Wall Street begint licht hoger aan tweede helft van jaar
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten begonnen aan de tweede helft van het jaar. Wel blijft Wall Street donderdag dicht voor Onafhankelijkheidsdag. Fourth of July is een nationale feestdag in de Verenigde Staten, waarop de aanname van de Amerikaanse Onafhankelijkheidsverklaring op 4 juli 1776 wordt gevierd. Op woensdag sluiten de Amerikaanse markten ook eerder voor de feestdag.
De Dow-Jonesindex noteerde maandag kort na aanvang van de handel 0,5 procent hoger op 39.310 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,3 procent tot 5475 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,2 procent tot 17.760 punten.
Het hoogtepunt van de week voor handelaren in New York is het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat voor het einde van de week op de rol staat. De werkgelegenheid speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve. Bij een sterke arbeidsmarkt heeft de Fed meer ruimte om de rente langer op een hoog niveau te houden.
Federal Reserve
De aandacht zal verder ook uitgaan naar de notulen van de meest recente beleidsvergadering van de Fed. Mogelijk wordt daaruit meer duidelijk over het toekomstige rentebeleid. Op de financiële markten wordt gehoopt dat de Fed later dit jaar begint met het verlagen van de rente.
Ook houden beleggers in New York de bijeenkomst van centrale bankiers in het Portugese Sintra in de gaten. Die bijeenkomst wordt georganiseerd door de Europese Centrale Bank (ECB) en Fed-voorzitter Jerome Powell zou aan een paneldiscussie meedoen.
Koersdaling Meta Platforms
Boeing ging 3 procent omhoog. De vliegtuigbouwer koopt bedrijfsonderdelen terug van zijn toeleverancier Spirit AeroSystems (plus 3,8 procent) voor 4,7 miljard dollar in aandelen. Boeing verkocht Spirit AeroSystems in 2005 om kosten te besparen, maar wil het nu terugkopen na een lange reeks incidenten met Boeing-toestellen. Concurrent Airbus gaat ook delen van het bedrijf overnemen.
Meta Platforms daalde 0,2 procent. Het moederbedrijf van onder meer Facebook en Instagram overschrijdt Europese regels bij het gebruik van persoonlijke data van gebruikers, zegt de Europese Commissie. Daarom start de commissie een onderzoek met mogelijk juridische gevolgen als uitkomst. Als Meta inderdaad de regels heeft overtreden, kan het bedrijf boetes krijgen van Brussel die kunnen oplopen tot 10 procent van de wereldwijde jaaromzet.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De ministers van Financiën van de landen van de G7 gaan volgende week praten over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei de Franse minister van Financiën Roland Lescure tegen de Franse radiozender Franceinfo. Volgens hem zal die vergadering waarschijnlijk begin volgende week worden gehouden.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan Nederlanders hard in de portemonnee raken. Daarvoor waarschuwen economen van Rabobank, die verschillende scenario's hebben doorgerekend met de impact op de Nederlandse economie. In het ongunstigste onderzochte scenario piekt de benzineprijs rond de 3 euro per liter, terwijl een nieuw energiecontract tijdelijk oploopt tot ruim 400 euro per maand.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag hoger geopend. De hoofdgraadmeter leed eerder deze week nog forse verliezen door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten. Nu lijken beleggers weer voorzichtig in te stappen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn woensdag verder opgelopen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zijn de adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen voor de tweede dag op rij met centen per liter gestegen. Hoeveel automobilisten precies meer kwijt zijn, verschilt per tankstation.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verduurzaming van woningen in Nederland kan flink versneld worden als er al wordt geïnvesteerd in warmtepompen voordat de woningen helemaal op en top zijn geïsoleerd. Dat stelt onderzoeksorganisatie TNO na een nieuwe studie waarin de effectiviteit van verschillende combinaties van isolatie en verwarmingsinstallaties is onderzocht.
3 uur geledenSEOUL (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen woensdag opnieuw flink omlaag door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten en verstoringen van de olietoevoer uit de regio. De Kospi-index in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul dook tot wel 12 procent in de min na het scherpe verlies een dag eerder. Ook in Tokio waren de koersenborden weer dieprood.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.
13 uur geleden