Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wales ten koste van Oekraïne naar WK voetbal in Qatar

Wales ten koste van Oekraïne naar WK voetbal in Qatar

CARDIFF (ANP) - Wales heeft zich als laatste Europese land geplaatst voor het wereldkampioenschap voetbal, later dit jaar in Qatar. Het Welsh elftal won zondagavond met het nodige geluk voor eigen publiek van Oekraïne met 1-0. De enige treffer werd voor rust gemaakt door de ongelukkige Andri Jarmolenko, die een vrije trap van Gareth Bale van richting veranderde en zijn eigen doelman kansloos liet.

Door het oorlogsgeweld in eigen land gunde iedereen, op de bevolking van Wales na, Oekraïne het succes. De ploeg speelde ook lange tijd beter, verdiende een voorsprong maar miste de kansen of zag de inzetten gestopt door de uitblinkende keeper Wayne Hennessey.

De Oekraïners, die eerder Schotland hadden overrompeld op weg naar het WK, begonnen ook nu uitstekend. Wales kwam er het eerste half uur amper aan te pas. Het was aan Hennessey én aan de Oekraïense onzorgvuldigheid in de afwerking te danken dat het scorebord op 0-0 bleef. Jarmolenko, Oleksandr Zintsjenko en Roman Jaremtsjoek waren voortdurend dreigend maar succes was hen niet gegund.

Vrije trap voor Bale

Uit het niets kwamen de Welshmen tien minuten voor rust op voorsprong. Aanvoerder Bale, die nog weinig had laten zien, mocht op een meter of 20 schuin voor het doel een vrije trap nemen, zijn specialiteit. Of hij nou bedoelde te schieten of voor te zetten bleef onduidelijk. Jarmolenko kreeg de bal in elk geval zo ongelukkig op het hoofd dat voor sluitpost Heorhi Boesjtsjan geen verweer mogelijk was.

De ploeg van bondscoach Robert Page veerde op door die meevaller. Er kwam meer vaart in het spel en veel meer overtuiging. Dat sloeg uiteraard over naar de supporters, die meteen een snelle tweede treffer eisten. Die kwam er niet. Hennessey voorkwam zelfs de gelijkmaker van Zintsjenko.

Poule B

Beide elftallen begonnen ongewijzigd aan de tweede helft. Wales vastbesloten de voorsprong te houden, Oekraïne met de wil te vechten tot de laatste snik. De dominantie van het team van Oleksandr Petrakov werd minder. De angst voor een counter groter. In de 49e minuut bleek die gegrond. Een vlotte tegenstoot via Daniel James en Kieffer Moore eindigde bij Aaron Ramsey, die geheel vrij naast schoot. Later was ook James, met wat geluk, dicht bij de 2-0.

Serieuze Oekraïense kansen werden zeldzamer. Roeslan Malinovski kreeg er een maar mikte niet zuiver. Met Mikola Sjarapenko en Serhi Sidortsjoek als verse krachten zette het team aan voor een slotoffensief. Dat kwam er, maar niet nadat invaller Brennan Johnson en Bale hadden nagelaten het duel te beslissen. Het bleef Oekraïne tegen zitten en met name Hennessey mee.

Wales, dat zich voor het eerst sinds 1958 heeft gekwalificeerd, treft op het WK in poule B Engeland, Iran en de Verenigde Staten.

Meer uit Voetbal

Poolse scheidsrechter Marciniak fluit uitduel Oranje in Servië

NYON (ANP) - De Poolse scheidsrechter Szymon Marciniak heeft de leiding over de tweede wedstrijd in de Nations League van het Nederlands elftal tegen Servië. Het duel staat zondag om 18.00 uur in Belgrado op het programma.

1 uur geleden
Oranje traint dag na duel met Duitsland met invallers en reserves

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is vrijdag begonnen aan de voorbereiding op de uitwedstrijd van zondag tegen Servië in de Nations League. Een dag na het gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA tegen Duitsland (1-1) verschenen op het trainingsveld in Zeist alleen de spelers die als invaller of helemaal niet in actie kwamen.

1 uur geleden
Wirtz en Burkardt vervangen geblesseerd duo bij Duitsland

FRANKFURT AM MAIN (ANP/DPA) - Bondscoach Jürgen Klopp van Duitsland heeft Florian Wirtz en Jonathan Burkardt overgeheveld van zijn tweede selectie naar zijn spelersgroep voor de tweede wedstrijd in de Nations League tegen Griekenland op zondag. De twee vervangen Jamal Musiala en Kai Havertz, die bij het duel met Oranje op donderdag (1-1) geblesseerd raakten.

2 uur geleden
Xavi roept Zirkzee op als vervanger voor geblesseerde Brobbey

ZEIST (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández heeft Joshua Zirkzee opgeroepen als vervanger voor de geblesseerde Brian Brobbey. Dat maakte de KNVB een dag na het gelijkspel van Oranje in Amsterdam tegen Duitsland (1-1) bekend. Zirkzee meldt zich vrijdagavond in Zeist bij de selectie.

3 uur geleden
Bestuursvoorzitters grote voetbalcompetities kritisch op FIFA

ZÜRICH (ANP/DPA) - Ook de bestuursvoorzitters van de hoogste voetbalcompetities in Duitsland, Spanje, Italië en Engeland hebben scherpe kritiek geuit op de FIFA en voorzitter Gianni Infantino. De Zwitser kwam in opspraak door het inmiddels ingetrokken commercialiseringsplan om een deel van de WK-rechten te verkopen aan derden.

4 uur geleden
Afscheidsinterland Messi binnen twee uur uitverkocht

BUENOS AIRES (ANP/DPA) - De laatste wedstrijd van Lionel Messi voor Argentinië is binnen twee uur uitverkocht. Er waren 80.000 kaartjes beschikbaar voor het vriendschappelijke duel op 6 oktober met Benin in het Estadio Monumental in Buenos Aires.

5 uur geleden
Vitesse stelt Schuiteman aan als technisch directeur

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Bernard Schuiteman aangesteld als nieuwe technisch directeur. De 52-jarige oud-speler komt over van RKC Waalwijk, waar hij nu dezelfde functie vervult. Hij begint op 1 december met zijn werkzaamheden bij de club uit Arnhem.

5 uur geleden