Wall Street begint met slotrecords aan drukke cijferweek
NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag met slotrecordstanden aan een drukke beursweek begonnen. De belangrijkste graadmeters van de beurzen in New York gingen op het hoogste niveau ooit de handel uit, terwijl beleggers wachten op veel grote bedrijven die later deze week met hun resultaten naar buiten komen.
Op de financiƫle markten wordt nu al enige tijd volop gespeculeerd dat de Federal Reserve later dit jaar de rente zal gaan verlagen. De Dow-Jonesindex sloot 0,6 procent hoger op 38.333,45 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,8 procent tot 4927,93 punten en techgraadmeter Nasdaq won 1,1 procent tot 15.628,05 punten.
Beleggers deden het rustig aan in afwachting van de grote hoeveelheid bedrijfresultaten die later in de week naar buiten komen. Zo zullen onder meer de grote techbedrijven Microsoft, Google-moeder Alphabet, Apple, Facebook-eigenaar Meta Platforms en Amazon de boeken openen. Ook komt de Fed woensdag met het eerste rentebesluit in 2024.
Amazon
Amazon werd eveneens hoger gezet door beleggers, met een plus van ruim 1 procent. Het webwinkelconcern ziet definitief af van de eerder geplande overname van robotstofzuigermaker iRobot. Volgens Amazon is er door de blokkade van de Europese mededingsautoriteiten geen mogelijkheid om de deal goedgekeurd te krijgen. De EU was bang voor oneerlijke concurrentie binnen de markt van robotstofzuigers door de overname.
Voor iRobot zijn de gevolgen groter. Na het afketsen van de overname maakte iRobot een fors reorganisatieplan bekend, met onder meer het schrappen van 31 procent van de banen. Ook kondigde oprichter Colin Angle zijn vertrek als topman aan. Op de beurs zakte het aandeel maandag bijna 9 procent. De beurswaarde was de afgelopen twee weken al gehalveerd naar aanleiding van nieuwe speculaties over een definitieve blokkade van de overname.
Tesla, dat vorige week nog een flinke koersklap kreeg na tegenvallende resultaten, herstelde op zijn beurt dik 4 procent. Tesla is maandag begonnen met het stilleggen van een groot deel van de productie in zijn fabriek in Berlijn tot en met 11 februari. De fabrikant van elektrische auto's liet eerder deze maand al weten de productie in de fabriek voor twee weken op te schorten. Het bedrijf ontvangt namelijk minder onderdelen doordat vrachtschepen de Rode Zee mijden en om moeten varen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw met verlies gesloten door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten en de economische schade door het conflict. De olieprijzen gingen juist weer verder omhoog ondanks het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten met tien dagen te verlengen tot 6 april.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De economische groei van de Europese Unie wordt geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Maar de impact hangt wel af van de duur en omvang van het conflict, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) vrijdag. Ook zal de inflatie aangejaagd worden doordat de energieprijzen hard zijn gestegen door de oorlog, aldus Dombrovskis.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond vindt de claim van Jumbo dat het de laagste paasprijzen van Nederland heeft "te kort door de bocht". Volgens de Consumentenbond kiest de winkelketen zelf gunstig geprijsde producten, maakt vergelijkingsfouten en verstopt het de kleine lettertjes. Jumbo is van mening dat de campagne "goed onderbouwd" is.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag verder omlaag na de zware koersverliezen een dag eerder. Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april, maakte weinig indruk op beleggers. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken met Iran, die volgens Trump "zeer goed verlopen".
16 uur geledenAALSMEER (ANP) - Royal FloraHolland merkt nog geen grote impact op de import van bloemen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Het grootste deel van de import van de bloemenveiling komt vanuit Afrika en dat verloopt deels via het Midden-Oosten, maar grote gevolgen blijven uit. 's Werelds grootste sierteeltmarktplaats verwacht dit jaar dan ook opnieuw zwarte cijfers te schrijven.
17 uur geleden