Wall Street begint lager aan laatste dag positieve kerstweek
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager geopend. Een dag eerder lieten de Amerikaanse beursgraadmeters nog weinig beweging zien. Wall Street was op tweede kerstdag wel open in tegenstelling tot de Europese markten. Op eerste kerstdag bleven de Amerikaanse beurzen wel dicht. Ook veel Amerikaanse bedrijven zijn gesloten vanwege de kerstdagen en beleggers grijpen deze doorgaans stille periode vaak aan om op vakantie te gaan.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,5 procent lager op 43.094 punten. De hoofdindex sloot donderdag 0,1 procent hoger en koerst af op een weekwinst van ongeveer 1 procent. Voor de maand december staat de Dow op een verlies van zo'n 3,5 procent. Dat zou het grootste maandverlies zijn sinds april dit jaar. De brede S&P 500-index zakte 0,7 procent op 5995 punten en techgraadmeter Nasdaq daalde 1,1 procent tot 19.804 punten. Beide graadmeters sloten donderdag licht lager.
De S&P 500 koerst af op een weekwinst van zo'n 1,8 procent. De index van de vijfhonderd grootste Amerikaanse bedrijven is dit jaar bijna 22 procent gestegen. Onderzoeksbureau Capital Economics verwacht dat de index volgend jaar eindigt rond een niveau van 7000 punten. Dat is een stijging van 16 procent ten opzichte van het huidige niveau.
Apple
De Nasdaq stevent af op een winst van ongeveer 2 procent in de verkorte kerstweek. In de maand december is de techgraadmeter met zo'n 4 procent gestegen, mede dankzij stevige koersstijgingen van elektrische autofabrikant Tesla en Google-moederbedrijf Alphabet. Ook Apple is deze maand flink gestegen en koerst af op een beurswaarde van 4 biljoen dollar, omgerekend ruim 3800 miljard euro. Het aandeel van de iPhone-maker daalde nu 1,1 procent. Tesla verloor 2,1 procent en Alphabet daalde 1,3 procent.
Een vat Amerikaanse olie klom 1,3 procent in prijs tot 70,50 dollar. Brentolie werd 1,1 procent duurder op 74,05 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
8 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.
10 uur geledenDANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
15 uur geledenNUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
16 uur geleden