Wall Street begint licht hoger en olieprijzen dalen hard
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine winsten geopend, terwijl de olieprijzen hard omlaag gingen. De aandacht van beleggers op Wall Street bleef uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in Oekraïne, die met de dag bloediger wordt. Daarnaast begint de Amerikaanse Federal Reserve aan zijn tweedaagse beleidsvergadering. De koepel van centrale banken in de Verenigde Staten gaat naar alle waarschijnlijk de rente verhogen om zo de hoge inflatie te bestrijden.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een plus van 0,6 procent op 33.128 punten. De breed samengestelde S&P 500 klom 0,7 procent tot 4204 punten en technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,9 procent tot 12.699 punten.
De Fed komt woensdag met zijn rentebesluit naar buiten. Het zou de eerste renteverhoging sinds 2018 worden. Toen de coronacrisis uitbrak verlaagde de Fed de rente naar een historisch laag niveau om zo de economie te stimuleren. Maar vanwege het sterke herstel en de hoge inflatie zal de centrale bank de rente dus moeten opvoeren.
Dalende olieprijzen
De oliesector kwam onder druk te staan door de verder dalende olieprijzen. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte bijna 7 procent tot 95,77 dollar en Brentolie werd ruim 6 procent goedkoper op 99,98 dollar per vat. Grote maatschappijen als ExxonMobil, Chevron en ConocoPhillips leverden tot ruim 6 procent in. Oliedienstverleners als Schlumberger, Halliburton en Transocean gingen tot bijna 8 procent onderuit.
Goedkopere olie is juist gunstig voor luchtvaartmaatschappijen zoals United Airlines, American Airlines, Southwest Airlines en Delta Air Lines die plussen tot zo'n 9 procent optekenden. Ook kwamen verschillende maatschappijen met positievere vooruitzichten voor het eerste kwartaal.
Chinese techbedrijven
De in New York genoteerde Chinese techbedrijven hadden het opnieuw lastig, na de zware verliezen een dag eerder. De uitverkoop in de techsector op de beurzen in China ging dinsdag onverminderd door, mede door zorgen over een strengere aanpak van technologiebedrijven door de Chinese overheid. Webwinkel Alibaba daalde bijvoorbeeld 4 procent.
Coupa Software was een opvallende daler met een koersverlies van bijna 17 procent. De producent van bedrijfssoftware kwam met tegenvallende jaarprognoses. Verder ging Intel licht omhoog. Het Amerikaanse chipbedrijf gaat 17 miljard euro investeren in twee chipfabrieken in de Duitse stad Maagdenburg. Eerder werd al bekend dat Intel de komende jaren 80 miljard euro steekt in het verbeteren van de chipcapaciteit in Europa. De regio kampt al tijden met een groot tekort.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
4 uur geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
4 uur geledenORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.
7 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.
18 uur geleden