Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street begint licht hoger aan tweede helft van jaar

Wall Street begint licht hoger aan tweede helft van jaar

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten begonnen aan de tweede helft van het jaar. Wel blijft Wall Street donderdag dicht voor Onafhankelijkheidsdag. Fourth of July is een nationale feestdag in de Verenigde Staten, waarop de aanname van de Amerikaanse Onafhankelijkheidsverklaring op 4 juli 1776 wordt gevierd. Op woensdag sluiten de Amerikaanse markten ook eerder voor de feestdag.

De Dow-Jonesindex noteerde maandag kort na aanvang van de handel 0,5 procent hoger op 39.310 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,3 procent tot 5475 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,2 procent tot 17.760 punten.

Het hoogtepunt van de week voor handelaren in New York is het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat voor het einde van de week op de rol staat. De werkgelegenheid speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve. Bij een sterke arbeidsmarkt heeft de Fed meer ruimte om de rente langer op een hoog niveau te houden.

Federal Reserve

De aandacht zal verder ook uitgaan naar de notulen van de meest recente beleidsvergadering van de Fed. Mogelijk wordt daaruit meer duidelijk over het toekomstige rentebeleid. Op de financiële markten wordt gehoopt dat de Fed later dit jaar begint met het verlagen van de rente.

Ook houden beleggers in New York de bijeenkomst van centrale bankiers in het Portugese Sintra in de gaten. Die bijeenkomst wordt georganiseerd door de Europese Centrale Bank (ECB) en Fed-voorzitter Jerome Powell zou aan een paneldiscussie meedoen.

Koersdaling Meta Platforms

Boeing ging 3 procent omhoog. De vliegtuigbouwer koopt bedrijfsonderdelen terug van zijn toeleverancier Spirit AeroSystems (plus 3,8 procent) voor 4,7 miljard dollar in aandelen. Boeing verkocht Spirit AeroSystems in 2005 om kosten te besparen, maar wil het nu terugkopen na een lange reeks incidenten met Boeing-toestellen. Concurrent Airbus gaat ook delen van het bedrijf overnemen.

Meta Platforms daalde 0,2 procent. Het moederbedrijf van onder meer Facebook en Instagram overschrijdt Europese regels bij het gebruik van persoonlijke data van gebruikers, zegt de Europese Commissie. Daarom start de commissie een onderzoek met mogelijk juridische gevolgen als uitkomst. Als Meta inderdaad de regels heeft overtreden, kan het bedrijf boetes krijgen van Brussel die kunnen oplopen tot 10 procent van de wereldwijde jaaromzet.

Meer uit Financieel

Tesla voert winst op na dalende verkopen door reputatie Elon Musk

AUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn winst opgevoerd, nadat de elektrische autofabrikant vorig jaar nog last had van lagere verkopen en hogere kosten. De elektrische autofabrikant van topman Elon Musk boekte een nettowinst van 477 miljoen dollar, omgerekend zo'n 407,5 miljoen euro. Dat is 17 procent meer dan in het eerste kwartaal van vorig jaar.

1 uur geleden
Chipmaker TSMC wil geavanceerdste ASML-machines pas in 2029 kopen

HSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, de grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen ter wereld, is voorlopig niet van plan om de geavanceerdste machines van het Nederlandse ASML aan te schaffen. Het bedrijf wil hiermee wachten tot in 2029 om kosten te besparen, heeft een hoge leidinggevende bij TSMC tegen verslaggevers gezegd.

2 uur geleden
Recordstanden op Wall Street na verlenging wapenstilstand

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn woensdag met winsten de handel uitgegaan, nadat de Amerikaanse president Donald Trump aankondigde de wapenstilstand met Iran te verlengen. De brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq sloten op een recordstand. De Straat van Hormuz is nog altijd gesloten en de olieprijzen stegen daardoor opnieuw.

2 uur geleden
Nieuwe topman voor socialmediaplatform LinkedIn

SUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.

4 uur geleden
Rusland stopt levering Kazachse olie naar Duitsland via pijplijn

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stopt vanaf 1 mei met de levering van Kazachse ruwe olie via de Droezjba-pijpleiding aan Duitsland. Dat meldde de Russische vicepremier Aleksander Novak woensdag. De maatregel vergroot de zorgen over de brandstofvoorziening in Duitsland die de Iranoorlog heeft veroorzaakt.

4 uur geleden
Portugal wil door met Air France-KLM en Lufthansa in verkoop TAP

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.

5 uur geleden
ABN AMRO werkt aan doelen voor terugdringen uitstoot klanten

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO wil de CO2-uitstoot die de bank financiert terugdringen. Dat meldt de bank, die woensdag zijn jaarlijkse aandeelhoudersvergadering hield. ABN AMRO wil de uitstoot van klanten waar de bank krediet aan verstrekt, verlagen "in lijn met een pad ruim onder 2 graden". De bank zegt de komende drie jaar een absolute doelstelling te gaan ontwikkelen.

5 uur geleden