Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street beperkt schade na flinke daling aan begin handelsdag

Wall Street beperkt schade na flinke daling aan begin handelsdag

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen in New York zijn wisselend gesloten na een tumultueuze handelsdag. Door aanhoudende rentevrees onder beleggers werden de grote beursgraadmeters aanzienlijk lager gezet, maar in het tweede deel van de handelsdag werd de schade alsnog beperkt. Techbeurs Nasdaq boog een verlies van 2,7 procent alsnog om in een kleine winst. Gamesbedrijf Zynga stond in de belangstelling omdat het overgenomen wordt door branchegenoot Take-Two Interactive.

Beleggers zijn sinds vorige week in de grip van de rentevrees toen uit de notulen van de Federal Reserve bleek dat de Amerikaanse centrale bank indien nodig de rente sneller wil verhogen dan eerder gedacht. Het Amerikaanse banenrapport gaf vrijdag meer redenen om te vrezen voor een snelle renteverhoging en nu kijkt men uit naar het inflatiecijfer over december, dat op woensdag verschijnt. Een dag eerder spreekt Fed-president Jerome Powell al in het Congres bij de hoorzitting voor zijn herbenoeming.

Die rentevrees zette de beurzen stukken lager, maar uiteindelijk zorgden koopjesjagers voor een wat minder negatief beeld. Uiteindelijk sloten de Dow-Jonesindex en de breed samengestelde S&P 500 nog op verlies. De Dow Jones ging 0,5 procent omlaag tot 36.068,87 punten en de S&P 500 verloor 0,1 procent tot 4670,30 punten. Techbeurs Nasdaq ging met een winst van 0,1 procent de dag uit op 14.942,83 punten.

Zygna

Zynga steeg meer dan 40 procent. Het bedrijf achter het bekende spel FarmVille wordt voor 12,7 miljard dollar overgenomen door branchegenoot Take-Two Interactive (min 13,1 procent).

Lululemon zakte 1,9 procent. De verkoper van de sportkleding waarschuwde dat de omzet en winst in het vierde kwartaal aan de onderkant van de eerdere verwachtingen zullen uitkomen. Volgens topman Calvin McDonald kampte het bedrijf met de gevolgen van de opmars van de omikronvariant.

Beyond Meat

Beyond Meat daalde 2,8 procent. Pizza Hut zet de Italian Sausage Crumbles van de producent van veganistische vleesvervangers op het menu in al zijn vestigingen in Canada.

Tesla steeg 3 procent. De maker van elektrische auto's mag nog eens 2000 carosserieën bouwen in zijn nieuwe fabriek in Berlijn voordat die officieel goedgekeurd wordt voor gebruik. Ook sloot Tesla een contract af voor de levering van nikkel met Talon Metals.

De euro was 1,1327 dollar waard, tegen 1,1324 dollar bij de slotbel in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent minder op 78,38 dollar. Brentolie werd 1 procent goedkoper op 80,92 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Air France-KLM zakt op beurs na onrust Midden-Oosten, Shell wint

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM behoorde maandag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Ook andere grote luchtvaartmaatschappijen stonden onder druk door de annuleringen van veel vluchten in het Midden-Oosten en de sterk gestegen brandstofprijzen. Olie- en gasproducenten als Shell profiteerden daarentegen van de forse opmars van de olie- en gasprijzen die volgden op de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. Air France-KLM zakte bijna 10 procent en Shell klom 6,5 procent.

19 minuten geleden
Bedrijfsomstandigheden Nederlandse industrie licht verbeterd

ZEIST (ANP) - De bedrijfsomstandigheden in de Nederlandse industrie zijn in februari licht verbeterd met een iets sterkere groei van de bedrijvigheid dan een maand eerder. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van haar maandelijkse meting naar de industriële activiteit. Die meting werd gedaan voor de aanvallen op Iran.

58 minuten geleden
Steeds vaker ondersteuning nodig om onvolledige AOW aan te vullen

AMSTELVEEN (ANP) - Nederland telt steeds meer ouderen die aanvullende inkomensondersteuning ontvangen omdat ze geen volledige AOW krijgen. De Sociale Verzekeringsbank (SVB) voorziet komende jaren een toename met ruim de helft. In 2040 gaat het volgens de organisatie waarschijnlijk om 94.000 huishoudens op een AOW-bevolking van ongeveer 4,6 miljoen mensen.

1 uur geleden
Europese gasprijs stijgt met 25 procent door onrust Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is maandag met 25 procent gestegen door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran en de Iraanse vergeldingsacties. Vooral het stilleggen van de scheepvaart door de Straat van Hormuz drijft de prijs van de brandstof op. Ongeveer een vijfde van het vloeibaar gemaakte aardgas (lng) in de wereld, voornamelijk uit Qatar, wordt via die zeestraat verscheept.

1 uur geleden
Ruim 2 procent meer omzet voor Nederlandse detailhandel

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse detailhandel heeft in januari 2,2 procent meer omzet gedraaid dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het verkoopvolume, dus de hoeveelheid verkochte producten, nam daarbij met 1,2 procent toe. De rest van de omzetgroei kwam door hogere verkoopprijzen.

1 uur geleden
Bank: gasprijs kan verdubbelen als Straat Hormuz maand uitvalt

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Europese aardgasprijzen kunnen meer dan verdubbelen als de scheepvaart door de Straat van Hormuz een maand lang wordt stilgelegd. Dat stellen deskundigen van de Amerikaanse bank Goldman Sachs nadat groot scheepvaartverkeer in de belangrijke zeestraat vrijwel tot stilstand is gekomen door de aanvallen rond Iran.

1 uur geleden
Aziatische beurzen overwegend omlaag door onrust in Midden-Oosten

TOKIO (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen gingen maandag overwegend omlaag na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran, waarbij de hoogste Iraanse leider ayatollah Khamenei werd gedood. Vooral luchtvaartmaatschappijen stonden onder druk door de annuleringen van veel vluchten in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Olieproducenten wonnen juist terrein.

1 uur geleden