Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street begint hoger aan Black Friday, retailers in focus

Wall Street begint hoger aan Black Friday, retailers in focus

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger geopend. Beleggers namen weinig risico op de laatste handelsdag van een turbulente beursmaand. November werd gekenmerkt door twijfel over de hoge waarderingen van de AI-bedrijven en onzekerheid over een verdere renteverlaging door de Federal Reserve. Wall Street bleef donderdag dicht voor Thanksgiving Day en is op Black Friday slechts een halve dag geopend. De New Yorkse beurzen sluiten op deze voor retailers belangrijke koopjesdag om 19.00 uur Nederlandse tijd.

Wall Street-beleggers kampten bij de hervatting van de beurshandel op vrijdag met de nasleep van een grote storing bij CME Group, de grootste derivatenbeurs ter wereld. Zo werd de handel in futures en opties op de Chicago Mercantile Exchange (CME) stilgelegd door een koelprobleem in een datacenter. De storing is inmiddels voorbij.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,1 procent hoger op 47.496 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,2 procent tot 6829 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,4 procent tot 23.311 punten.

De Amerikaanse beursgraadmeters sloten woensdag voor de vierde dag op rij hoger. Door recente uitlatingen van Fed-bestuurders is de hoop dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten in december toch verder gaat verlagen flink toegenomen. De kans op een nieuwe renteverlaging komende maand wordt inmiddels geschat op 85 procent.

Ondanks de recente opleving op de beurzen stevenen de belangrijkste graadmeters af op het eerste maandverlies in lange tijd. Vooral een daling van technologieaandelen zorgde in november voor koersdruk. De Dow en S&P 500 staan momenteel op kleine maandverliezen en kunnen die verliezen vrijdag nog goedmaken. Als dat lukt, boeken de twee graadmeters voor de zesde maand op rij winst. Techgraadmeter Nasdaq staat voor november ruim 2 procent in het rood en lijkt een einde te maken aan een stijging van zeven maanden op rij.

Met Thanksgiving, Black Friday en Cyber Monday is het belangrijke koopjesseizoen voor de grote retailers in de Verenigde Staten begonnen. Volgens de leverancier van software voor klantrelatiebeheer Salesforce is de onlineverkoop tijdens Thanksgiving op donderdag naar verwachting met 6 procent gestegen tot 8,6 miljard dollar vergeleken met vorig jaar. Grote retailers als Walmart en Amazon wonnen tot 1 procent.

Meer uit Financieel

Binance reserveert miljarden voor verliezen na aanval cryptobeurs

ABU DHABI (ANP) - Binance heeft al meer dan 6,3 miljard dollar aan bedrijfsmiddelen apart gezet om de gevolgen op te vangen van de aanval waar de grootste cryptobeurs ter wereld door is getroffen. Van het bedrag wordt 5 miljard dollar aangehouden in precies de digitale munten die zijn getroffen, meldt het bedrijf.

14 minuten geleden
Winsten oliebedrijven ExxonMobil en Chevron hard omhoog

HOUSTON (ANP) - De grote Amerikaanse olie- en gasbedrijven ExxonMobil en Chevron hebben in het afgelopen kwartaal de winsten sterk zien stijgen door de hoge energieprijzen vanwege de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Bij ExxonMobil, de grootste oliemaatschappij van de Verenigde Staten, verdubbelde de winst op jaarbasis ruimschoots naar 15,4 miljard dollar, omgerekend 13,8 miljard euro.

45 minuten geleden
Minister: economische groei geen vanzelfsprekendheid

DEN HAAG (ANP) - Het is goed dat de economische groei ondanks geopolitieke spanningen veerkrachtig blijft, maar Nederland moet ervoor waken dit als een vanzelfsprekendheid te zien. Dat zegt minister van Economische Zaken Heleen Herbert (CDA) in een reactie op de recentste groeicijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vrijdag publiceerde.

1 uur geleden
Economie eurozone groeit met 0,4 procent in derde kwartaal

LUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het derde kwartaal met 0,4 procent gegroeid ten opzichte van het tweede kwartaal, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van voorlopige cijfers. De economische groei van het eurogebied viel daarmee iets terug, na een groei van 0,6 procent in het tweede kwartaal. De groei viel wel hoger uit dan de 0,2 procent die economen hadden verwacht, wat aantoont dat het landenblok de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten goed weet op te vangen.

1 uur geleden
Winst Audi keldert bijna 90 procent door zwakke verkopen in China

INGOLSTADT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Audi heeft de winst in het derde kwartaal van 2026 flink zien kelderen door zwakke verkopen in China en toenemende concurrentie op de Europese markt. De dochteronderneming van de Duitse autogroep Volkswagen verlaagde ook de winstverwachting voor het hele jaar en kijkt naar verdere kostenbesparingen.

2 uur geleden
Duitse economie groeit 0,2 procent, iets sterker dan verwacht

WIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Duitsland is in het derde kwartaal van dit jaar met 0,2 procent gegroeid in vergelijking met de voorgaande periode. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis in een snelle raming. Daarmee viel de groei van de grootste economie van Europa sterker uit dan verwacht, want economen hadden op 0,1 procent groei gerekend.

2 uur geleden
Branche cryptobedrijven: Nederlandse impact Binance-hack is klein

DEN HAAG (ANP) - De impact van de hack bij 's werelds grootste cryptobeurs Binance voor Nederlandse cryptobeleggers is vermoedelijk klein. Dat zegt voorzitter Mauro Halve van de Nederlandse Vereniging Cryptodienstverleners (NVC), de brancheorganisatie voor gereguleerde Nederlandse cryptobedrijven. "Het is al langer verboden om op Binance te handelen. Daarom schatten wij de kans heel laag in dat Nederlanders hier last van hebben."

2 uur geleden