Wall Street begint lager aan laatste dag positieve kerstweek
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager geopend. Een dag eerder lieten de Amerikaanse beursgraadmeters nog weinig beweging zien. Wall Street was op tweede kerstdag wel open in tegenstelling tot de Europese markten. Op eerste kerstdag bleven de Amerikaanse beurzen wel dicht. Ook veel Amerikaanse bedrijven zijn gesloten vanwege de kerstdagen en beleggers grijpen deze doorgaans stille periode vaak aan om op vakantie te gaan.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,5 procent lager op 43.094 punten. De hoofdindex sloot donderdag 0,1 procent hoger en koerst af op een weekwinst van ongeveer 1 procent. Voor de maand december staat de Dow op een verlies van zo'n 3,5 procent. Dat zou het grootste maandverlies zijn sinds april dit jaar. De brede S&P 500-index zakte 0,7 procent op 5995 punten en techgraadmeter Nasdaq daalde 1,1 procent tot 19.804 punten. Beide graadmeters sloten donderdag licht lager.
De S&P 500 koerst af op een weekwinst van zo'n 1,8 procent. De index van de vijfhonderd grootste Amerikaanse bedrijven is dit jaar bijna 22 procent gestegen. Onderzoeksbureau Capital Economics verwacht dat de index volgend jaar eindigt rond een niveau van 7000 punten. Dat is een stijging van 16 procent ten opzichte van het huidige niveau.
Apple
De Nasdaq stevent af op een winst van ongeveer 2 procent in de verkorte kerstweek. In de maand december is de techgraadmeter met zo'n 4 procent gestegen, mede dankzij stevige koersstijgingen van elektrische autofabrikant Tesla en Google-moederbedrijf Alphabet. Ook Apple is deze maand flink gestegen en koerst af op een beurswaarde van 4 biljoen dollar, omgerekend ruim 3800 miljard euro. Het aandeel van de iPhone-maker daalde nu 1,1 procent. Tesla verloor 2,1 procent en Alphabet daalde 1,3 procent.
Een vat Amerikaanse olie klom 1,3 procent in prijs tot 70,50 dollar. Brentolie werd 1,1 procent duurder op 74,05 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.
1 uur geledenEKE (ANP/BELGA) - Medewerkers van Aldi hebben in België het werk neergelegd omdat de supermarktketen overweegt op zondagen open te gaan. Vakbond BBTK zegt dat het personeel daar niet blij mee is. In minstens tien supermarkten in Vlaanderen heeft het personeel het werk donderdag neergelegd en zijn de winkels gesloten, stelt een vertegenwoordiger van de vakbond.
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Nederlanders aten een recordaantal aardbeien in 2025. Dat meldt belangenvereniging GroentenFruit Huis. In totaal aten Nederlanders bijna zes reguliere bakjes per persoon.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van Warner Bros. Discovery hebben ingestemd met de overname van het entertainment- en mediaconcern door concurrent Paramount Skydance. Door die deal van 110 miljard dollar (94 miljard euro) ontstaat een fusiebedrijf dat duizenden bekende films en series in huis heeft, naast veel Amerikaanse televisiezenders.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van olieconcern BP hebben twee door het management aangedragen resoluties met een meerderheid weggestemd op de aandeelhoudersvergadering donderdag. Een teken voor de nieuwe topvrouw Meg O'Neill en nieuwe voorzitter Albert Manifold dat ze geen onvoorwaardelijke steun van de aandeelhouders hebben.
3 uur geledenPAWTUCKET (ANP) - Speelgoedfabrikant Hasbro heeft in het eerste kwartaal van 2026 de verwachtingen van analisten overtroffen. Zowel de omzet als de winst steeg in het eerste kwartaal, meldt het bedrijf donderdag in een bericht aan beleggers. Het bedrijf profiteerde naar eigen zeggen vooral van de populariteit van het kaartspel Magic: The Gathering.
3 uur geleden