaartmaatschappijen vergroot de Europese vliegtuigbouwer zijn marktaandeel in de op een na grootste economie ter wereld.

10 uur geleden
Wall Street begint licht lager aan korte handelsweek

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen aan de laatste korte week van het jaar. Beleggers deden het rustig aan in de laatste dagen van het sterke beursjaar 2025. Op donderdag 1 januari blijft Wall Street de hele dag dicht, net als alle andere beurzen.

11 uur geleden
Saudische overheid koopt bouwconcern familie Osama bin Laden

RIYAD (ANP/RTR) - Binladin International Holding Group, het bouwconcern van de familie van Osama bin Laden, is overgenomen door de Saudische overheid. De bouwsector wordt door de regering in Riyad als cruciaal gezien bij haar inspanningen om toerisme te stimuleren en de afhankelijkheid van olie-inkomsten te verminderen.

13 uur geleden
Productie hernieuwbare energie groeide 7 procent in 2025

DEN HAAG (ANP) - De productie van hernieuwbare energie is dit jaar met 7 procent toegenomen, becijfert platform Energieopwek.nl. Tegelijkertijd werden windmolens en zonnepanelen vaker uitgezet dan een jaar eerder. Dat gebeurt vooral wanneer er stroomoverschotten zijn. Aan elektriciteitsproductie valt dan niets te verdienen en soms zit het stroomnet op die momenten simpelweg vol.

14 uur geleden