Wall Street begint met slotrecords aan drukke cijferweek
NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag met slotrecordstanden aan een drukke beursweek begonnen. De belangrijkste graadmeters van de beurzen in New York gingen op het hoogste niveau ooit de handel uit, terwijl beleggers wachten op veel grote bedrijven die later deze week met hun resultaten naar buiten komen.
Op de financiële markten wordt nu al enige tijd volop gespeculeerd dat de Federal Reserve later dit jaar de rente zal gaan verlagen. De Dow-Jonesindex sloot 0,6 procent hoger op 38.333,45 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,8 procent tot 4927,93 punten en techgraadmeter Nasdaq won 1,1 procent tot 15.628,05 punten.
Beleggers deden het rustig aan in afwachting van de grote hoeveelheid bedrijfresultaten die later in de week naar buiten komen. Zo zullen onder meer de grote techbedrijven Microsoft, Google-moeder Alphabet, Apple, Facebook-eigenaar Meta Platforms en Amazon de boeken openen. Ook komt de Fed woensdag met het eerste rentebesluit in 2024.
Amazon
Amazon werd eveneens hoger gezet door beleggers, met een plus van ruim 1 procent. Het webwinkelconcern ziet definitief af van de eerder geplande overname van robotstofzuigermaker iRobot. Volgens Amazon is er door de blokkade van de Europese mededingsautoriteiten geen mogelijkheid om de deal goedgekeurd te krijgen. De EU was bang voor oneerlijke concurrentie binnen de markt van robotstofzuigers door de overname.
Voor iRobot zijn de gevolgen groter. Na het afketsen van de overname maakte iRobot een fors reorganisatieplan bekend, met onder meer het schrappen van 31 procent van de banen. Ook kondigde oprichter Colin Angle zijn vertrek als topman aan. Op de beurs zakte het aandeel maandag bijna 9 procent. De beurswaarde was de afgelopen twee weken al gehalveerd naar aanleiding van nieuwe speculaties over een definitieve blokkade van de overname.
Tesla, dat vorige week nog een flinke koersklap kreeg na tegenvallende resultaten, herstelde op zijn beurt dik 4 procent. Tesla is maandag begonnen met het stilleggen van een groot deel van de productie in zijn fabriek in Berlijn tot en met 11 februari. De fabrikant van elektrische auto's liet eerder deze maand al weten de productie in de fabriek voor twee weken op te schorten. Het bedrijf ontvangt namelijk minder onderdelen doordat vrachtschepen de Rode Zee mijden en om moeten varen.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/DPA) - Duitsers zullen naar verwachting tot minstens halverwege 2026 zien dat hun spaargeld in waarde daalt, omdat de inflatie hoger ligt dan de spaarrente. In Nederland speelt hetzelfde probleem.
6 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - China beperkt nog steeds de levering van zeldzame aardmetalen die de Verenigde Staten nodig hebben om onder meer eigen magneten te maken. Dit gebeurt zelfs nadat president Donald Trump in oktober een deal sloot met Beijing om de beperkingen op de leveringen op te heffen, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China hoopt dat Amerikaanse bedrijven bij de TikTok-deal de Chinese regels naleven en naar evenwichtige oplossingen streven. "We hopen dat de Amerikaanse kant samenwerkt met China, zijn afspraken nakomt en een eerlijk en open klimaat biedt voor Chinese bedrijven in de Verenigde Staten", zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Handel.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse Groenen willen dat consumenten supermarktprijzen van levensmiddelen kunnen vergelijken via een app. Hiervoor worden grote retailers verplicht prijzen in realtime door te geven, zei fractievoorzitter Katharina Dröge.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.
18 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.
18 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De productie van muntgeld in de eurozone zal volgend jaar stijgen, vooral door de toetreding van Bulgarije tot de muntunie op 1 januari. De Europese Centrale Bank (ECB) heeft voor volgend jaar goedkeuring gegeven voor de productie van muntgeld met een totale waarde van ongeveer 2,4 miljard euro.
21 uur geleden