
Walker blijft ontspannen en moet lachen om vragen over Mbappé
AL WAKRAH (ANP) - Verdediger Kyle Walker kreeg woensdag in het Engelse trainingscentrum in Al Wakrah vraag na vraag over Kylian Mbappé. Het waren er zelfs zoveel dat hij op een gegeven moment een lach niet kon onderdrukken. "We spelen geen tennis, voetbal is geen individuele sport. Frankrijk is meer dan Mbappé alleen", probeerde Walker de Engelse media in een uitpuilende perszaal gerust te stellen over de komende kwartfinale op het WK in Qatar.
De 32-jarige speler van Manchester City slaagde daar maar gedeeltelijk in. De manier waarop Mbappé zich momenteel profileert, heeft wereldwijd indruk gemaakt. De 23-jarige aanvaller maakte tot dusverre al vijf doelpunten en is met zijn snelheid vaak ongrijpbaar. Mbappé tikte in de achtste finale tegen Polen op een gegeven moment een topsnelheid aan van 35 kilometer per uur.
"Het zou gek zijn als we ons alleen op Mbappé concentreren", zei Walker. "Ze hebben ook nog Ousmane Dembélé, Antoine Griezmann en Olivier Giroud. Dat zijn stuk voor stuk geweldige voetballers."
Mbappé over Walker
Mbappé stond in de Champions League met Paris Saint-Germain al enkele keren tegenover Walker en hij omschreef de Brit niet heel lang geleden als een van de lastigste verdedigers om tegen te spelen. Walker is fysiek sterk en eveneens snel. "Het is leuk om dat te horen", zei Walker. "Op een WK wil je het opnemen tegen de grootste spelers. We hebben respect voor Mbappé en Frankrijk, maar ook weer niet te veel. Wij hebben zelf een hele goede ploeg."
Engeland verloor vier jaar terug in de halve finales van het WK van Kroatië en eindigde uiteindelijk als vierde. Vorig jaar zomer bereikte het elftal van bondscoach Gareth Southgate de finale van het EK, waarin Italië na strafschoppen te sterk was. Walker: "Hopelijk kunnen we nu voor de derde keer op rij zo ver komen. We scoren vrij makkelijk en krijgen niet zo veel doelpunten tegen. Het vertrouwen is groot."
Wereldtitel
De Engelsen wonnen de wereldtitel één keer, in 1966.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat naar alle waarschijnlijkheid in beroep tegen het besluit van de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB om de proflicentie in te trekken. Dat meldt de Arnhemse eerstedivisieclub op zijn website.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB heeft besloten de licentie van betaaldvoetbalorganisatie Vitesse per 11 juli in te trekken. De club uit Arnhem heeft structureel en over een langere periode het licentiesysteem omzeild en ondermijnd en blijft dat volgens de licentiecommissie nog steeds doen. Vitesse kan in beroep tegen het besluit.
1 uur geledenTHUN (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zondag waarschijnlijk een ruime zege nodig op Frankrijk voor een plek in de kwartfinales van het EK, maar de laatste overwinning op de Fransen dateert van tien jaar geleden. Drie jaar geleden waren 'Les Bleues', na verlenging, al verantwoordelijk voor de uitschakeling van titelhouder Oranje in de kwartfinales van het EK in Engeland.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Christian Rasmussen verlaat Ajax voor Fortuna Düsseldorf. De 22-jarige Deense aanvaller slaagde er de afgelopen seizoenen niet in een basisplaats te bemachtigen bij de club uit Amsterdam.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat blijft voorlopig bondscoach van Curaçao. De 77-jarige Nederlander heeft zijn deze maand aflopende contract verlengd tot het einde van dit jaar. Dat meldt de voetbalbond van Curaçao.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga wil dat Ajax aanvallender speelt dan het afgelopen seizoen. "Marcel en ik staan voor voetbal dat goed bij Ajax past", doelde hij tijdens een persconferentie op zijn assistent Keizer. "We willen vermakelijk voetbal spelen. Daar mogen jullie mij op afrekenen."
3 uur geledenZEIST (ANP) - Trainer John Heitinga verwacht dat Raúl Moro snel een contract bij Ajax tekent. "Ik verwacht hem binnen een aantal dagen wel bij ons", zei hij op een persconferentie tijdens een trainingskamp in Zeist.
3 uur geleden