Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wales zweeft op roze wolk richting thuisduel met Oranje

Wales zweeft op roze wolk richting thuisduel met Oranje

CARDIFF (ANP) - Op een roze wolk zweeft Wales richting het thuisduel met het Nederlands elftal van woensdagavond in de Nations League. Bondscoach Rob Page kan twee dagen na de gewonnen finale tegen Oekraïne (1-0) nog nauwelijks beseffen dat zijn ploeg aan het WK mag deelnemen. En sterspeler Gareth Bale gaat nog niet met voetbalpensioen.

De 32-jarige aanvaller is sinds zijn debuut in 2006 uitgegroeid tot het symbool van de opmars van zijn nationale ploeg, die in 2011 nog op de 117e positie van de wereldranglijst stond. De eerste voetballer met een prijskaartje van 100 miljoen euro had een groot aandeel in de zege op Oekraïne. De ongelukkige Andri Jarmolenko werkte een vrije trap van hem in eigen doel.

Spelers en trainers van Wales vierden het behaalde ticket voor het WK in de Elevens Bar & Gril, de pub waar Bale eigenaar van is. "Natuurlijk hebben we daar flink gefeest", erkende Page. "Naar het WK gaan is heel lang een droom voor ons geweest. Nu is het werkelijkheid, maar het moet nog landen."

Door tot het WK

Bale vertelde maandag nog dat hij niet eens aan het duel van Oranje wil denken. De aanvaller speelde afgelopen jaar slechts vijf competitieduels voor Real Madrid, de club die hij na negen jaar transfervrij heeft verlaten. Voor Bale is er inmiddels meer dan voetbal. Hij staat graag op de golfbaan en wil meer tijd aan zijn familie besteden. Na een nederlaag tegen Oekraïne had hij waarschijnlijk afscheid genomen als prof. Maar adel verplicht. Nu wil hij nog even door tot en met het WK.

Veel mensen in Wales hopen dat Bale nog even bij Cardiff City komt voetballen. "Maar ik ken zijn plannen niet", zei bondscoach Page. "Hij is een echte prof en zal er alles aan doen om zo fit als mogelijk met ons naar het WK te gaan. Mede dankzij Gareth is heel Wales nu trots op onze nationale ploeg."

Bijna nergens in Groot-Brittannië heb je zo veel pubs per vierkante meter als in Cardiff. In de vele horecagelegenheden op St Mary Street, Greyfriars Road en Mill Lane ging het feest zondag lang door na de winst op Oekraïne. Wales mag voor de tweede keer naar het WK. 'The Dragons' debuteerden in 1958 op het hoogste podium. Ze werden in de kwartfinales van het WK in Zweden uitgeschakeld. Brazilië bleek met 1-0 te sterk, met dank aan een doelpunt van de toen pas 17-jarige Pelé. Zes jaar geleden kwalificeerde Wales zich voor het eerst voor het EK en schakelde het België uit in de kwartfinale (3-1).

Meer uit Voetbal

Geblesseerde Dumfries mist ook laatste WK-kwalificatieduel Oranje

ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries kan maandag niet meedoen in de laatste WK-kwalificatiewedstrijd van het Nederlands elftal, in de Johan Cruijff ArenA tegen Litouwen. De rechtervleugelverdediger is nog steeds geblesseerd en is teruggekeerd naar zijn club Internazionale.

1 uur geleden
België nog niet zeker van WK voetbal na gelijkspel in Kazachstan

ASTANA (ANP) - België heeft zich in het uitduel met Kazachstan nog niet weten te plaatsen voor het WK voetbal van volgend jaar. De ploeg bleef in het voorlaatste kwalificatieduel steken op 1-1.

2 uur geleden
Oproep voor Oranje kwam als verrassing voor debutant Emegha

WARSCHAU (ANP) - De oproep voor het Nederlands elftal kwam dinsdag als een verrassing voor Emmanuel Emegha. Dat zei de 22-jarige spits van Strasbourg in Warschau, waar hij in de uitwedstrijd tegen Polen (1-1) in de WK-kwalificatie in de 88e minuut mocht invallen en daarmee zijn debuut als international maakte.

16 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk kijkt terug op moeizame avond tegen Polen

WARSCHAU (ANP) - Virgil van Dijk kijkt terug op een moeizame avond in Warschau, waar het Nederlands elftal met 1-1 gelijkspeelde tegen Polen. "Ik denk dat het altijd lastig is om tegen een laag blok te spelen en kansen te creëren", zei de aanvoerder in een eerste reactie bij de NOS. "Dat is iets wat we moeten verbeteren."

18 uur geleden
Koeman kritisch op Oranje: dit was heel erg slecht

WARSCHAU (ANP) - Ronald Koeman was na het teleurstellende optreden van het Nederlands elftal bij Polen (1-1) kritisch. De bondscoach oordeelde vooral hard over de manier waarop Oranje kort voor rust achter kwam. Aanvoerder Robert Lewandowski stuurde met een handige actie Jakub Kaminski weg. De aanvaller was sneller dan Virgil van Dijk en speelde de bal door de benen van de ver uit zijn doel gelopen keeper Bart Verbruggen: 1-0.

18 uur geleden
De Jong ziet Oranje veel fout doen in afstemming en positioneren

WARSCHAU (ANP) - Frenkie de Jong vond dat het matige optreden van het Nederlands elftal tegen Polen (1-1) grotendeels kwam door het gebrek aan een bepaalde afstemming in het veld. "Hoe we ons positioneerden, was niet goed. We maakten vaak verkeerde keuzes aan de bal", analyseerde de middenvelder van FC Barcelona in stadion PGE Narodowy in Warschau.

18 uur geleden
Duitsland en Slowakije strijden in direct duel om WK-kwalificatie

LUXEMBURG (ANP) - Duitsland en Slowakije spelen maandag een direct duel om winst van WK-kwalificatiegroep A. De Duitsers wonnen vrijdagavond met 2-0 bij Luxemburg, en de Slowaken hielden zicht op rechtstreekse plaatsing voor het WK door in eigen huis te winnen van Noord-Ierland met 1-0.

20 uur geleden