Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street begint voorzichtig na zware verliesbeurt

Wall Street begint voorzichtig na zware verliesbeurt

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag niet ver van hun plek gekomen na de forse verliesbeurt een dag eerder. Beleggers kauwden nog na op de notulen van de laatste beleidsvergadering van de Federal Reserve, waaruit bleek dat de rente in de Verenigde Staten mogelijk sneller dan verwacht zal worden verhoogd.

De Amerikaanse centrale bank maakte bij de vergadering in december al bekend dat de coronasteun versneld zal worden afgebouwd en dat de beleidsbepalers tot wel drie renteverhogingen voorzien dit jaar. Uit de notulen bleek echter dat de rente mogelijk al eerder in het jaar zal worden opgeschroefd als de inflatie hoog blijft en de economie blijft groeien. Ook zou de Fed staatsobligaties en andere leningen, die eerder juist werden opgekocht om de economie te steunen, weer willen verkopen om de balans te verlichten.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een fractie lager op 36.386,10 punten. De brede S&P 500 won 0,3 procent tot 4.714,40 punten.

Techbedrijven

Techbedrijven krabbelden iets op na de stevige verliesbeurt van woensdag. Ze kwamen onder druk te staan doordat beleggingen in deze snelgroeiende bedrijven minder aantrekkelijk worden bij stijgende rentetarieven. De Nasdaq won 0,3 procent tot 15.157,62 punten. De techgraadmeter kelderde een dag eerder ruim 3 procent. Dat was het grootste dagverlies sinds maart vorig jaar.

De Amerikaanse banken, die profiteren van hogere rentetarieven, werden hoger gezet. Bank of America, Citigroup en Wells Fargo stegen tot 2,4 procent.

Olieproducenten

Royal Caribbean en Norwegian Cruise Line wonnen respectievelijk 2,2 en 2,8 procent, ondanks annuleringen van reizen vanwege de opmars van de omikronvariant.

Olieproducenten wonnen terrein dankzij de hogere olieprijzen. Marathon Oil won en Occidental Petroleum klommen rond de 5 procent en Exxon Mobil steeg 2,4 procent.

Coinbase

De winkelketen voor huishoudelijke artikelen Bed, Bath & Beyond won bijna 19 procent aan beurswaarde door meevallende winstmarges in het afgelopen kwartaal. Drogisterijketen Walgreens Boots Alliance zakte 2,2 procent na de bekendmaking van zijn resultaten.

Cryptobeurs Coinbase zakte 0,3 procent ondanks een adviesverhoging door Bank of America.

De euro was 1,1324 dollar waard, tegen 1,1331 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,5 procent meer op 79,86 dollar. Brentolie werd 2,2 procent duurder op 82,57 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Noors melkbedrijf stopt met 'Nederlands' middel tegen methaan

OSLO (ANP/AFP) - De grootste inkoper van melk in Noorwegen stopt voorlopig met het gebruik van het middel Bovaer, dat de methaanuitstoot van koeien verlaagt. Norske Melkeravare doet dit uit voorzorg na klachten uit Denemarken over het supplement. Volgens het bedrijf zijn er echter geen aanwijzingen dat het middel van het Nederlands-Zwitserse dsm-firmenich schadelijk is.

33 minuten geleden
ABN AMRO winnaar op Damrak na overname NIBC

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO mocht zich woensdag de winnaar noemen bij de hoofdfondsen in Amsterdam. Het bankconcern kondigde aan zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank over te nemen voor ongeveer 960 miljoen euro. Ook kwam ABN AMRO met cijfers. Beleggers zetten het aandeel 2,7 procent hoger.

45 minuten geleden
Fed-kopstuk Raphael Bostic kondigt vertrek aan

ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - Een kopstuk binnen de Amerikaanse Federal Reserve heeft aangekondigd eind februari op te stappen. Raphael Bostic, president van de regionale Fed in Atlanta, legt aan het einde van zijn huidige termijn zijn functie neer.

1 uur geleden
Chipmaker AMD stijgt op Wall Street na sterke vooruitzichten

NEW YORK (ANP) - Advanced Micro Devices (AMD) behoorde woensdag tot de winnaars op de beurzen in New York. De chipproducent liet tijdens een investeerdersdag weten de komende jaren flink te blijven groeien dankzij de sterke vraag naar zijn datacenterproducten. Topvrouw Lisa Su rekent op een jaarlijkse omzetgroei van gemiddeld ruim 35 procent in de komende drie tot vijf jaar en een verdrievoudiging van de winst. Het aandeel steeg ruim 7 procent.

2 uur geleden
Bird wil CM.com niet via vijandige weg overnemen

AMSTERDAM (ANP) - De aanbieder van communicatiesoftware Bird wil branchegenoot CM.com niet via de vijandige weg overnemen. Onlangs wezen bestuurders van CM.com het bod van bijna 166 miljoen euro af. Bird-topman Robert Vis ziet geen heil in een aanpak waarbij hij het bestuur van CM.com passeert en aandeelhouders direct benadert met zijn overnamevoorstel.

2 uur geleden
Winstsprong Tata Steel door herstel Nederlandse activiteiten

MUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Indiase staalconcern Tata Steel heeft de winst in het afgelopen kwartaal ruim verdrievoudigd, vooral door sterke prestaties van de Nederlandse tak. Ook lagere grondstofprijzen voor de productie van staal stuwden de winst.

3 uur geleden
Rusland gaat voor het eerst leningen in Chinees geld uitgeven

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland gaat in december voor het eerst staatsleningen uitgeven die zijn geprijsd in de Chinese munteenheid, de yuan. Dat maakte het Russische ministerie van Financiën woensdag bekend. De stap geeft de toenemende economische verstrengeling tussen Rusland en China aan doordat Rusland kampt met westerse sancties door de oorlog in Oekraïne.

7 uur geleden