Wall Street begint week met winstbeurt
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag de weg naar boven weer ingeslagen. Na een verliesdag op vrijdag werd de opgaande lijn van de drie dagen daarvoor weer opgepakt. Beleggers op Wall Street zijn weer wat positiever gestemd nu een steunpakket van de Amerikaanse overheid door het Congres is gekomen. President Donald Trump maakte zondag wel bekend dat de regels voor het behouden van "sociale afstand" tot elkaar tot 30 april van kracht blijven in de Verenigde Staten.
De Dow-Jonesindex sloot 3,2 procent hoger op 22.327,48 punten. De brede S&P 500 steeg 3,4 procent tot 2626,65 punten en technologiegraadmeter Nasdaq klom 3,6 procent tot 7774,15 punten.
Trump verwacht de piek in het aantal dagelijkse doden in de VS door het coronavirus over twee weken. Hij denkt dat het land rond 1 juni "op weg is naar herstel". Eerder hoopte hij dat tegen Pasen het ergste voorbij zou zijn. Trump zette vrijdag nog zijn handtekening onder de wet waarin het steunpakket van 2200 miljard dollar om de Amerikaanse economie te ondersteunen in de crisis is geregeld.
Klein en draagbaar
Medisch bedrijf Abbott Laboratories maakte een koerssprong van 6,4 procent. Abbott kwam met een test voor het coronavirus die binnen 5 minuten kan bepalen of iemand is besmet. De test is klein en draagbaar. Het bedrijf wil per 1 april dagelijks 50.000 stuks gaan leveren.
Branchegenoot Johnson & Johnson (J&J) kondigde aan in september met testen bij proefpersonen te beginnen met een experimenteel vaccin tegen het coronavirus. Dat zou dan begin 2021 beschikbaar moeten zijn voor zorgverleners, aldus de farmaceut. Het aandeel J&J won 8 procent.
Werknemers
Zakenbank Jefferies (min 2,4 procent) kwam met het nieuws dat financieel directeur Peg Broadbent op 56-jarige leeftijd is overleden aan gevolgen van het coronavirus.
Warenhuisconcern Macy's (min 2,9 procent) stuurt het merendeel van zijn 130.000 werknemers tijdelijk naar huis. Het bedrijf verloor veel omzet nu alleen de webwinkel nog open is en snijdt daarom in de kosten.
De euro was 1,1043 dollar waard, tegen 1,1029 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 6,2 procent goedkoper op 20,17 dollar. Brentolie kostte 9,3 procent minder op 22,61 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag met verliezen begonnen aan de nieuwe handelsweek. Dat kwam onder meer door hernieuwde zorgen bij beleggers dat de inflatie verder wordt aangejaagd nu de olieprijzen weer stijgen. Daarnaast zijn beurshandelaren voorzichtig in afwachting van cijfers over de Amerikaanse inflatie en het belangrijke banenrapport van de overheid die deze week naar buiten komen.
32 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Deze kerst laten mensen zich bij het online zoeken naar cadeaus vooral adviseren door chatbots zoals ChatGPT. Dat blijkt uit onderzoek van Adobe Analytics naar het koopgedrag van consumenten in de Verenigde Staten.
36 minuten geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De belangrijke oost-westelijke pijpleiding in Saudi-Arabië is weer in gebruik genomen door staatsolieconcern Saudi Aramco voor de export van ruwe olie. Dat meldt persbureau Bloomberg. Aramco was vorige week al begonnen met het opstarten van de pijpleiding door druk op te bouwen. Nu stroomt er dus ook weer olie door de pijpleiding voor de export naar het buitenland, aldus Bloomberg.
2 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Meer dan een kwart van alle werknemers in Duitsland heeft een migratieachtergrond. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis op basis van cijfers over vorig jaar. In sommige sectoren geldt dat een meerderheid van de werknemers een migratieachtergrond heeft.
2 uur geledenKEULEN (ANP) - De waterstanden van de Rijn in Duitsland zijn maandag verder gezakt. Scheepvaart op de belangrijke vaarweg wordt daardoor verder verstoord. Het waterpeil bij Keulen bereikte een nieuw laagterecord en lijkt deze week nog verder te dalen. Bij Kaub, een belangrijk knelpunt in de Rijn, zakt het waterpeil later deze week zelfs onder nul.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Claimorganisatie EUclaim maakt een doorstart via een overname door het Amsterdamse Yource. EUclaim biedt hulp aan gedupeerde vliegtuigpassagiers en helpt hen bij het terugkrijgen van geld bij uitval van vluchten en vertragingen. Bij de overname behoudt EUclaim zijn eigen naam en eigen website.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine heeft maandag opnieuw een recordhoogte bereikt. De prijs is heel licht gestegen en heeft daarmee het record van zaterdag verder aangescherpt, blijkt uit gegevens van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.
6 uur geleden