Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street begint lager aan laatste dag positieve kerstweek

Wall Street begint lager aan laatste dag positieve kerstweek

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager geopend. Een dag eerder lieten de Amerikaanse beursgraadmeters nog weinig beweging zien. Wall Street was op tweede kerstdag wel open in tegenstelling tot de Europese markten. Op eerste kerstdag bleven de Amerikaanse beurzen wel dicht. Ook veel Amerikaanse bedrijven zijn gesloten vanwege de kerstdagen en beleggers grijpen deze doorgaans stille periode vaak aan om op vakantie te gaan.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,5 procent lager op 43.094 punten. De hoofdindex sloot donderdag 0,1 procent hoger en koerst af op een weekwinst van ongeveer 1 procent. Voor de maand december staat de Dow op een verlies van zo'n 3,5 procent. Dat zou het grootste maandverlies zijn sinds april dit jaar. De brede S&P 500-index zakte 0,7 procent op 5995 punten en techgraadmeter Nasdaq daalde 1,1 procent tot 19.804 punten. Beide graadmeters sloten donderdag licht lager.

De S&P 500 koerst af op een weekwinst van zo'n 1,8 procent. De index van de vijfhonderd grootste Amerikaanse bedrijven is dit jaar bijna 22 procent gestegen. Onderzoeksbureau Capital Economics verwacht dat de index volgend jaar eindigt rond een niveau van 7000 punten. Dat is een stijging van 16 procent ten opzichte van het huidige niveau.

Apple

De Nasdaq stevent af op een winst van ongeveer 2 procent in de verkorte kerstweek. In de maand december is de techgraadmeter met zo'n 4 procent gestegen, mede dankzij stevige koersstijgingen van elektrische autofabrikant Tesla en Google-moederbedrijf Alphabet. Ook Apple is deze maand flink gestegen en koerst af op een beurswaarde van 4 biljoen dollar, omgerekend ruim 3800 miljard euro. Het aandeel van de iPhone-maker daalde nu 1,1 procent. Tesla verloor 2,1 procent en Alphabet daalde 1,3 procent.

Een vat Amerikaanse olie klom 1,3 procent in prijs tot 70,50 dollar. Brentolie werd 1,1 procent duurder op 74,05 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Brussel verwacht deze maand akkoord EU over deel handelsdeal VS

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verwacht nog deze maand een akkoord over een deel van de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het dagelijks bestuur van de EU, het Europees Parlement en de lidstaten kwamen afgelopen nacht niet tot een voorlopig akkoord over de deal. De zogenoemde triloog wordt dinsdag 19 mei voortgezet.

9 minuten geleden
Nieuwe klap voor Eerbeek door sluiting tweede papierfabriek

UTRECHT (ANP) - Het faillissement van papierfabriek Coldenhove in Eerbeek is een nieuwe klap voor het Gelderse dorp. Door het woensdag uitgesproken faillissement van Coldenhove verliezen 110 werknemers hun baan. Het is de tweede papierfabriek in Eerbeek die de deuren sluit, want drie jaar geleden ging ook al de fabriek van Stora Enso dicht.

1 uur geleden
Reorganisatie verzekeraar Achmea kost 350 banen

ZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea schrapt 350 banen bij bekende merken als Zilveren Kruis, Centraal Beheer en Interpolis. Het concern brengt de distributieorganisaties van zijn verschillende merken begin volgend jaar samen in een nieuwe divisie. Overlap tussen de teams moet worden verminderd en er zullen taken verder worden geautomatiseerd.

1 uur geleden
Norges Bank verhoogt als eerste centrale bank in Europa de rente

OSLO (ANP/AFP/RTR) - De Noorse centrale bank heeft donderdag de rente met een kwart procentpunt verhoogd naar 4,25 procent. De Norges Bank is daarmee de eerste centrale bank in Europa die de leenkosten verhoogt sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Economen hadden verwacht dat Noorwegen de rente deze maand nog onveranderd zou laten. Wel rekenden ze op een renteverhoging in juni.

2 uur geleden
Bestellingen bij defensieconcern Rheinmetall blijven toenemen

DÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall blijft profiteren van de grote militaire investeringen voor herbewapening in Europa. De bestellingen blijven binnenkomen, want het orderboek van Rheinmetall groeide aan het einde van het eerste kwartaal van dit jaar naar een waarde van 73 miljard euro. Dat was 56 miljard euro een jaar eerder.

2 uur geleden
Emirates boekt recordwinst ondanks impact van oorlog

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft een recordjaar achter de rug, ondanks de impact van de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij uit de Verenigde Arabische Emiraten wist een lichte daling van het aantal passagiers op te vangen met hogere opbrengsten per passagier.

3 uur geleden
AEX-index licht lager na slotrecord, Shell zakt na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen na het bereiken van een nieuw slotrecord een dag eerder. Beleggers verwerkten opnieuw een grote hoeveelheid kwartaalresultaten van bedrijven als Shell, SBM Offshore, BAM, AMG en Pharming.

3 uur geleden