Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street blijft dicht in verband met Labor Day

Wall Street blijft dicht in verband met Labor Day

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York blijven maandag dicht wegens Labor Day. De dag ter ere van arbeiders wordt in de Verenigde Staten altijd na het eerste weekend in september gevierd. Dinsdag wordt er weer gehandeld op Wall Street.

De Amerikaanse president Joe Biden grijpt de feestdag aan om een bezoek te brengen aan vakbonden in Pennsylvania en Wisconsin. Daar zal hij een warm pleidooi houden voor vakbonden, met het oog ook op de tussentijdse verkiezingen die later dit jaar plaatsvinden. Het is Biden er alles aan gelegen om de meerderheid in het Amerikaanse Congres te behouden.

De president zal met name zijn boodschap over georganiseerde arbeid voor het voetlicht brengen. Ook zal hij de mensen oproepen vooral trouw te blijven aan de Democratische Partij. De Republikeinen zullen in november waarschijnlijk het Huis van Afgevaardigden en misschien zelfs de Senaat in handen krijgen. De oppositiepartij wint meestal zetels bij de eerste verkiezingen na het aantreden van een nieuwe president.

Biden en zijn team hopen dat een reeks recente successen, zoals het omvangrijke klimaatplan dat door het Congres werd geloodst, zal zorgen voor een sterke opkomst onder de Democraten. Daarbij mikken ze ook op brede verontwaardiging van de kiezers over de eerdere vernietiging van het recht van vrouwen op abortus door het Hooggerechtshof.

Biden haalde voor het weekend nog hard uit naar de Republikeinse MAGA-beweging. MAGA staat voor Make America Great Again (Maak Amerika weer groots), een slogan die door oud-president Donald Trump een uitgesproken nationalistische en christelijk-conservatieve lading kreeg. Biden waarschuwde voor wat hij de extremistische MAGA-beweging van de Republikeinen noemt.

Meer uit Financieel

Vertrekkend TenneT-topvrouw pleit voor nieuwe industrie aan kust

AMSTERDAM (ANP) - Vertrekkend TenneT-topvrouw Manon van Beek pleit in De Telegraaf voor nieuwe industrie aan de kust. Hoewel het stroomnet in Nederland overvol is, ziet ze op plekken waar veel windstroom van de Noordzee aan land komt juist te weinig stroomvraag.

4 uur geleden
Meer huizenkijkers bij openhuizendag makelaarsorganisatie NVM

UTRECHT (ANP) - De openhuizendag van makelaarsorganisatie NVM heeft zaterdag meer belangstellenden getrokken. Bij de deelnemende huizen kwamen ongeveer 66.000 huizenzoekers over de vloer. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in maart. Toen trok de NVM Open Huizen Dag 52.000 bezoekers.

4 uur geleden
Door laag water Rijn gestrand binnenvaartschip vaart weer

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Een Nederlands binnenvaartschip dat op een zandbank in de haven van Düsseldorf was vastgelopen door het aanhoudend lage waterpeil van de Rijn, ligt weer vlot en vaart vijf dagen te laat alsnog richting Nederland. Het schip heeft inmiddels de haven van Düsseldorf verlaten, heeft een woordvoerder van het logistieke bedrijf Mosolf gezegd tegen het Duitse persbureau dpa.

6 uur geleden
Bloomberg: Merz gaat praten met Klaas Knot over topfunctie ECB

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat praten met de twee grootste kanshebbers voor de opvolging van president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB), meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Met Klaas Knot praat hij naar verluidt ergens de komende dagen. Het gesprek met zijn grootste rivaal, voormalig president van de Spaanse centrale bank Pablo Hernández de Cos, moet in de komende weken plaatsvinden.

8 uur geleden
VS praten met Rusland over oliedeal, meldt The New York Times

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering praat met Rusland over een oliedeal waarmee miljarden dollars gemoeid zijn, meldt The New York Times zaterdag op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is zo'n mogelijke deal onderdeel van de Amerikaanse onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne.

9 uur geleden
Justitie VS heropent strafrechtelijk onderzoek oud-Fed-baas niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heropent het strafrechtelijk onderzoek naar oud-voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve niet. Onlangs werd het voormalige centralebankhoofd in een rapport grotendeels vrijgepleit van beschuldigingen rond kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van het Fed-gebouw in Washington. President Donald Trump drong er echter op aan dat justitie opnieuw naar de zaak zou kijken.

11 uur geleden
Problemen met nieuwe iPhone bij sommige Amerikaanse klanten

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat "een klein aantal" Amerikaanse klanten met de nieuwe iPhone 18 Pro Max hun toestel moet laten vervangen. Door een bug verloren deze klanten met een abonnement bij telecombedrijf AT&T hun mobiele verbinding.

12 uur geleden