Wall Street begint positief aan verkorte handelsweek
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winsten begonnen aan een verkorte handelsweek. Wall Street blijft donderdag dicht voor de staatsbegrafenis van oud-president Jimmy Carter. Het is dan een dag van nationale rouw in de Verenigde Staten. Vrijdag komt het banenrapport van de Amerikaanse overheid, wat een belangrijke rol speelt bij het rentebeleid van de Federal Reserve.
Tot de winnaars in de vroege handel behoorden onder meer de chipfondsen Nvidia, Broadcom, Advanced Micro Devices (AMD) en Micron Technology met plussen tot 7,4 procent, geholpen door sterke omzetcijfers van het Taiwanese chipbedrijf Foxconn.
Handelaren verwerkten verder het bericht dat medewerkers van aankomend president Donald Trump zijn plannen voor "universele" invoerheffingen lijken af te zwakken. Volgens de krant The Washington Post wordt achter de schermen gekeken naar heffingen die voor elk land zouden gelden, maar alleen voor cruciale importen. Trump heeft gezegd dat de berichtgeving van de krant niet klopt. Hij pleitte eerder nog voor heffingen van 10 tot 20 procent.
Renteverlagingen Fed
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,3 procent hoger op 42.882 punten. De brede S&P 500 steeg 0,9 procent tot 5994 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq won 1,3 procent tot 19.883 punten.
Woensdag worden de notulen van de meest recente beleidsvergadering van de Fed gepubliceerd. De centrale bank verlaagde vorige maand opnieuw de rente met een kwart procentpunt, maar zei wel dat voor dit jaar nu wordt gerekend op twee verlagingen, terwijl eerder werd uitgegaan van vier verlagingen. De Fed neemt eind deze maand een nieuw rentebesluit.
Overnameplannen US Steel
Vliegtuigbouwer Boeing profiteerde van een verhoging van het beleggingsadvies door de Britse bank Barclays en werd 1,7 procent meer waard. Boeing heeft een zeer moeilijk jaar achter de rug door een reeks technische mankementen met zijn vliegtuigen en een langdurige staking van fabrieksarbeiders. Volgens Barclays zou er dit jaar herstel moeten zijn.
US Steel (plus 4 procent) kon opnieuw op belangstelling rekenen. Het staalbedrijf stapt samen met Nippon Steel naar de rechter nadat president Joe Biden vrijdag een overname van het bedrijf door de Japanners formeel had geblokkeerd. Ze willen dat besluit nu juridisch aanvechten. Vrijdag verloor US Steel nog flink door de blokkade van de overname.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met een gemengd beeld gesloten. Een tegenvallend kwartaalbericht van softwareconcern Oracle leidde tot zorgen over hoge kosten en waarderingen in de AI-sector. Beleggers weken uit naar aandelen in andere sectoren, die daardoor aan waarde wonnen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft een nieuwe topbestuurder aangekondigd. De Amerikaanse Heather Polinsky wordt vanaf 1 maart de nieuwe bestuursvoorzitter van het Nederlandse bedrijf. De huidige topman Alan Brookes vertrekt na drie jaar leiding te hebben gegeven aan Arcadis.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Griekse minister Kyriakos Pierrakakis is gekozen tot nieuwe voorzitter van de Eurogroep. De ministers van Financiën van de eurolanden verkozen hem boven de andere kandidaat, de Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting).
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst geëindigd. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten om voor de derde keer op rij de rente te verlagen, wat eerder al voor opluchting zorgde op Wall Street. Tegelijkertijd drukte een tegenvallend kwartaalbericht van het Amerikaanse softwarebedrijf Oracle op techaandelen op het Damrak.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er komt geen volledig verbod op de verbrandingsmotor in auto's, zegt de voorzitter van de grootste partij in het Europees Parlement EVP, Manfred Weber, tegen de Duitse krant Bild. Eerder is afgesproken dat per 2035 nieuw gemaakte auto's in de EU geen CO2 meer mogen uitstoten. Weber zegt dat dat nu is teruggebracht naar 90 procent. Die aanpassing zou volgende week bekendgemaakt worden door de Europese Commissie.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Dat de Europese Unie akkoord gaat met het vrijhandelsverdrag met de Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay lijkt nog niet zeker. Hiervoor is een ruime meerderheid van de EU-lidstaten nodig, en het is nog niet zeker dat die er is, laat een hooggeplaatste EU-bron weten.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft vastgesteld dat Gerard Sanderink wanbeleid voerde bij zijn ict-bedrijf Centric. Hij was ook verantwoordelijk voor wanbeleid bij Strukton-moederbedrijf Oranjewoud, stellen de rechters vast.
10 uur geleden