Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street begint tweede kerstdag in de plus

Wall Street begint tweede kerstdag in de plus

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine winsten geopend. Beleggers op Wall Street staat vermoedelijk een rustige sessie te wachten. De handel is tweede kerstdag traditiegetrouw dun door een gebrek van impulsen uit Europa, waar de beurzen nog gesloten zijn. In Azië zaten de graadmeters in de lift.

De Dow-Jonesindex stond kort na de openingsbel 0,1 procent hoger op 28.545 punten. De S&P 500 won 0,2 procent tot 3230 punten en schermenbeurs Nasdaq kreeg er ook 0,2 procent bij, op 8973 punten.

De financiële markten blijven gespitst op ontwikkelingen in de handelsgesprekken tussen China en de Verenigde Staten. De Amerikaanse houding ten opzichte van Chinese bedrijven, waarvan er vele om politieke redenen op een zwarte lijst staan, zijn volgens het Chinese ministerie van handel nog steeds een pijnpunt in de gesprekken. Momenteel worden de nodige procedures doorlopen alvorens een handtekening onder een akkoord kan.

Qiagen

De Nederlands-Duitse biotechnoloog Qiagen ging in de eerste handelsminuten ruim 26 procent omlaag. Het bedrijf, dat ook een notering heeft in New York, kondigde aan solo verder te willen. Eerder werden gesprekken gevoerd met potentiële kopers.

Ook juweliersketen Tiffany was in het nieuws. Het bedrijf maakte bekend in de periode voorafgaand aan kerst meer omzet te hebben gedraaid. Daarmee toonde de keten iets van herstel na de omzetdaling in de eerste drie kwartalen van het jaar mede door de onrust in Hongkong en mindere uitgaven door toeristen in de VS. Het aandeel ging een fractie omhoog.

Meer uit Financieel

PostNL verhoogt postzegelprijs verder naar 1,52 euro

DEN HAAG (ANP) - Postzegels worden volgend jaar opnieuw duurder. Een normale postzegel kost per 1 januari 1,52 euro, heeft PostNL bekendgemaakt. Nu kost een postzegel nog 1,40 euro. De verhoging past volgens het bedrijf binnen de ruimte die PostNL jaarlijks krijgt om de posttarieven aan te passen.

15 minuten geleden
Schiphol: minder geluidshinder in 2027 door stillere vliegtuigen

SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol verwacht volgend jaar minder geluidshinder door een verdere toename van de inzet van stillere vliegtuigen. Volgens Schiphol zal volgend jaar circa 45 procent van de vluchten worden uitgevoerd met vliegtuigen uit de stilste categorieën. Daarmee zet de trend van minder vliegtuiggeluid verder door in 2027, aldus Schiphol.

29 minuten geleden
Koelingsproblemen in supermarkten spelen in meer Europese landen

DUBLIN (ANP) - Ook supermarkten in Ierland en Estland hebben last van een cyberaanval op koelingssystemen. Dat melden Ierse en Estse media. Supermarkten moeten vanwege de gehackte vriezers en koelkasten eten weggooien. In België en Zweden blijken meer supermarktketens getroffen.

48 minuten geleden
Boekingen vakantiewoningen in Parijs flink lager na rellen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Boekingen voor vakantiewoningen in Parijs bij Airbnb, Booking.com en andere verhuurplatformen zijn flink gedaald door de gewelddadige straatprotesten in de Franse hoofdstad van de afgelopen tijd. Dat meldt data-analysebedrijf AirDNA, dat is gespecialiseerd in onderzoek naar de verhuur van vakantieaccommodaties.

49 minuten geleden
Supermarkten Albert Heijn hebben geen last van vriezerhack

ZAANDAM (ANP) - Vriezers en koelkasten in supermarkten van Albert Heijn zijn niet gehackt, laat een woordvoerder van de supermarktketen desgevraagd weten. Delhaize, de Belgische zusterketen van Albert Heijn, heeft sinds maandag last van een "IT-incident" bij koelinstallaties en daardoor lopen de temperaturen in vriezers op. Ook andere Belgische supermarkten zijn getroffen, net als winkels in Zweden.

1 uur geleden
Binance-gebruikers halen miljarden weg bij cryptobeurs na aanval

LONDEN (ANP) - Binance-gebruikers hebben inmiddels miljarden dollars onttrokken aan hun accounts op de cryptobeurs, die vorige week het slachtoffer werd van een aanval waarbij 6,3 miljard dollar is buitgemaakt.

1 uur geleden
Terugval in aantal hypotheekaanvragen, mogelijk door hogere rente

DE MEERN (ANP) - Het aantal hypotheekaanvragen in Nederland is vorige maand fors gedaald, volgt uit cijfers van het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Mogelijk speelt de verhoging van hypotheekrentes hierbij een rol.

2 uur geleden