Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street begint voorzichtig na zware verliesbeurt

Wall Street begint voorzichtig na zware verliesbeurt

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag niet ver van hun plek gekomen na de forse verliesbeurt een dag eerder. Beleggers kauwden nog na op de notulen van de laatste beleidsvergadering van de Federal Reserve, waaruit bleek dat de rente in de Verenigde Staten mogelijk sneller dan verwacht zal worden verhoogd.

De Amerikaanse centrale bank maakte bij de vergadering in december al bekend dat de coronasteun versneld zal worden afgebouwd en dat de beleidsbepalers tot wel drie renteverhogingen voorzien dit jaar. Uit de notulen bleek echter dat de rente mogelijk al eerder in het jaar zal worden opgeschroefd als de inflatie hoog blijft en de economie blijft groeien. Ook zou de Fed staatsobligaties en andere leningen, die eerder juist werden opgekocht om de economie te steunen, weer willen verkopen om de balans te verlichten.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een fractie lager op 36.386,10 punten. De brede S&P 500 won 0,3 procent tot 4.714,40 punten.

Techbedrijven

Techbedrijven krabbelden iets op na de stevige verliesbeurt van woensdag. Ze kwamen onder druk te staan doordat beleggingen in deze snelgroeiende bedrijven minder aantrekkelijk worden bij stijgende rentetarieven. De Nasdaq won 0,3 procent tot 15.157,62 punten. De techgraadmeter kelderde een dag eerder ruim 3 procent. Dat was het grootste dagverlies sinds maart vorig jaar.

De Amerikaanse banken, die profiteren van hogere rentetarieven, werden hoger gezet. Bank of America, Citigroup en Wells Fargo stegen tot 2,4 procent.

Olieproducenten

Royal Caribbean en Norwegian Cruise Line wonnen respectievelijk 2,2 en 2,8 procent, ondanks annuleringen van reizen vanwege de opmars van de omikronvariant.

Olieproducenten wonnen terrein dankzij de hogere olieprijzen. Marathon Oil won en Occidental Petroleum klommen rond de 5 procent en Exxon Mobil steeg 2,4 procent.

Coinbase

De winkelketen voor huishoudelijke artikelen Bed, Bath & Beyond won bijna 19 procent aan beurswaarde door meevallende winstmarges in het afgelopen kwartaal. Drogisterijketen Walgreens Boots Alliance zakte 2,2 procent na de bekendmaking van zijn resultaten.

Cryptobeurs Coinbase zakte 0,3 procent ondanks een adviesverhoging door Bank of America.

De euro was 1,1324 dollar waard, tegen 1,1331 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,5 procent meer op 79,86 dollar. Brentolie werd 2,2 procent duurder op 82,57 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Unilever steekt 270 miljoen dollar in nieuw innovatiecentrum VS

LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.

40 minuten geleden
AEX sluit licht lager, bouwbedrijf BAM uitblinker op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.

3 uur geleden
Geschil met brandstofleverancier reden voor uitwijken vlucht KLM

SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.

4 uur geleden
Dell schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.

5 uur geleden
Supers en A-merken zetten met WK-campagnes in op thuisbeleving

DEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.

6 uur geleden
Duitse inflatie koelt af door brandstofkorting aan de pomp

WIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.

6 uur geleden
Nieuwe ov-pas ook in winkels te koop

AMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.

9 uur geleden