Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street begint 2020 met records

Wall Street begint 2020 met records

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag op nieuwe recordstanden geëindigd. Beleggers reageerden positief op de aankondiging van president Donald Trump dat de fase 1-deal met China op 15 januari wordt ondertekend. Met name techbedrijven kregen daardoor een steuntje in de rug. Apple en chipmaker AMD behoorden tot de bedrijven die records verbraken.

De Dow-Jonesindex sloot 1,2 procent in de plus op 28.868,80 punten. De breed samengestelde S&P 500 kreeg er 0,8 procent bij tot 3257,85 punten en techbeurs Nasdaq won 1,3 procent tot 9092,19 punten. Voor alle drie de graadmeters betekende dat de hoogste eindstand ooit.

Volgens Trump zijn bij de ondertekening "hoge vertegenwoordigers" aanwezig namens de Chinese regering. Op een later moment zal Trump naar Peking afreizen voor de onderhandelingen voor een fase 2-deal. De fase 1-deal tussen de twee economische grootmachten werd vorige maand gesloten. China heeft de afspraak voor de ondertekening evenwel nog niet bevestigd.

Apple

Bedrijven op Wall Street die gevoelig zijn voor de ontwikkelingen in de Chinees-Amerikaanse handelsvete hadden de wind mee. Het gaat bijvoorbeeld om machinebouwer Caterpillar (plus 1,9 procent) en chipfondsen als Micron Technology, Intel en Nvidia. Die laatste bedrijven dikten tot 3 procent aan.

Technologiegigant Apple werd 2,3 procent hoger gezet. Behalve de ondertekening van de handelsdeal waren er ook berichten dat Apple de oude topman van HBO exclusief aan zich gebonden heeft voor het maken van televisieseries en films voor zijn eigen streamingdienst. Het was voor het eerst dat een aandeel van de iPhonemaker meer dan 300 dollar waard was.

Olieprijzen

Chipmaker AMD steeg ruim 7 procent en sloot op een koers van 49,10 dollar. Daarmee doorbrak het bedrijf zijn hoogste koers ooit. Die was in 2000, nog voor het barsten van de techbubbel, bereikt.

Tabaksreus Altria (min 1,3 procent) stond in de belangstelling nu de Amerikaanse FDA vapecapsules met een smaakje heeft verboden. Altria heeft een fors belang in vapebedrijf Juul.

De euro was 1,1169 dollar waard tegen 1,1186 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,2 procent in prijs tot 61,15 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 66,22 dollar per vat.

Meer uit Financieel

CPB: bijna 12.000 huurders van corporatiewoningen hebben koophuis

DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".

4 uur geleden
Wall Street sluit licht hoger na dagvaardingen tegen Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

5 uur geleden
Paramount Skydance klaagt Warner Bros. aan om Netflix-deal

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.

7 uur geleden
Econoom: uitspraak tarievenzaak VS geen klap voor handelsstromen

FRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.

8 uur geleden
Heineken eindigt onderaan hogere AEX na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.

9 uur geleden
Goud- en zilverprijzen bereiken nieuwe records na dagvaarden Fed

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.

11 uur geleden
Britten starten onderzoek naar chatbot Grok om AI-naaktbeelden

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.

11 uur geleden