Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street begint dag met winsten

Wall Street begint dag met winsten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met bescheiden winsten geopend. Wall Street herstelt iets van de verliezen een dag eerder, toen een omzetalarm van Apple wegens de impact van het nieuwe coronavirus het sentiment onder druk zette. Vanuit China komen nu signalen dat er meer maatregelen op komst zijn om de economische pijn van de epidemie te verzachten.

De Dow-Jonesindex stond vlak na opening 0,2 procent hoger op 29.292 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg 0,3 procent tot 3380 punten en technologiegraadmeter Nasdaq won 0,6 procent tot 9788 punten.

De Chinese overheid werkt naar verluidt aan een reddingsplan voor kleine luchtvaartmaatschappijen die door maatregelen tegen het Wuhan-virus dreigen om te vallen. Daarbij zou worden gedacht aan fusies en uitstel voor het terugbetalen van leningen, meldden bronnen aan persbureau Bloomberg.

Groupon

Aanbiedingensite Groupon opende de boeken en rapporteerde een gedaalde omzet en operationele winst in het vierde kwartaal. Het bedrijf maakte ook bekend zich voortaan uitsluitend te richten op uitjes, en niet meer op afgeprijsde goederen. Het aandeel kelderde 34,6 procent.

Navigatiedienstverlener Garmin behaalde vorig jaar een recordomzet en kondigde aan zijn dividend te verhogen. Het aandeel steeg in de eerste handelsminuten 8 procent.

Automaker Tesla maakte een koerssprong van 5,6 procent. Zakenbank Piper Sandler heeft het koersdoel voor Tesla flink verhoogd en wijst daarbij op groeimogelijkheden bij de activiteiten rond zonne-energie en batterijopslag van het bedrijf.

Meer uit Financieel

Prins Bernhard verkoopt zakelijke belangen, ook circuit Zandvoort

AMSTERDAM (ANP) - Prins Bernhard van Oranje verkoopt al zijn zakelijke belangen, onder meer die in circuit Zandvoort en vastgoed. De belangen worden verkocht aan zijn zakenpartners Menno de Jong en Coen Groeneveld. Dat meldt een woordvoerder van prins Bernhard in een verklaring.

1 uur geleden
Franse minister: natuurbrand Bordeaux klap voor lokale economie

BORDEAUX (ANP/RTR) - De grote natuurbrand nabij de Franse stad Bordeaux is een grote klap voor de lokale economie omdat bijvoorbeeld toerisme en horeca worden geraakt. Dat heeft de Franse minister van Financiƫn en Economische Zaken Roland Lescure gezegd. Hij heeft overleg gevoerd met de burgemeester van Bordeaux over de economische impact van de natuurbrand.

1 uur geleden
Vakbonden dreigen met acties beveiligers op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Vakbonden CNV en FNV dreigen met acties van beveiligers op luchthaven Schiphol. In een gezamenlijke verklaring laten de vakbonden weten te zijn "uitonderhandeld". Volgens de bonden zijn de voorstellen van de luchthaven te vaag, te traag en onvoldoende om de hoge werkdruk en gezondheidsklachten van het beveiligingspersoneel op korte termijn aan te pakken.

2 uur geleden
Wachtlijst voor stroomaansluiting bij Alliander loopt terug

ARNHEM (ANP) - Alliander, het bedrijf achter netbeheerder Liander, heeft voor het eerst zijn wachtlijst voor de stroomaansluiting van bedrijven kunnen verkleinen. Mede dankzij oplossingen voor slimmer energieverbruik konden in het eerste halfjaar 1800 bedrijven worden aangesloten. Dat meldt Alliander in zijn halfjaarverslag.

3 uur geleden
AEX opent licht hoger, Shell bij dalers door lagere olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met winst aan de nieuwe handelsweek begonnen. De aandacht van beleggers bleef uitgaan naar het Midden-Oosten. De olieprijzen daalden flink door een gevechtspauze tussen de Verenigde Staten en Iran.

3 uur geleden
Olie- en gasprijzen flink omlaag door gevechtspauze in Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De olie- en gasprijzen zijn maandag flink gezakt nadat de Verenigde Staten hun aanvallen op Iran hebben opgeschort. Nu hopen handelaren erop dat de spanningen in het Midden-Oosten afnemen en de versperring van de Straat van Hormuz binnenkort voorbij is. Dan zouden olie- en gastankers weer normaal uit de Perzische Golf kunnen varen.

3 uur geleden
Chinees chipbedrijf CXMT verzesvoudigt in waarde bij beursdebuut

SHANGHAI (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Het Chinese chipbedrijf CXMT heeft maandag bij zijn debuut op de beurs van Shanghai een koerssprong van 472 procent gemaakt. Dat betekent dat de waarde ongeveer is verzesvoudigd. Hierdoor is de fabrikant van geheugenchips direct het grootste beursgenoteerde bedrijf van het Chinese vasteland geworden, dus uitgezonderd bedrijven met een notering in bijvoorbeeld Hongkong.

4 uur geleden