Wall Street begint in de plus
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten aan de handel begonnen. Beleggers reageren andermaal op een grote stroom bedrijfsresultaten. Ook worden de krimpcijfers van de Amerikaanse economie in het eerste kwartaal van dit jaar verwerkt.
De Dow-Jonesindex stond kort na de openingsbel 1,6 procent hoger op 24.476 punten. De breed samengestelde S&P 500 won 1,7 procent tot 2913 punten en techbeurs Nasdaq kreeg er 1,8 procent bij op 8768 punten.
De Amerikaanse overheid maakte bekend dat de economie duidelijk gebukt gaat onder de coronacrisis. In het eerste kwartaal van dit jaar kromp de economie met 4,8 procent. Dat is flink meer dan economen in doorsnee hadden voorzien. Maar mogelijk duidt dit cijfer erop dat de Federal Reserve nog met extra steunmaatregelen komt. Beleggers kijken daarom erg uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve (Fed), dat later op de dag wordt bekendgemaakt.
Boeing
Google-moeder Alphabet opende de boeken en kreeg er in de eerste handelsminuten bijna 9 procent aan beurswaarde bij. Het bedrijf groeide vooral met zijn zoekmachine, videowebsite YouTube en de clouddiensten. In maart kreeg de groei echter een tik toen de reclame-inkomsten fors terugliepen.
Aan het cijferfront ging de aandacht daarnaast uit naar Boeing, dat bijna 4 procent won. De vliegtuigmaker kampt door de coronacrisis met de nodige tegenwind. Zo is de vraag naar vliegtuigen en diensten minder, nu maatschappijen wereldwijd hun vliegtuigen aan de grond houden. Om kosten te besparen wil Boeing afscheid nemen van circa 10 procent van zijn personeelsbestand.
Gilead Sciences
Ook industrieel conglomeraat General Electric (GE) heeft zwaar te lijden onder de malaise in de luchtvaart. Door de crisis daalt onder andere het aantal orders voor vliegtuigmotoren van GE. Dat drukte de omzet van de onderneming. Het aandeel zakte circa 1 procent.
Verder ging Gilead Sciences zo'n 4 procent omhoog. De Amerikaanse farmaceut meldde hoopgevende resultaten in het onderzoek naar een potentieel coronamedicijn.
Meer uit Financieel
STRAATSBURG (ANP) - De voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, is "behoorlijk blij" met het akkoord van de EU over de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het parlement, de Europese Commissie en de lidstaten hebben tot diep in de nacht onderhandeld. Volgens Lange zijn ze het eens geworden over een vangnet voor het geval dat de VS zich niet aan de afspraken houdt.
57 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft bepaalde sancties op Russische olieproducten afgezwakt. De import van kerosine en diesel die in andere landen is geraffineerd uit Russische olie is vanaf woensdag weer toegestaan, meldt de Britse regering. Het land versoepelt ook bepaalde sancties tegen het vervoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit enkele Russische installaties.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook Rabobank en ABN AMRO sluiten zich aan bij een groep Europese banken voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. Met deze cryptomunt willen de banken een Europees alternatief bieden voor de door de Verenigde Staten gedomineerde stablecoinmarkt.
1 uur geledenPRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met beursnotering in Amsterdam, heeft mede door een groei in verkoop van defensiesystemen meer omzet geboekt. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalcijfers. Eerder deze maand kwam CSG nog in opspraak nadat onderzoeksplatform Hunterbrook het bedrijf had beschuldigd van "verfraaiing van cijfers" en "ruzies in de top van het bedrijf".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag licht lager aan de handelsdag begonnen. Zorgen over de toenemende inflatie houden beleggers bezig, wat een dag eerder ook al duidelijk werd op Wall Street. Daar eindigden de belangrijkste graadmeters toen lager, gevoed door de zorg dat sterke prijsstijgingen ook voor hogere rentes zullen zorgen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Huurcommissie heeft vorig jaar gemiddeld meer dan honderd bouwkundige onderzoeken per week uitgevoerd, 17 procent meer dan in 2024. Daarbij klaagden huurders steeds vaker over onder meer schimmel, lekkages en tocht, staat in het jaarverslag van de instantie die huurgeschillen beslecht.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De verkoop van elektrische auto's wereldwijd ligt op koers om opnieuw een recordhoogte te bereiken. Dat zegt het Internationale Energieagentschap (IEA) in een onderzoek. Naar verwachting zullen er 23 miljoen elektrische auto's worden verkocht in 2026.
3 uur geleden