
Wall Street bang dat heffingen Trump inflatie kunnen aanjagen
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Wall Street is vrijdag met forse verliezen gesloten. De Amerikaanse aandelenmarkten waren in de greep van hernieuwde zorgen dat de importheffingen van president Donald Trump de inflatie kunnen aanwakkeren. Vooral techaandelen, die in een eerdere periode nog flink in waarde stegen, moesten het ontgelden.
De Dow-Jonesindex leverde 1,7 procent in tot 41.583,90 punten. De brede S&P 500 zakte 2 procent tot 5580,94 punten en techbeurs Nasdaq daalde 2,7 procent tot 17.322,99 punten. Kort voor opening van de beurs bleek dat de zogeheten PCE-kernindex voor persoonlijke uitgaven, een belangrijke graadmeter voor de inflatie, in februari iets hoger is uitgekomen dan verwacht.
"Beleggers zijn nog steeds zenuwachtig over tarieven. Zo simpel is het", verklaarde een deskundige van vermogensbeheerder Solus Alternative Asset Management. "Met zoveel onzekerheid richten mensen zich op worst-case scenario's en kiezen ze ervoor om risico's af te bouwen, vooral na zo'n geweldige run voor risicovolle beleggingen. Ik denk niet dat het veel ingewikkelder is dan dat."
Trump kondigde eerder deze week importheffingen van 25 procent aan voor alle auto's en auto-onderdelen die buiten de Verenigde Staten worden gemaakt. Beleggers wachten verder vooral op wat Trump volgende week gaat doen. De president wil nog meer heffingen invoeren. Dat zal waarschijnlijk leiden tot tegenmaatregelen van handelspartners en een verdere escalatie van de handelsoorlog.
Apple en Meta Platforms verloren respectievelijk bijna 3 en dik 4 procent. Zakenkrant Financial Times meldde dat de Europese Commissie de twee volgende week waarschijnlijk beboet voor overtreding van de nieuwe Europese Digital Markets Act. Onderzoeken naar de twee lopen al langer. Bij Apple gaat het over zijn beleid rond de App Store, bij Meta gaat het om de manier waarop gebruikers wordt gevraagd of ze instemmen met het verstrekken van data. Volgens bronnen van de krant lijkt het er wel op dat de boetes aan de lage kant zijn. Brussel zou op die manier proberen de spanningen met Trump niet verder te laten oplopen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - IAG, het moederconcern van onder meer British Airways en Iberia, gaat ongeveer dertig vliegtuigen van het type 787 Dreamliner kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Ook zou IAG een optie nemen om meer toestellen te kunnen kopen van Boeing.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag voor het eerst sinds begin april weer boven de 900 punten gesloten. De beurshandel kreeg steun van de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk. Volgens president Donald Trump heeft het Verenigd Koninkrijk toegezegd meer Amerikaanse landbouwproducten zoals rundvlees toe te laten.
3 uur geledenSOLIHULL (ANP) - De Verenigde Staten hebben de heffingen op Brits staal en aluminium geschrapt, zei premier Keir Starmer van het Verenigd Koninkrijk. Ook gaan de Amerikaanse heffingen op Britse auto's sterk omlaag, zei hij over een handelsdeal met Donald Trump.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat het Verenigd Koninkrijk heeft toegezegd meer landbouwproducten uit de Verenigde Staten toe te laten. Het gaat onder andere om rundvlees, zei hij tijdens een persmoment waarin hij een handelsdeal met de Britten aankondigde. Daarnaast opent het Verenigd Koninkrijk de markt verder voor ethanol en machines uit de VS, zei Trump.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag verder omhoog door de hoop op een mogelijke handelsdeal tussen de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump, die later op de dag een persbijeenkomst houdt, zal de deal de relatie tussen de twee landen "jarenlang verstevigen". Het Verenigd Koninkrijk is het eerste land dat een handelsdeal sluit met de VS en volgens Trump zullen "meerdere deals" volgen.
5 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Nutreco, in handen van familiebedrijf SHV, heeft bevestigd dat het te kampen heeft gehad met een ernstig boekhoudprobleem bij de Ecuadoraanse tak van het diervoederbedrijf. "In 2023 ontdekten we een boekhoudkundige onregelmatigheid in onze activiteiten in Ecuador. Na deze ontdekking hebben we direct en doortastend opgetreden en de kwestie grondig onderzocht", zegt een woordvoerster na eerdere berichtgeving door Follow the Money.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Bill Gates heeft aangekondigd dat hij de komende twintig jaar bijna zijn volledige fortuin gaat weggeven. De voormalige rijkste man ter wereld verwacht dat via zijn stichting nog eens 200 miljard dollar (176 miljard euro) naar de armste mensen in de wereld gaat. De Gates Foundation wordt daarna op 31 december 2045 opgeheven.
6 uur geleden