Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street begint optimistisch aan 2025

Wall Street begint optimistisch aan 2025

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten begonnen aan het nieuwe jaar. Amerikaanse beleggers hebben al een sterk 2024 achter de rug, met jaarwinsten van ruim 23 procent voor de brede S&P 500-index en van bijna 30 procent voor techgraadmeter Nasdaq. De beurshandel zal in de eerste sessies van 2025 echter nog relatief rustig blijven, aangezien veel beleggers nog op vakantie zijn.

Daarnaast wordt vooral uitgekeken naar de inauguratie van Donald Trump als president van de Verenigde Staten op 20 januari. Trump heeft onder meer lagere belastingen en soepelere regels voor Amerikaanse bedrijven beloofd. Hij dreigt echter ook importheffingen in te voeren op buitenlandse producten, die zouden kunnen leiden tot een wereldwijde handelsoorlog.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,8 procent hoger op 42.867 punten. De hoofdindex steeg in 2024 bijna 13 procent. De S&P 500-index klom 0,6 procent tot 5917 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,6 procent tot 19.427 punten. Beleggers verwerkten daarnaast nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo vielen de aanvragen voor werkloosheidsuitkeringen lager uit dan verwacht.

New Orleans

De aandacht ging ook uit naar de aanslag in New Orleans op nieuwjaarsdag, waarbij minstens vijftien doden vielen doordat een pick-uptruck inreed op een menigte. Volgens president Joe Biden was de dader geïnspireerd door Islamitische Staat (IS). Ook ontplofte op nieuwjaarsdag een Tesla Cybertruck voor het Trump Hotel in Las Vegas. Er wordt nog onderzocht of er een verband is tussen de twee aanslagen.

Tesla verloor 4,2 procent, nadat de elektrische autofabrikant zijn driemaandelijkse verkoopcijfers had bekendgemaakt. Voor het eerst heeft het bedrijf minder auto's afgeleverd ten opzichte van het jaar daarvoor: 1,79 miljoen in totaal. In 2023 waren dat nog 1,8 miljoen, een hoeveelheid waar kenners ook voor 2024 van uit waren gegaan.

Nvidia steeg 2,3 procent. Op de laatste dag van 2024 zakte de fabrikant van chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) nog ruim 2 procent. Nvidia profiteerde in 2024 wel opnieuw van de aanhoudende grote belangstelling voor AI en werd ongeveer 170 procent meer waard. Ook in 2023 schoot het aandeel flink omhoog.

Meer uit Financieel

VS geven groen licht voor miljardenovername Warner door Paramount

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is akkoord met de miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance. Dat meldt het ministerie in een verklaring.

1 uur geleden
Politico: ministerie VS keurt overname Warner door Paramount goed

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft via zijn antitrustafdeling akkoord gegeven voor de geplande miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance. Dat meldt Politico op basis van ingewijden. De goedkeuring maakt volgens de nieuwssite de weg vrij voor de twee grote Amerikaanse entertainmentconcerns om samen te gaan.

5 uur geleden
SpaceX eindigt eerste handelsdag op Wall Street 19 procent hoger

NEW YORK (ANP) - SpaceX is de eerste handelsdag op de aandelenbeurs in New York hoger geëindigd. Het aandeel steeg vrijdag ruim 19 procent tot bijna 161 dollar, tegen een introductieprijs van 135 dollar per aandeel. De beursgang van het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk was de grootste ooit, waarbij het bedrijf 75 miljard dollar ophaalde.

5 uur geleden
Oekraïne krijgt geld van IMF ondanks uitblijvende hervormingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds leent nog eens bijna 700 miljoen dollar aan Oekraïne, hoewel het land niet heeft voldaan aan de geëiste belastinghervormingen. Het IMF en de regering in Kyiv hebben een akkoord bereikt dat nog moet worden goedgekeurd door het bestuur van het IMF.

7 uur geleden
Musk spreekt liefde uit voor medewerkers SpaceX

STARBASE (ANP) - Elon Musk heeft na de recordbrekende beursgang van SpaceX zijn liefde uitgesproken voor medewerkers van het ruimtevaartbedrijf. "Ik hou onbeschrijflijk veel van de ongelooflijke mensen van SpaceX", schrijft hij in een bericht op socialemediaplatform X, nadat SpaceX vrijdag zijn debuut maakte op techbeurs Nasdaq in New York.

7 uur geleden
Google in beroep tegen Duitse uitspraak over AI-aansprakelijkheid

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Google gaat in beroep tegen een uitspraak van een Duitse rechter. De rechtbank in München stelde deze week dat het Amerikaanse techbedrijf aansprakelijk gesteld kan worden voor valse resultaten die gegenereerd zijn door zijn eigen AI. De zaak kan gevolgen hebben voor andere ontwikkelaars van kunstmatige intelligentie.

7 uur geleden
EU verbiedt luchtvaartmaatschappijen toeslag voor stoel bij kind

BRUSSEL (ANP/AFP/RTR/BELGA) - De Europese Unie gaat luchtvaartmaatschappijen verbieden om ouders extra te laten betalen voor een stoel naast hun kind. Dat melden diplomaten aan persbureau AFP. Dit is het resultaat van een EU-hervorming van de passagiersrechten, die vrijdag is overeengekomen. De compensatie die luchtvaartmaatschappijen moeten betalen voor lange vertragingen en annuleringen blijft hetzelfde.

9 uur geleden