Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wales ten koste van Oekraïne naar WK voetbal in Qatar

Wales ten koste van Oekraïne naar WK voetbal in Qatar

CARDIFF (ANP) - Wales heeft zich als laatste Europese land geplaatst voor het wereldkampioenschap voetbal, later dit jaar in Qatar. Het Welsh elftal won zondagavond met het nodige geluk voor eigen publiek van Oekraïne met 1-0. De enige treffer werd voor rust gemaakt door de ongelukkige Andri Jarmolenko, die een vrije trap van Gareth Bale van richting veranderde en zijn eigen doelman kansloos liet.

Door het oorlogsgeweld in eigen land gunde iedereen, op de bevolking van Wales na, Oekraïne het succes. De ploeg speelde ook lange tijd beter, verdiende een voorsprong maar miste de kansen of zag de inzetten gestopt door de uitblinkende keeper Wayne Hennessey.

De Oekraïners, die eerder Schotland hadden overrompeld op weg naar het WK, begonnen ook nu uitstekend. Wales kwam er het eerste half uur amper aan te pas. Het was aan Hennessey én aan de Oekraïense onzorgvuldigheid in de afwerking te danken dat het scorebord op 0-0 bleef. Jarmolenko, Oleksandr Zintsjenko en Roman Jaremtsjoek waren voortdurend dreigend maar succes was hen niet gegund.

Vrije trap voor Bale

Uit het niets kwamen de Welshmen tien minuten voor rust op voorsprong. Aanvoerder Bale, die nog weinig had laten zien, mocht op een meter of 20 schuin voor het doel een vrije trap nemen, zijn specialiteit. Of hij nou bedoelde te schieten of voor te zetten bleef onduidelijk. Jarmolenko kreeg de bal in elk geval zo ongelukkig op het hoofd dat voor sluitpost Heorhi Boesjtsjan geen verweer mogelijk was.

De ploeg van bondscoach Robert Page veerde op door die meevaller. Er kwam meer vaart in het spel en veel meer overtuiging. Dat sloeg uiteraard over naar de supporters, die meteen een snelle tweede treffer eisten. Die kwam er niet. Hennessey voorkwam zelfs de gelijkmaker van Zintsjenko.

Poule B

Beide elftallen begonnen ongewijzigd aan de tweede helft. Wales vastbesloten de voorsprong te houden, Oekraïne met de wil te vechten tot de laatste snik. De dominantie van het team van Oleksandr Petrakov werd minder. De angst voor een counter groter. In de 49e minuut bleek die gegrond. Een vlotte tegenstoot via Daniel James en Kieffer Moore eindigde bij Aaron Ramsey, die geheel vrij naast schoot. Later was ook James, met wat geluk, dicht bij de 2-0.

Serieuze Oekraïense kansen werden zeldzamer. Roeslan Malinovski kreeg er een maar mikte niet zuiver. Met Mikola Sjarapenko en Serhi Sidortsjoek als verse krachten zette het team aan voor een slotoffensief. Dat kwam er, maar niet nadat invaller Brennan Johnson en Bale hadden nagelaten het duel te beslissen. Het bleef Oekraïne tegen zitten en met name Hennessey mee.

Wales, dat zich voor het eerst sinds 1958 heeft gekwalificeerd, treft op het WK in poule B Engeland, Iran en de Verenigde Staten.

Meer uit Voetbal

KNVB gaat PEC helpen met opsporen probleemsupporters IJsselderby

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.

1 uur geleden
Aanklager KNVB: geen straf voor James in paspoortkwestie

ZEIST (ANP) - De aanklager betaald voetbal van de KNVB heeft besloten geen straf op te leggen aan Dean James in de veelbesproken paspoortkwestie. De aanklager deed onderzoek naar de speelgerechtigheid van de speler van Go Ahead Eagles na een klacht van NAC Breda.

2 uur geleden
Bayern München verslaat Real Madrid in stadion Bernabéu

MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.

15 uur geleden
Voormalig bondscoach Lucescu (80) van Roemenië overleden

BOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

17 uur geleden
Trainer Slot hoopt dat Liverpool hele duel goed speelt in Parijs

PARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.

17 uur geleden
FIFA start tuchtprocedure tegen Spanje om racistische liederen

ZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".

18 uur geleden
Philips Stadion juicht voor PSV-selectie

EINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.

22 uur geleden