Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street begint positief aan verkorte handelsweek

Wall Street begint positief aan verkorte handelsweek

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winsten begonnen aan een verkorte handelsweek. Wall Street blijft donderdag dicht voor de staatsbegrafenis van oud-president Jimmy Carter. Het is dan een dag van nationale rouw in de Verenigde Staten. Vrijdag komt het banenrapport van de Amerikaanse overheid, wat een belangrijke rol speelt bij het rentebeleid van de Federal Reserve.

Tot de winnaars in de vroege handel behoorden onder meer de chipfondsen Nvidia, Broadcom, Advanced Micro Devices (AMD) en Micron Technology met plussen tot 7,4 procent, geholpen door sterke omzetcijfers van het Taiwanese chipbedrijf Foxconn.

Handelaren verwerkten verder het bericht dat medewerkers van aankomend president Donald Trump zijn plannen voor "universele" invoerheffingen lijken af te zwakken. Volgens de krant The Washington Post wordt achter de schermen gekeken naar heffingen die voor elk land zouden gelden, maar alleen voor cruciale importen. Trump heeft gezegd dat de berichtgeving van de krant niet klopt. Hij pleitte eerder nog voor heffingen van 10 tot 20 procent.

Renteverlagingen Fed

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,3 procent hoger op 42.882 punten. De brede S&P 500 steeg 0,9 procent tot 5994 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq won 1,3 procent tot 19.883 punten.

Woensdag worden de notulen van de meest recente beleidsvergadering van de Fed gepubliceerd. De centrale bank verlaagde vorige maand opnieuw de rente met een kwart procentpunt, maar zei wel dat voor dit jaar nu wordt gerekend op twee verlagingen, terwijl eerder werd uitgegaan van vier verlagingen. De Fed neemt eind deze maand een nieuw rentebesluit.

Overnameplannen US Steel

Vliegtuigbouwer Boeing profiteerde van een verhoging van het beleggingsadvies door de Britse bank Barclays en werd 1,7 procent meer waard. Boeing heeft een zeer moeilijk jaar achter de rug door een reeks technische mankementen met zijn vliegtuigen en een langdurige staking van fabrieksarbeiders. Volgens Barclays zou er dit jaar herstel moeten zijn.

US Steel (plus 4 procent) kon opnieuw op belangstelling rekenen. Het staalbedrijf stapt samen met Nippon Steel naar de rechter nadat president Joe Biden vrijdag een overname van het bedrijf door de Japanners formeel had geblokkeerd. Ze willen dat besluit nu juridisch aanvechten. Vrijdag verloor US Steel nog flink door de blokkade van de overname.

Meer uit Financieel

Inflatiezorgen drukken de stemming op aandelenbeurs Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag licht lager aan de handelsdag begonnen. Zorgen over de toenemende inflatie houden beleggers bezig, wat een dag eerder ook al duidelijk werd op Wall Street. Daar eindigden de belangrijkste graadmeters toen lager, gevoed door de zorg dat sterke prijsstijgingen ook voor hogere rentes zullen zorgen.

35 minuten geleden
Huurders klagen vaker over lekkages, vochtproblemen en schimmel

DEN HAAG (ANP) - De Huurcommissie heeft vorig jaar gemiddeld meer dan honderd bouwkundige onderzoeken per week uitgevoerd, 17 procent meer dan in 2024. Daarbij klaagden huurders steeds vaker over onder meer schimmel, lekkages en tocht, staat in het jaarverslag van de instantie die huurgeschillen beslecht.

1 uur geleden
IEA: verkoop elektrische auto's wereldwijd richting recordhoogte

PARIJS (ANP) - De verkoop van elektrische auto's wereldwijd ligt op koers om opnieuw een recordhoogte te bereiken. Dat zegt het Internationale Energieagentschap (IEA) in een onderzoek. Naar verwachting zullen er 23 miljoen elektrische auto's worden verkocht in 2026.

1 uur geleden
Staking op komst bij Samsung, vrees voor economische gevolgen

SEJONG (ANP/RTR) - Tienduizenden werknemers van Samsung dreigen te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. De vakbond van het bedrijf in Zuid-Korea heeft plannen waarbij 48.000 personeelsleden het werk achttien dagen neerleggen. Vanwege het grote belang van Samsung wordt gevreesd voor schade aan de economie.

1 uur geleden
Mercedes toont elektrische sportauto met geluid van brullende V8

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Mercedes-Benz heeft een elektrische sportwagen onthuld die klinkt als een brullende V8-benzinemotor, maar wordt aangedreven door drie krachtige elektromotoren. Daarmee richt de autofabrikant zich op kopers die de elektrische modellen van het merk tot nu toe links lieten liggen.

1 uur geleden
EU bereikt voorlopig akkoord over afronding handelsakkoord met VS

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Europese Unie heeft een voorlopig akkoord bereikt over wetgeving om invoerrechten op Amerikaanse goederen af ​​te schaffen. Dit is een belangrijk onderdeel van het handelsakkoord dat afgelopen juli met Washington werd gesloten.

1 uur geleden
Inflatie loopt verder op tot 2,8 procent

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in april 2,8 procent duurder geworden dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het inflatiecijfer is hetzelfde als bij een eerdere snelle raming.

2 uur geleden