Wall Street bang dat heffingen Trump inflatie kunnen aanjagen
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Wall Street is vrijdag met forse verliezen gesloten. De Amerikaanse aandelenmarkten waren in de greep van hernieuwde zorgen dat de importheffingen van president Donald Trump de inflatie kunnen aanwakkeren. Vooral techaandelen, die in een eerdere periode nog flink in waarde stegen, moesten het ontgelden.
De Dow-Jonesindex leverde 1,7 procent in tot 41.583,90 punten. De brede S&P 500 zakte 2 procent tot 5580,94 punten en techbeurs Nasdaq daalde 2,7 procent tot 17.322,99 punten. Kort voor opening van de beurs bleek dat de zogeheten PCE-kernindex voor persoonlijke uitgaven, een belangrijke graadmeter voor de inflatie, in februari iets hoger is uitgekomen dan verwacht.
"Beleggers zijn nog steeds zenuwachtig over tarieven. Zo simpel is het", verklaarde een deskundige van vermogensbeheerder Solus Alternative Asset Management. "Met zoveel onzekerheid richten mensen zich op worst-case scenario's en kiezen ze ervoor om risico's af te bouwen, vooral na zo'n geweldige run voor risicovolle beleggingen. Ik denk niet dat het veel ingewikkelder is dan dat."
Trump kondigde eerder deze week importheffingen van 25 procent aan voor alle auto's en auto-onderdelen die buiten de Verenigde Staten worden gemaakt. Beleggers wachten verder vooral op wat Trump volgende week gaat doen. De president wil nog meer heffingen invoeren. Dat zal waarschijnlijk leiden tot tegenmaatregelen van handelspartners en een verdere escalatie van de handelsoorlog.
Apple en Meta Platforms verloren respectievelijk bijna 3 en dik 4 procent. Zakenkrant Financial Times meldde dat de Europese Commissie de twee volgende week waarschijnlijk beboet voor overtreding van de nieuwe Europese Digital Markets Act. Onderzoeken naar de twee lopen al langer. Bij Apple gaat het over zijn beleid rond de App Store, bij Meta gaat het om de manier waarop gebruikers wordt gevraagd of ze instemmen met het verstrekken van data. Volgens bronnen van de krant lijkt het er wel op dat de boetes aan de lage kant zijn. Brussel zou op die manier proberen de spanningen met Trump niet verder te laten oplopen.
Meer uit Financieel
HAMBURG (ANP/RTR) - Ondanks dat de Straat van Hormuz zaterdag kort na heropening al weer sloot, is het meerdere cruiseschepen toch gelukt uit de Perzische Golf te varen. TUI Cruises heeft zondag bekendgemaakt dat haar schepen Mein Schiff 4 en Mein Schiff 5 door de zeestraat zijn gevaren. MSC Cruises kwam met een verklaring dat de MSC Euribia Dubai had verlaten en nu op weg is naar Europa.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kan beter nog even wachten voordat ze de rente verhoogt, in plaats van te snel te handelen, gezien de nog altijd grote onzekerheid over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het Maltese centralebankhoofd Alexander Demarco, tevens een van de beleidsbepalers bij de ECB, gezegd bij de voorjaarsvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in Washington.
6 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Een nieuwe oliepijpleiding die de Iraakse olievelden bij Basra verbindt met de Turkse Middellandse Zeekust zou kunnen helpen om de wereld minder afhankelijk te maken van olieleveringen via de Straat van Hormuz. Dat heeft topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) gezegd in de Turkse krant Hürriyet.
7 uur geledenWENEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Ook in Tsjechië en Slowakije zijn met rattengif gemanipuleerde potjes babyvoeding van fabrikant HiPP aangetroffen. In die landen zijn alle HiPP-potjes door distributeurs uit voorzorg ook uit de verkoop gehaald, terwijl de politie zoekt naar een mogelijke afperser die de babyvoeding heeft vergiftigd.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.
9 uur geledenGENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.
12 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.
13 uur geleden