Wales ten koste van Oekraïne naar WK voetbal in Qatar
CARDIFF (ANP) - Wales heeft zich als laatste Europese land geplaatst voor het wereldkampioenschap voetbal, later dit jaar in Qatar. Het Welsh elftal won zondagavond met het nodige geluk voor eigen publiek van Oekraïne met 1-0. De enige treffer werd voor rust gemaakt door de ongelukkige Andri Jarmolenko, die een vrije trap van Gareth Bale van richting veranderde en zijn eigen doelman kansloos liet.
Door het oorlogsgeweld in eigen land gunde iedereen, op de bevolking van Wales na, Oekraïne het succes. De ploeg speelde ook lange tijd beter, verdiende een voorsprong maar miste de kansen of zag de inzetten gestopt door de uitblinkende keeper Wayne Hennessey.
De Oekraïners, die eerder Schotland hadden overrompeld op weg naar het WK, begonnen ook nu uitstekend. Wales kwam er het eerste half uur amper aan te pas. Het was aan Hennessey én aan de Oekraïense onzorgvuldigheid in de afwerking te danken dat het scorebord op 0-0 bleef. Jarmolenko, Oleksandr Zintsjenko en Roman Jaremtsjoek waren voortdurend dreigend maar succes was hen niet gegund.
Vrije trap voor Bale
Uit het niets kwamen de Welshmen tien minuten voor rust op voorsprong. Aanvoerder Bale, die nog weinig had laten zien, mocht op een meter of 20 schuin voor het doel een vrije trap nemen, zijn specialiteit. Of hij nou bedoelde te schieten of voor te zetten bleef onduidelijk. Jarmolenko kreeg de bal in elk geval zo ongelukkig op het hoofd dat voor sluitpost Heorhi Boesjtsjan geen verweer mogelijk was.
De ploeg van bondscoach Robert Page veerde op door die meevaller. Er kwam meer vaart in het spel en veel meer overtuiging. Dat sloeg uiteraard over naar de supporters, die meteen een snelle tweede treffer eisten. Die kwam er niet. Hennessey voorkwam zelfs de gelijkmaker van Zintsjenko.
Poule B
Beide elftallen begonnen ongewijzigd aan de tweede helft. Wales vastbesloten de voorsprong te houden, Oekraïne met de wil te vechten tot de laatste snik. De dominantie van het team van Oleksandr Petrakov werd minder. De angst voor een counter groter. In de 49e minuut bleek die gegrond. Een vlotte tegenstoot via Daniel James en Kieffer Moore eindigde bij Aaron Ramsey, die geheel vrij naast schoot. Later was ook James, met wat geluk, dicht bij de 2-0.
Serieuze Oekraïense kansen werden zeldzamer. Roeslan Malinovski kreeg er een maar mikte niet zuiver. Met Mikola Sjarapenko en Serhi Sidortsjoek als verse krachten zette het team aan voor een slotoffensief. Dat kwam er, maar niet nadat invaller Brennan Johnson en Bale hadden nagelaten het duel te beslissen. Het bleef Oekraïne tegen zitten en met name Hennessey mee.
Wales, dat zich voor het eerst sinds 1958 heeft gekwalificeerd, treft op het WK in poule B Engeland, Iran en de Verenigde Staten.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorthy Mokio verkiest het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo boven dat van België. Dat heeft de 18-jarige verdedigende middenvelder van Ajax vrijdag bekendgemaakt op sociale media. "Ik ben Congolees in hart en nieren", schrijft de in Gent geboren voetballer. "En het is onder deze kleuren dat ik het volgende hoofdstuk van mijn verhaal wil schrijven."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouaméni een boete van 500.000 euro opgelegd na hun opstootje van eerder deze week. Dat meldt de club op de website.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie heeft verrast gereageerd op de berichtgeving dat de club na het seizoen afscheid neemt van de Engelse aanvaller Raheem Sterling. "Ik ben gequoot, maar heb die mensen niet gesproken", zei Van Persie over de berichtgeving in The Telegraph.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan enkele weken niet beschikken over rechtsback Alphonso Davies. De Canadese verdediger heeft in de halve finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League een hamstringblessure opgelopen en mist in ieder geval de laatste twee competitiewedstrijden van de landskampioen tegen VfL Wolfsburg en 1. FC Köln.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).
8 uur geleden