Wall Street begint in de plus
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten aan de handel begonnen. Beleggers reageren andermaal op een grote stroom bedrijfsresultaten. Ook worden de krimpcijfers van de Amerikaanse economie in het eerste kwartaal van dit jaar verwerkt.
De Dow-Jonesindex stond kort na de openingsbel 1,6 procent hoger op 24.476 punten. De breed samengestelde S&P 500 won 1,7 procent tot 2913 punten en techbeurs Nasdaq kreeg er 1,8 procent bij op 8768 punten.
De Amerikaanse overheid maakte bekend dat de economie duidelijk gebukt gaat onder de coronacrisis. In het eerste kwartaal van dit jaar kromp de economie met 4,8 procent. Dat is flink meer dan economen in doorsnee hadden voorzien. Maar mogelijk duidt dit cijfer erop dat de Federal Reserve nog met extra steunmaatregelen komt. Beleggers kijken daarom erg uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve (Fed), dat later op de dag wordt bekendgemaakt.
Boeing
Google-moeder Alphabet opende de boeken en kreeg er in de eerste handelsminuten bijna 9 procent aan beurswaarde bij. Het bedrijf groeide vooral met zijn zoekmachine, videowebsite YouTube en de clouddiensten. In maart kreeg de groei echter een tik toen de reclame-inkomsten fors terugliepen.
Aan het cijferfront ging de aandacht daarnaast uit naar Boeing, dat bijna 4 procent won. De vliegtuigmaker kampt door de coronacrisis met de nodige tegenwind. Zo is de vraag naar vliegtuigen en diensten minder, nu maatschappijen wereldwijd hun vliegtuigen aan de grond houden. Om kosten te besparen wil Boeing afscheid nemen van circa 10 procent van zijn personeelsbestand.
Gilead Sciences
Ook industrieel conglomeraat General Electric (GE) heeft zwaar te lijden onder de malaise in de luchtvaart. Door de crisis daalt onder andere het aantal orders voor vliegtuigmotoren van GE. Dat drukte de omzet van de onderneming. Het aandeel zakte circa 1 procent.
Verder ging Gilead Sciences zo'n 4 procent omhoog. De Amerikaanse farmaceut meldde hoopgevende resultaten in het onderzoek naar een potentieel coronamedicijn.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Apple hoorde woensdag bij de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De iPhone-maker heeft de langverwachte goedkeuring gekregen van de Chinese overheid om Apple Intelligence uit te rollen in het Aziatische land. De internettoezichthouder in China plaatste Apple's geïntegreerde AI-systeem op een lijst met nieuw goedgekeurde aanbieders, naast diensten van lokale spelers als Huawei en Xiaomi.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De Europese Unie is akkoord gegaan met een plan van socialemediaplatform X om te voldoen aan de transparantieregels onder de Europese wet inzake digitale diensten (DSA). Het landenblok legde het socialemedianetwerk van Elon Musk vorig jaar een boete op van 120 miljoen euro voor het overtreden van die digitale regels.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenkoers van SpaceX is woensdag gedaald naar het laagste punt sinds het ruimtevaart-, satelliet- en AI-bedrijf van Elon Musk vorige maand naar de beurs ging. Het aandeel zakte op Wall Street met 2 procent naar iets meer dan 133 dollar per aandeel, waarmee de koers onder de 135 dollar zakte. Dat is de prijs waarvoor de aandelen vorige maand aan beleggers werden verkocht.
4 uur geledenVELDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - ASML is van plan de prijzen van zijn chipmachines te verhogen, schrijft technieuwssite The Information op basis van verschillende anonieme bronnen. Dat zou kunnen leiden tot een conflict met een belangrijke klant van de Nederlandse chipmachinemaker, het Taiwanese TSMC.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft in de eerste helft van dit jaar voor een veel groter bedrag aan vergunde wapens geëxporteerd dan een jaar eerder. De waarde van wapenexporten waarvoor de Duitse regering in de eerste helft van dit jaar toestemming heeft gegeven, was ruim vier keer zo groot als een jaar geleden, volgens voorlopige cijfers die het Duitse ministerie van Economische Zaken woensdag heeft gepubliceerd.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers in Amsterdam namen in de laatste handelsuren winst op chipaandelen, nadat de koersen eerder op de dag nog stevig waren opgelopen. De sector stond in de belangstelling na sterke resultaten en vooruitzichten van chipmachinemaker ASML. Tijdens de ochtendhandel was ASML veruit de grootste stijger in de hoofdindex met een winst van ruim 5 procent. Het aandeel eindigde echter 0,4 procent in de min. Branchegenoot Besi was de grootste daler in de AEX met een verlies van 3 procent.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse regering verzet zich in principe niet tegen een overname van de Duitse Commerzbank door het Italiaanse UniCredit, maar heeft wel bezwaren tegen de manier waarop de Italianen daarbij te werk zijn gegaan. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz woensdag gezegd. Het is de eerste keer dat hij publiekelijk verklaart dat hij niet probeert de overname te blokkeren.
6 uur geleden