Walibi krijgt nog geen nieuwe vergunning voor festivals
UTRECHT (ANP) - Attractiepark Walibi moet nog even wachten op ruimere mogelijkheden om de festivals Lowlands en Defqon.1 te organiseren. De rechtbank in Utrecht verwees de omgevingsvergunning die de gemeente Dronten had goedgekeurd terug naar de tekentafel, omdat onvoldoende is gekeken naar de belangen van een nabijgelegen bungalowpark. Dat was in beroep gegaan uit angst voor meer geluidsoverlast.
Met de nieuwe vergunning wilde Walibi het avondprogramma van Lowlands twee uur verlengen tot 01.00 uur, waardoor er grotere hoofdacts mogelijk zouden worden. Dancefestival Defqon.1 zou niet twee maar drie dagen mogen duren.
Het bungalowpark, dat een kilometer verderop ligt, was niet als enige in beroep gegaan tegen de vergunning. Ook de gemeenten Nunspeet, Elburg en Oldenbroek uitten hun zorgen over geluidsoverlast vanaf de overkant van het Veluwemeer. De rechtbank vond echter dat de gemeenten niet goed duidelijk hebben gemaakt wat de gevolgen voor hun bewoners zouden zijn. Het bezwaar van een man die 6 kilometer van Walibi woont is evenmin inhoudelijk behandeld.
Dronten krijgt vier weken de tijd om de omgevingsvergunning te heroverwegen. Dat heeft geen gevolgen voor de festivals, want die gingen in verband met het coronavirus toch al niet door.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In Irak worden IS-strijders "met een Nederlandse link" vastgehouden die eerder waren gedetineerd in kampen in het noordoosten van Syrië, bevestigt het demissionaire kabinet aan de Tweede Kamer. Zij waren onder de 5704 mannelijke strijders van de terreurgroep die de afgelopen weken door de Verenigde Staten zijn overgebracht.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) is "onprettig verrast" door het besluit dat een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgd moet worden voor smaad. Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden heeft het Openbaar Ministerie onlangs opgedragen de journalist te vervolgen na een beklagprocedure.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Tot nu toe hebben vijf landen toegezegd om met troepen mee te doen aan de internationale veiligheidsmacht in Gaza. Dat kondigde de Amerikaanse bevelhebber van die macht aan bij de eerste bijeenkomst van de Vredesraad, die de Amerikaanse president Donald Trump oprichtte om toe te zien op het staakt-het-vuren in Gaza. Het zou gaan om Indonesië, Marokko, Kazachstan, Kosovo en Albanië.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgen voor smaad. Dat heeft het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden onlangs bepaald in een beklagprocedure. Die was aangespannen door onder anderen een vrouw uit Hengelo die jarenlang spirituele sessies organiseerde en leidde.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rudi Bakker, voormalig directeur van SE Fireworks in Enschede, is woensdag op 63-jarige leeftijd overleden. Zijn advocaat Peter Plasman bevestigde donderdag een bericht hierover in De Twentsche Courant Tubantia.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De estafettestakingen van personeel in de jeugdzorg na vastgelopen cao-onderhandelingen zijn voorbij. Donderdag vond de laatste plaats in Amsterdam. Zo'n 180 medewerkers kwamen bijeen om overuren te berekenen en te overhandigen aan de werkgever, meldt vakbond FNV. Op 2 maart vindt een landelijke 24-uursstaking plaats.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het advocatenechtpaar Geert-Jan en Carry Knoops voelt zich in het hart geraakt door een civiele rechtszaak die is aangespannen door een voormalige cliënt. Dat bleek donderdag tijdens de zitting in de zaak voor de Amsterdamse rechtbank. Het gerenommeerde Amsterdamse kantoor stond de man bij in een zedenzaak, die uitmondde in een veroordeling. De ex-cliënt meent dat Knoops ver onder de maat heeft gepresteerd en veel te hoge rekeningen heeft gestuurd.
4 uur geleden