Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street begint nieuwe beursweek afwachtend

Wall Street begint nieuwe beursweek afwachtend

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag bij de opening voorzichtig aan, na een eerste positieve week die een verliesreeks van vijf weken doorbrak. De hoop op een spoedig einde van de oorlog tussen de VS en Iran ondersteunde de handel.

Na een lang paasweekend opende de Dow Jones-index 0,1 procent lager op 46.439 punten. De S&P 500-index won 0,1 procent op 6589 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,3 procent tot 21.952 punten. De S&P 500, de graadmeter van de vijfhonderd grootste Amerikaanse bedrijven, herstelde vorige week 3,4 procent. Ook de Dow en Nasdaq gingen omhoog op weekbasis, met respectievelijk 3 en 4,4 procent.

Volgens de Amerikaanse nieuwssite Axios bespreken vertegenwoordigers van de VS en Iran en een groep regionale bemiddelaars de voorwaarden voor een mogelijk staakt-het-vuren van 45 dagen. Dit zou kunnen leiden tot een permanent einde van de oorlog. Zondag waarschuwde de Amerikaanse president Donald Trump nog dat de VS Iraanse elektriciteitscentrales en bruggen zouden aanvallen als de belangrijke Straat van Hormuz niet voor dinsdag wordt heropend. Hij houdt naar verwachting later maandag een persconferentie over het conflict.

Olieprijzen

"Nu het conflict met Iran zijn zesde week ingaat, zullen de aanhoudende zorgen over hoe lang het duurt om tot een effectieve oplossing te komen waarschijnlijk voorlopig een negatieve factor blijven voor de aandelenmarkt. We blijven echter positief over onze vooruitzichten voor de markten en de Amerikaanse economie dit jaar", zegt een beleggingsexpert van Oppenheimer Asset Management.

Olie werd maandag aanvankelijk wat goedkoper door de hoop op een staakt-het-vuren. Amerikaanse olie stond rond de opening van de aandelenbeurzen in New York echter alweer 0,7 procent hoger. Brent, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten en de Noordzee, werd 0,2 procent duurder.

Verder moesten beleggers het maandag doen met weinig richtinggevend bedrijfsnieuws. De chipsector toonde een verder herstel. Zo klommen de fabrikanten van geheugenchips Micron Technology en Seagate Technology respectievelijk 4 en 8,8 procent. Intel werd bijna 3 procent meer waard. Verffabrikant Sherwin-Williams (min 1,2 procent) was de grootste daler in de Dow.

Meer uit Financieel

Ook Amerikanen kopen meer tweedehands elektrische auto's

NEW YORK (ANP) - Amerikanen kochten in het eerste kwartaal van dit jaar 12 procent meer tweedehands elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van gebruikte elektrische auto's is sterk gestegen, mede door de scherpe stijging van de benzineprijzen. Dat meldt de Financial Times op basis van cijfers van marktonderzoeker Cox Automotive. In totaal werden er 93.500 auto's verkocht.

13 minuten geleden
Gasvoorraden in Nederland langzaam weer aangevuld na dieptepunt

GRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Bloomberg: scheepvaartverkeer door Straat van Hormuz neemt toe

NEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen veilige doorvaartovereenkomsten met Iran lijken te hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.

3 uur geleden
IKEA Duiven door internetprobleem dicht op drukke tweede paasdag

DUIVEN (ANP) - IKEA heeft zijn winkel in Duiven maandag noodgedwongen dichtgehouden, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat is een domper voor de meubelketen, want tweede paasdag is normaal juist een dag dat veel mensen traditiegetrouw naar de woonboulevards trekken.

3 uur geleden
Waarde bitcoin stijgt tot meer dan 70.000 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin is maandag voor het eerst sinds 25 maart weer boven de 70.000 dollar gekomen. Ook andere cryptomunten stegen in waarde, terwijl handelaren berichten verwerkten dat Iran nadenkt over een plan voor een vrede of wapenstilstand met de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Australië stelt brandstoflevering veilig en ziet tekorten afnemen

CANBERRA (ANP/RTR) - Australië heeft zijn brandstofleveringen veiliggesteld "tot ver in" mei en de tekorten bij tankstations in het land nemen weer af. Dat heeft energieminister Chris Bowen maandag gezegd tijdens een persconferentie.

5 uur geleden
Tickets grootste budgetmaatschappij Zuidoost-Azië fors duurder

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Zuidoost-Azië's grootste budgetmaatschappij AirAsia X heeft maandag aangekondigd de ticketprijzen fors te verhogen en onrendabele routes te schrappen om de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Tickets van de Maleisische maatschappij gaan met wel 40 procent in prijs omhoog. Daarbij zijn de brandstoftoeslagen met een vijfde opgeschroefd.

6 uur geleden