Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street begint positief aan verkorte handelsweek

Wall Street begint positief aan verkorte handelsweek

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winsten begonnen aan een verkorte handelsweek. Wall Street blijft donderdag dicht voor de staatsbegrafenis van oud-president Jimmy Carter. Het is dan een dag van nationale rouw in de Verenigde Staten. Vrijdag komt het banenrapport van de Amerikaanse overheid, wat een belangrijke rol speelt bij het rentebeleid van de Federal Reserve.

Tot de winnaars in de vroege handel behoorden onder meer de chipfondsen Nvidia, Broadcom, Advanced Micro Devices (AMD) en Micron Technology met plussen tot 7,4 procent, geholpen door sterke omzetcijfers van het Taiwanese chipbedrijf Foxconn.

Handelaren verwerkten verder het bericht dat medewerkers van aankomend president Donald Trump zijn plannen voor "universele" invoerheffingen lijken af te zwakken. Volgens de krant The Washington Post wordt achter de schermen gekeken naar heffingen die voor elk land zouden gelden, maar alleen voor cruciale importen. Trump heeft gezegd dat de berichtgeving van de krant niet klopt. Hij pleitte eerder nog voor heffingen van 10 tot 20 procent.

Renteverlagingen Fed

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,3 procent hoger op 42.882 punten. De brede S&P 500 steeg 0,9 procent tot 5994 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq won 1,3 procent tot 19.883 punten.

Woensdag worden de notulen van de meest recente beleidsvergadering van de Fed gepubliceerd. De centrale bank verlaagde vorige maand opnieuw de rente met een kwart procentpunt, maar zei wel dat voor dit jaar nu wordt gerekend op twee verlagingen, terwijl eerder werd uitgegaan van vier verlagingen. De Fed neemt eind deze maand een nieuw rentebesluit.

Overnameplannen US Steel

Vliegtuigbouwer Boeing profiteerde van een verhoging van het beleggingsadvies door de Britse bank Barclays en werd 1,7 procent meer waard. Boeing heeft een zeer moeilijk jaar achter de rug door een reeks technische mankementen met zijn vliegtuigen en een langdurige staking van fabrieksarbeiders. Volgens Barclays zou er dit jaar herstel moeten zijn.

US Steel (plus 4 procent) kon opnieuw op belangstelling rekenen. Het staalbedrijf stapt samen met Nippon Steel naar de rechter nadat president Joe Biden vrijdag een overname van het bedrijf door de Japanners formeel had geblokkeerd. Ze willen dat besluit nu juridisch aanvechten. Vrijdag verloor US Steel nog flink door de blokkade van de overname.

Meer uit Financieel

AEX eindigt hoger na geruststellingen rond oorlog Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag flink hoger geƫindigd. Beleggers volgden de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei dat de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, die bijna een maand geleden begon, nog steeds van kracht is. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi verklaarde dat de besprekingen vooruitgang boeken.

1 uur geleden
Nederlands quantumbedrijf QuantWare haalt 152 miljoen euro op

DELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.

2 uur geleden
Directeur Milieudefensie gaat werken bij Tata Steel

VELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.

2 uur geleden
Cryptobeurs Coinbase stijgt op Wall Street na reorganisatie

NEW YORK (ANP) - Cryptobeurs Coinbase is dinsdag een winnaar op de beurs in New York na aankondiging van een reorganisatie. Beleggers zetten het aandeel hoger omdat een streep door 14 procent van het personeelsbestand betekent dat de kosten bij het Amerikaanse bedrijf omlaag zullen gaan.

3 uur geleden
Iranoorlog verstoort leveringen Ferrari

MARANELLO (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De leveringen van sportwagenbouwer Ferrari zijn in het eerste kwartaal verstoord door de Iranoorlog. Normaal vinden Ferrari's gretig aftrek rond de Perzische Golf, maar de oorlog verhindert dit. Ferrari zegt dat het deze moeilijkheden wel kon pareren door meer auto's naar andere regio's te sturen.

3 uur geleden
Verpakkingssector wil met loterij meer statiegeldflessen innemen

DEN HAAG (ANP) - De verpakkingsindustrie probeert mensen vanaf volgende week maandag met loterijen te verleiden om meer blikjes en flessen met statiegeld in te leveren. Ongeveer duizend inzamelpunten buiten supermarkten betalen uit via Tikkie en delen per 15 cent statiegeld een digitaal lot uit. Daarmee maken deelnemers kans op geldprijzen tot 400 euro, maakte de voor inzameling verantwoordelijke organisatie Verpact bekend.

4 uur geleden
Prijsverlaging motorfietsen doet winst Harley-Davidson kelderen

MILWAUKEE (ANP/BLOOMBERG) - De winst van motorfietsenfabrikant Harley-Davidson is afgelopen kwartaal gekelderd, omdat het Amerikaanse bedrijf de prijzen verlaagde om de verkoop aan te jagen en resterende voorraden weg te werken. Dankzij de inspanningen slaagde het bedrijf er wel in om de verkoopdaling van motorfietsen van vorig jaar om te buigen in een verkoopplus.

5 uur geleden