Wall Street begint lager aan laatste dag positieve kerstweek
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager geopend. Een dag eerder lieten de Amerikaanse beursgraadmeters nog weinig beweging zien. Wall Street was op tweede kerstdag wel open in tegenstelling tot de Europese markten. Op eerste kerstdag bleven de Amerikaanse beurzen wel dicht. Ook veel Amerikaanse bedrijven zijn gesloten vanwege de kerstdagen en beleggers grijpen deze doorgaans stille periode vaak aan om op vakantie te gaan.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,5 procent lager op 43.094 punten. De hoofdindex sloot donderdag 0,1 procent hoger en koerst af op een weekwinst van ongeveer 1 procent. Voor de maand december staat de Dow op een verlies van zo'n 3,5 procent. Dat zou het grootste maandverlies zijn sinds april dit jaar. De brede S&P 500-index zakte 0,7 procent op 5995 punten en techgraadmeter Nasdaq daalde 1,1 procent tot 19.804 punten. Beide graadmeters sloten donderdag licht lager.
De S&P 500 koerst af op een weekwinst van zo'n 1,8 procent. De index van de vijfhonderd grootste Amerikaanse bedrijven is dit jaar bijna 22 procent gestegen. Onderzoeksbureau Capital Economics verwacht dat de index volgend jaar eindigt rond een niveau van 7000 punten. Dat is een stijging van 16 procent ten opzichte van het huidige niveau.
Apple
De Nasdaq stevent af op een winst van ongeveer 2 procent in de verkorte kerstweek. In de maand december is de techgraadmeter met zo'n 4 procent gestegen, mede dankzij stevige koersstijgingen van elektrische autofabrikant Tesla en Google-moederbedrijf Alphabet. Ook Apple is deze maand flink gestegen en koerst af op een beurswaarde van 4 biljoen dollar, omgerekend ruim 3800 miljard euro. Het aandeel van de iPhone-maker daalde nu 1,1 procent. Tesla verloor 2,1 procent en Alphabet daalde 1,3 procent.
Een vat Amerikaanse olie klom 1,3 procent in prijs tot 70,50 dollar. Brentolie werd 1,1 procent duurder op 74,05 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Dat de Europese Unie akkoord gaat met het vrijhandelsverdrag met de Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay lijkt nog niet zeker. Hiervoor is een ruime meerderheid van de EU-lidstaten nodig, en het is nog niet zeker dat die er is, laat een hooggeplaatste EU-bron weten.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft vastgesteld dat Gerard Sanderink wanbeleid voerde bij zijn ict-bedrijf Centric. Hij was ook verantwoordelijk voor wanbeleid bij Strukton-moederbedrijf Oranjewoud, stellen de rechters vast.
20 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - Consumenten kunnen binnenkort mogelijk profiteren van lagere prijzen van zuivel, zoals melk, boter en room, in de supermarkt. Volgens marktbureau DCA Market Intelligence komt dit doordat de melkprijs in korte tijd is teruggevallen tot het laagste niveau in tien jaar. "De prijsval op de Europese zuivelmarkt is in korte tijd uitzonderlijk scherp", stelt het bureau dat regelmatig onderzoek doet naar de prijsontwikkelingen.
45 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting) of de Griekse minister van Financiën Kyriakos Pierrakakis wordt donderdag gekozen als nieuwe voorzitter van de Eurogroep. België is niet bereid in ruil voor het voorzitterschap akkoord te gaan met het gebruik van de bevroren Russische tegoeden, benadrukte Van Peteghem.
1 uur geledenBURBANK (ANP) - Het entertainmentconcern Walt Disney gaat 1 miljard dollar investeren in het AI-bedrijf OpenAI, zo werd donderdag bekend. Hiermee mogen gebruikers via de AI-videodienst Sora-filmpjes maken met Disney's auteursrechtelijk beschermde personages.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oracle ging donderdag hard omlaag op de beurzen in New York. De grote producent van bedrijfssoftware kwam met tegenvallende resultaten over het afgelopen kwartaal. Oracle is een belangrijke speler met clouddiensten voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) en doet ook omvangrijke investeringen in AI-infrastructuur. Het bedrijf gaf daarbij aan dat de jaarlijkse uitgaven aan AI met 15 miljard dollar zullen stijgen ten opzichte van eerdere verwachtingen.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Damen is eropuit om het strafproces dat speelt rond de scheepsbouwer "zo lang mogelijk te rekken". Dat zei de officier van justitie donderdag in de rechtbank in Zwolle in reactie op de onderzoekswensen van Damen, dat onder meer ruim honderd getuigen van over de hele wereld wil laten ondervragen.
1 uur geleden