Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street begint voorzichtig na zware verliesbeurt

Wall Street begint voorzichtig na zware verliesbeurt

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag niet ver van hun plek gekomen na de forse verliesbeurt een dag eerder. Beleggers kauwden nog na op de notulen van de laatste beleidsvergadering van de Federal Reserve, waaruit bleek dat de rente in de Verenigde Staten mogelijk sneller dan verwacht zal worden verhoogd.

De Amerikaanse centrale bank maakte bij de vergadering in december al bekend dat de coronasteun versneld zal worden afgebouwd en dat de beleidsbepalers tot wel drie renteverhogingen voorzien dit jaar. Uit de notulen bleek echter dat de rente mogelijk al eerder in het jaar zal worden opgeschroefd als de inflatie hoog blijft en de economie blijft groeien. Ook zou de Fed staatsobligaties en andere leningen, die eerder juist werden opgekocht om de economie te steunen, weer willen verkopen om de balans te verlichten.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een fractie lager op 36.386,10 punten. De brede S&P 500 won 0,3 procent tot 4.714,40 punten.

Techbedrijven

Techbedrijven krabbelden iets op na de stevige verliesbeurt van woensdag. Ze kwamen onder druk te staan doordat beleggingen in deze snelgroeiende bedrijven minder aantrekkelijk worden bij stijgende rentetarieven. De Nasdaq won 0,3 procent tot 15.157,62 punten. De techgraadmeter kelderde een dag eerder ruim 3 procent. Dat was het grootste dagverlies sinds maart vorig jaar.

De Amerikaanse banken, die profiteren van hogere rentetarieven, werden hoger gezet. Bank of America, Citigroup en Wells Fargo stegen tot 2,4 procent.

Olieproducenten

Royal Caribbean en Norwegian Cruise Line wonnen respectievelijk 2,2 en 2,8 procent, ondanks annuleringen van reizen vanwege de opmars van de omikronvariant.

Olieproducenten wonnen terrein dankzij de hogere olieprijzen. Marathon Oil won en Occidental Petroleum klommen rond de 5 procent en Exxon Mobil steeg 2,4 procent.

Coinbase

De winkelketen voor huishoudelijke artikelen Bed, Bath & Beyond won bijna 19 procent aan beurswaarde door meevallende winstmarges in het afgelopen kwartaal. Drogisterijketen Walgreens Boots Alliance zakte 2,2 procent na de bekendmaking van zijn resultaten.

Cryptobeurs Coinbase zakte 0,3 procent ondanks een adviesverhoging door Bank of America.

De euro was 1,1324 dollar waard, tegen 1,1331 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,5 procent meer op 79,86 dollar. Brentolie werd 2,2 procent duurder op 82,57 dollar per vat.

Meer uit Financieel

KLM mijdt luchtruimen in Midden-Oosten om geopolitieke situatie

AMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.

12 minuten geleden
Honderden vluchten geschrapt in VS om verwachte sneeuwstorm

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.

42 minuten geleden
Zilverprijs voor het eerst boven 100 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.

1 uur geleden
CSG wint flink bij beursdebuut, Nestlé zakt om babyvoedingzorgen

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.

3 uur geleden
EU schort vergeldingsheffingen voor Amerikaanse producten weer op

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.

3 uur geleden
FNV vreest voor toekomst Douwe Egberts-fabriek in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV vreest voor de toekomst van de koffiefabriek van Douwe Egberts in Utrecht. Medewerkers klagen dat de productie al lange tijd daalt en krijgen volgens de vakbond geen toekomstperspectief van moederbedrijf JDE Peet's. Anderhalve week geleden werd het verlies van enkele tientallen banen aangekondigd, maar de angst is dat het daar niet bij zal blijven.

4 uur geleden
Frankrijk onderzoekt dood twee baby's die Nestlé-voeding kregen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG/RTR/BELGA) - Franse autoriteiten onderzoeken het overlijden van een tweede baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken. In de babyvoeding zat mogelijk de bacterie Bacillus cereus, die heftig braken en diarree kan veroorzaken. Of de dood van de baby's daadwerkelijk is veroorzaakt door de betrokken producten, is niet vastgesteld.

4 uur geleden