Wall Street begint met kleine koersuitslagen aan lang paasweekend
NEW YORK (ANP) - Wall Street is met kleine koersuitslagen aan een lang paasweekend begonnen. Na een sterk eerste kwartaal kwamen de belangrijkste beursgraadmeters in New York donderdag amper van hun plek. Daarmee kunnen beleggers even pauze nemen, want op Goede Vrijdag houdt Wall Street de deuren dicht. Op maandag, tweede paasdag, wordt wel gehandeld op de Amerikaanse beurzen.
De brede S&P 500 zette donderdag nog wel een recordniveau op de koersenborden. Over het eerste kwartaal van dit jaar ging de graadmeter met de vijfhonderd grootste beursgenoteerde bedrijven in de Verenigde Staten met ongeveer 10 procent omhoog. De index sloot met een winst van 0,1 procent op 5254,35 punten.
De Dow-Jonesindex liet een plus zien van 0,1 procent op 39.807,37 punten. De Dow is in de eerste drie maanden van dit jaar met zo'n 5,5 procent gestegen. De Nasdaq eindigde juist 0,1 procent lager op 16.379,46 punten. De technologiebeurs tekende in het eerste kwartaal een stijging van meer dan 7 procent op.
Nieuwe iPads
De flinke winsten in het eerste kwartaal als geheel zijn deels te danken aan het grote enthousiasme over alles wat met AI te maken heeft. Daardoor is met name chipconcern Nvidia flink in waarde gestegen. Het bedrijf is in korte tijd uitgegroeid tot een van de waardevolste bedrijven ter wereld. Maar donderdag was er weinig beweging. Nvidia noteerde 0,1 procent in de plus.
Apple wist wel de aandacht op zich gericht, door een bericht op basis van ingewijden van persbureau Bloomberg. De buitenlandse leveranciers van Apple zouden de productie van de langverwachte nieuwe iPads van het bedrijf hebben opgevoerd. Ze zouden begin mei op de markt gebracht kunnen worden. Maar beleggers werden niet meteen heel enthousiast. Het aandeel eindigde ruim 1 procent lager.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vakbonden gaan weer praten met de overheid over de cao voor rijksambtenaren. Zaterdagochtend lieten FNV, CNV, AC Rijksvakbonden en CMHF Overheid weten een uitnodiging voor hervatting van het cao-overleg door minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) te verwelkomen. Door rijksambtenaren worden al een tijd stakingen uitgevoerd. Dinsdag legden hun acties zelfs de Tweede Kamer lam omdat personeel het werk neerlegde.
20 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.
1 dag geleden