Wall Street begint nieuwe beursweek met stevige winst
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met flinke plussen gesloten, geholpen door de sterke koerswinsten op de Chinese beurzen. Het optimisme daar werd aangewakkerd door de hoop op een sterk herstel van de Chinese economie. Beleggers op Wall Street keerden terug van een lang weekend. Vanwege Onafhankelijkheidsdag bleven de Amerikaanse beurzen vrijdag dicht.
De Dow-Jonesindex noteerde aan het slot 1,8 procent hoger op 26.287,03 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg 1,6 procent tot 3179,72 punten en de technologiebeurs Nasdaq won 2,2 procent tot 10.433,65 punten.
De sterke opmars in China eerder op de dag kwam tegen de achtergrond van een recordstijging van het aantal wereldwijde coronagevallen. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) meldde afgelopen zaterdag in totaal ruim 200.000 nieuwe gevallen op een dag. De grootste stijgingen waren te zien in de Verenigde Staten, Brazilië en India.
ISM
Daarnaast maakte marktonderzoeker ISM bekend dat de bedrijvigheid in de Amerikaanse dienstensector, met bijvoorbeeld luchtvaart, horeca en detailhandel, in juni is gegroeid, na de krimp eerder door de coronacrisis. De dienstensector in de VS profiteert van het versoepelen van de lockdownmaatregelen. Ook de Amerikaanse industrie is aan het opkrabbelen van de crisis.
Automaker Tesla stond opnieuw in de schijnwerpers met een plus van 13,5 procent. De afgelopen sessies zat het aandeel in de lift, geholpen door beter dan verwachte verkoopcijfers. Voor kenners van JPMorgan was dat reden het koersdoel voor de onderneming op te schroeven.
Amazon
Webwinkel Amazon had de wind ook duidelijk in de rug. De koers steeg met 5,8 procent tot 3057 dollar, waarmee de grens van 3000 dollar per aandeel voor het eerst werd doorbroken.
Ook ging de aandacht uit naar Uber Technologies dat 6 procent hoger werd gezet. Het bedrijf achter maaltijdbezorgbedrijf Uber Eats lijft het Amerikaanse Postmates in. Uber betaalt bijna 2,7 miljard dollar voor de onderneming. De transactie gebeurt geheel in aandelen.
Berkshire Hathaway
Verder meldde investeerder Berkshire Hathaway dat het gasonderdelen van Dominion Energy (min 11 procent) overneemt. Het investeringsvehikel van superbelegger Warren Buffett betaalt daar inclusief schulden 10 miljard dollar voor. Het is voor het eerst sinds het begin van de crisis dat de investeerder activa kocht. Berkshire won 2,2 procent.
De euro was 1,1311 dollar waard, net als bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie ging 0,2 procent omlaag tot 40,60 dollar. Brentolie klom 0,6 procent tot 43,05 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.
39 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
19 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
21 uur geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.
1 dag geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.
1 dag geleden