Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street begint positief aan verkorte handelsweek

Wall Street begint positief aan verkorte handelsweek

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winsten begonnen aan een verkorte handelsweek. Wall Street blijft donderdag dicht voor de staatsbegrafenis van oud-president Jimmy Carter. Het is dan een dag van nationale rouw in de Verenigde Staten. Vrijdag komt het banenrapport van de Amerikaanse overheid, wat een belangrijke rol speelt bij het rentebeleid van de Federal Reserve.

Tot de winnaars in de vroege handel behoorden onder meer de chipfondsen Nvidia, Broadcom, Advanced Micro Devices (AMD) en Micron Technology met plussen tot 7,4 procent, geholpen door sterke omzetcijfers van het Taiwanese chipbedrijf Foxconn.

Handelaren verwerkten verder het bericht dat medewerkers van aankomend president Donald Trump zijn plannen voor "universele" invoerheffingen lijken af te zwakken. Volgens de krant The Washington Post wordt achter de schermen gekeken naar heffingen die voor elk land zouden gelden, maar alleen voor cruciale importen. Trump heeft gezegd dat de berichtgeving van de krant niet klopt. Hij pleitte eerder nog voor heffingen van 10 tot 20 procent.

Renteverlagingen Fed

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,3 procent hoger op 42.882 punten. De brede S&P 500 steeg 0,9 procent tot 5994 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq won 1,3 procent tot 19.883 punten.

Woensdag worden de notulen van de meest recente beleidsvergadering van de Fed gepubliceerd. De centrale bank verlaagde vorige maand opnieuw de rente met een kwart procentpunt, maar zei wel dat voor dit jaar nu wordt gerekend op twee verlagingen, terwijl eerder werd uitgegaan van vier verlagingen. De Fed neemt eind deze maand een nieuw rentebesluit.

Overnameplannen US Steel

Vliegtuigbouwer Boeing profiteerde van een verhoging van het beleggingsadvies door de Britse bank Barclays en werd 1,7 procent meer waard. Boeing heeft een zeer moeilijk jaar achter de rug door een reeks technische mankementen met zijn vliegtuigen en een langdurige staking van fabrieksarbeiders. Volgens Barclays zou er dit jaar herstel moeten zijn.

US Steel (plus 4 procent) kon opnieuw op belangstelling rekenen. Het staalbedrijf stapt samen met Nippon Steel naar de rechter nadat president Joe Biden vrijdag een overname van het bedrijf door de Japanners formeel had geblokkeerd. Ze willen dat besluit nu juridisch aanvechten. Vrijdag verloor US Steel nog flink door de blokkade van de overname.

Meer uit Financieel

Qatar stopt met productie lng door aanvallen Iran

DOHA (ANP/AFP) - Qatar stopt voorlopig met de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) vanwege de aanvallen op energiefaciliteiten door Iran. Qatar is een belangrijke leverancier van lng aan Europa.

11 minuten geleden
Ondernemingskamer stelt twee onderzoekers aan in zaak Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft twee onderzoekers aangesteld om het onderzoek naar Nexperia te starten. Dit is de nieuwste stap in het juridische geschil tussen het Europese management van de Nijmeegse chipmaker en zijn Chinese eigenaar Wingtech.

27 minuten geleden
ING: eurozone kwetsbaarste regio bij langdurig conflict met Iran

AMSTERDAM (ANP) - De economie van de eurozone zal van alle grote economieën ter wereld het hardst worden getroffen door een langdurig conflict tussen de Verenigde Staten en Iran, meldt ING in een rapport. Dat komt volgens de economen van de bank doordat de eurolanden vrijwel al hun olie en een groot deel van het benodigde gas importeren.

1 uur geleden
Nederlandse schepen kunnen geen kant op in Perzische Golf

ROTTERDAM (ANP) - Veel schepen liggen voor anker in de Perzische Golf. Dat komt door de blijvende onveiligheid in het gebied en de blokkade van aangrenzende wateren door het conflict rond Iran. "Op het moment dat er voldoende aanvallen op schepen worden uitgevoerd, betekent dat feitelijk dat een veilig vertrek van schepen uit de Perzische Golf vrijwel onmogelijk wordt gemaakt", meldt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR).

2 uur geleden
Clouddiensten Amazon verstoord in VAE door stroomproblemen

DUBAI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Amazon kampt met een storing bij zijn clouddiensten in de Verenigde Arabische Emiraten door problemen met de stroomvoorziening. Amazon heeft ook gemeld dat een datacenter is geraakt door een onbekend object waardoor brand ontstond. Daarop werd de stroomtoevoer stilgelegd door de brandweer.

3 uur geleden
Grote olieraffinaderij Saudi Aramco stilgelegd na drone-aanval

RIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft de grote olieraffinaderij Ras Tanura maandagochtend stilgelegd na een drone-aanval waardoor een kleine brand bij het complex uitbrak. Volgens de autoriteiten gaat het om een voorzorgsmaatregel: er is geen grote schade aan de raffinaderij en er zijn geen gewonden.

3 uur geleden
Air France-KLM zakt op beurs na onrust Midden-Oosten, Shell wint

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM behoorde maandag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Ook andere grote luchtvaartmaatschappijen stonden onder druk door de annuleringen van veel vluchten in het Midden-Oosten en de sterk gestegen brandstofprijzen. Olie- en gasproducenten als Shell profiteerden daarentegen van de forse opmars van de olie- en gasprijzen die volgden op de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. Air France-KLM zakte ruim 7 procent en Shell klom 5 procent.

4 uur geleden